Osman Bukari - Sputnik Srbija

Bukari kao brzi voz – Zvezda „petardom“ krenula ka Ligi šampiona /video/

Fudbaleri Crvene zvezde završili su već posle prvog meča posao oko plasmana u plej-of za Ligu šampiona nakon ubedljive pobede nad jermenskim šampionom Pjunikom od 5:0 u prvom meču na Marakani.
Mobilna aplikacija Sputnik na srpskom jeziku - Sputnik Srbija
Pratite Sputnjik i na letovanju

Sputnjik Srbija neometano možete čitati širom Evrope na mobilnoj aplikaciji koju ćete pronaći OVDE. Aplikaciju takođe možete preuzeti i putem linka apkfab.com

Jasno je da će posle beogradskog duela dva tima revanš u Jerevanu (9. avgusta) biti samo formalnost i priprema crveno-belih za dvomeč odluke sa izraelskim Makabijem koji je bio podjednako dobar u okršaju sa kiparskim Apolonom (4:0).
Samo 45 minuta bilo je dovoljno crveno-belima da demonstriraju silu i pokažu Evropi kakvo ubojito oružje imaju u svojim redovima. Pribavili su tokom leta za samo dva miliona evra hitronogog Osmana Bukarija iz Genta, a krilni napadač je odmah pokazao kakvo je pojačanje – postigao je het–trik.
Dva sjajna pogotka posle individualnih poteza, od kojih je onaj prvi bio u stilu Dragiše Binića kada je kao brzi voz protutnjao kroz odbranu Pjunika i posle sprinta od 50 metara obišao i golmana i ušetao se u mrežu u 29. minutu pokazali su svu moć Bukarija. Brzina. Ono što se ne viđa često na našim terenima...
Iako nije bio direktan asistent, Bukari je bio zaslužan i za drugi pogodak koji je postigao još jedan novajlija Kings Kangva. Sjajno je fudbaler iz Gane prošao po desnoj strani i centrirao, a novajlija iz Rusije u 35. povisio na 2:0. Postojala je neizvesnost da li je tom prilikom Kangva igrao rukom, ali je VAR na kraju sugerisao da nije, a glavni sudija pokazao na centar – 2:0.
Nije imao Bukari sreće da u prvom poluvremenu stigne do het-trika jer mu je VAR u drugom minutu ispravno poništio pogodak zbog ofsajda, ali je brzinu i preciznost još jednom demonstrirao u 44. minutu kada je sa desne strane sjajno prošao i matirao nemoćnog golmana Pjunika – 3:0.
© Foto: FK Crvena zvezdaOsman Bukari, Zvezda
Osman Bukari, Zvezda - Sputnik Srbija, 1920, 03.08.2022
Zvezda je u nastavku spustila gas. Pjunik se osilio i krenuo ofanzivnije, ali pored nekoliko udaraca nije ozbiljnije ugrozio mrežu Milana Borjana. Do zasluženog het-trika Bukari je stigao u 71. minutu posle velikog kiksa golmana Jurčenka.
Tačku na ubedljiv trijumf crveno-belih stavio je rezervista Stefan Mitrović u 77. minutu. Novajlija iz niškog Radničkog nastavlja da se nameće pa će Dejan Stanković uskoro biti na slatkim mukama.
Senku na ovaj meč bacilo je isključenje Milana Rodića u 90. minutu i to nakon što je dobio dva žuta kartona u razmaku od samo pola minuta. Prvo zbog prekršaja, a zatim i zbog dodatnog udaranja protivnika.
Sudija: Artur Dijas (Portugalija).
Crveni karton: Milan Rodić (Crvena zvezda).
C. ZVEZDA (4-2-3-1): Borjan - Eraković, Dragović, Milunović, Rodić - Kanga (od 76. Sanogo), Kangva - Bukari (od 76. Mustafa), Katai (od 67. Srnić), Ivanić (od 77. Mitrović) - Pešić (od 69. Pavkov).
PJUNIK (4-3-3): Jurčenko - Juričić (od 87. Mladenović), Otubandžo (od 57. Radeski), Harutjunjan (od 66. Nenadović), Zambrano - Žuninjo, Kočuk (od 88. Nahajan), Daviđan (od 46. Gonzales) - Dašjan, Kovalenko, Gajić.
Trener Crvene zvezde Dejan Stanković - Sputnik Srbija, 1920, 03.08.2022
Zvezda kreće u napad na LŠ – Stanković ima samo jednu dilemu za razbijanje „legije stranaca“
22:40 03.08.2022
90' – Crveni karton za Rodića
