Sjaj i očaj posle više od dva sata borbe – Lajović eliminisan u Kicbilu

© AP Photo / Michael ProbstDušan Lajović
Dušan Lajović - Sputnik Srbija, 1920, 29.07.2022
Srpski teniser Dušan Lajović izgubio je u četvrtfinalu Kicbila od Austrijanca Filipa Mišolića rezultatom 6:2, 6:7, 3:6.
Mobilna aplikacija Sputnik na srpskom jeziku - Sputnik Srbija
Pratite Sputnjik i na letovanju

Sputnjik Srbija neometano možete čitati širom Evrope na mobilnoj aplikaciji koju ćete pronaći OVDE. Aplikaciju takođe možete preuzeti i putem linka apkfab.com

Odlično je Dušan Lajović otvorio meč protiv Filipa Mišolića koji je kao kvalifikant stigao do ovog četvrtfinala.
Srpski teniser stigao je do dva brejka, dok protivniku nije dopustio da iskoristi dve prilike da mu oduzme servis.
Ipak, u završnici drugog seta pala je koncentracija Lajoviću i iako je uspeo da vrati brejk u taj-brejku nije imao šanse protiv Austrijanca hrvatskog porekla.
Dobar ritam nije prestao za Mišolića ni u trećem setu. U prvom gemu je oduzeo servis Dušanu.
Mogao je Srbin da preokrene u osmom gemu kada je imao brejk loptu, ali nije uspeo da je iskoristi.
Novim brejkom, Mišolić je napravio veliko iznenađenje i plasirao se u prvo polufinale u karijeri na prvom ATP turniru.
Novak Đoković i Nik Kirjos - Sputnik Srbija, 1920, 29.07.2022
„Pobedio bih bilo koga osim Novaka“ – Kirjos želi da još jednom proživi istorijsko finale