Dobio je dva žuta za minut Zvezdin levi bek...
22:38 03.08.2022
87' – Finiš na Marakani
Čeka se poslednji zvižduk sudije Dijasa...
22:28 03.08.2022
78' – Pukla petarda na Marakani
Rezervista Stefan Mitrović je pogodio za 5:0. Prvenac na evropskoj sceni za doskorašnjeg fudbalera Radničkog iz Niša.
76' – Bukari zamenjen
Praćen ovacijama napustio je teren trsotruki strelac crveno-belih. Umesto njega na terenu je Ibrahim Mustafa. Izašao je iz igre i Kanga umesto njega na terenu je Sanogo.
22:22 03.08.2022
71' – Het-trik Bukarija!
Nije se proslavio golman Jurčenko, nije smeo iz ove pozicije da primi gol (sasvim iskosa sa desne strane), ali Zvezdini navijači nemaju ništa protiv. Velikih 4:0 za crveno-bele.
22:16 03.08.2022
65' – Brzo leti vreme
Pokušavaju Jermeni da zaprete Borjanu, ali bezuspešno. Zvezda je spustila gas i vreba priliku iz kontre. Kanga je oprobao udarac sa 18 metara, slabo, pravo u golmana.
Fudbaler Crvene zvezde Gelor Kanga - Sputnik Srbija
22:07 03.08.2022
55' – Zvezda se zadovoljila...
Ne napadaju creveno-beli istim intenzitetom u nastavku, kao u prvom delu. Lopta kruži na sredini terena, ali bez šuta ka golu Jermena, osim izblokiranog pokušaja Bukarija. Na drugoj strani, umalo da rezervista Gonzales iznenadi Borjana sa 30 metara, samo korner za goste.
21:56 03.08.2022
46' – Počelo je drugo poluvreme!
S centra prvi kreću crveno-beli. Jedna izmena u gostujućem timu, umesto Daviđana na terenu je Venecuelanac Gonzales.
21:38 03.08.2022
45' + 4' – Kraj prvog poluvremena!
Zasluženo vođstvo Crvene zvezde koja igra sjajno na krilima dvostrukog strelca Osmana Bukarija.
21:33 03.08.2022
44' – Opet Bukari!
Sjajan prodor po desnom krilu i lopta u dalji ugao gola Pjunika za erupciju oduševljenja na Marakani.
21:29 03.08.2022
40' – Greška Milunovića, žuti za Dragovića
Srećom gosti nisu iskoristili slobodan udarac sa 17 metara koji je izblokiran.
21:23 03.08.2022
33' – Kangva pogodio za 2:0, VAR ga priznao
Postojala je dilema da li je vezista Zvezde igrao rukom, ali je VAR presudio u korist crveno-belih koji vode zasluženo sa 2:0.
21:18 03.08.2022
29' – Bukari kao brzi voz za vođstvo Zvezde!
Kao brzi voz je protutnjao Bukari kroz odbranu Pjunika i razgalio Marakanu. Sjajan individulani prodor i nemoć gostujućih igrača da ga stignu.
21:15 03.08.2022
25' – Katai prvi požuteo
I to zbog prigovora...
21:11 03.08.2022
21' – Dašjan zapretio Zvezdi
Dobru su kontru izveli gosti, lopta je ostavljena na 14 metara za Dašjana, ali je Eraković izblokirao njegov šut. Drugi korner za goste.
Zvezda - Pjunik - Sputnik Srbija
21:08 03.08.2022
17' – Jurčenko skinuo šut Bukarija
Lukavo je pokušao krilni napadač Zvezde, ispod noge defanzivca Pjunika, ali je golman gostiju nogom odbranio mrežu. Crveno-beli dominiraju u ovim trenucima, gosti se brane.
21:04 03.08.2022
14' – Pešić zapretio
Kanga je izveo slobodan udarac sa desne strane, pogodio u glavu Pešića, ali je udarac glavom napadača crveno-belih sa oko 12-13 metara bio slab za golmana Pjunika.
21:00 03.08.2022
10' – Pjunik nije došao da se brani
Otvoreno igraju gosti na početku ovog meča, evidentno je da nisu došli da se brane. Iako je Zvezda izraziti favorit, Pjunik se ne libi da napadne i zapreti.
20:51 03.08.2022
2' – Bukari pogodio, VAR poništio gol!
Pogdak je poništen zbog ofsajda! Sjajna kontra Ivanića, Pešića i Bukarija koju je krilni napadač crveno-belih završio pogotkom. Međutim, posle radosti i euforije umešao se VAR koji je poništio vođstvo Zvezde.
20:49 03.08.2022