Zvezda rutinski i ubedljivo iskoristila Partizanov kiks /video/

© Foto : FK Crvena zvezdaMirko Ivanić i Aleksandar Katai – FK Crvena zvezda
Mirko Ivanić i Aleksandar Katai – FK Crvena zvezda - Sputnik Srbija, 1920, 29.07.2022
Ušla je Crvena zvezda u meč protiv Radnika iz Surdulice znajući da ima šansu da se odlepi na sedam bodova razlike u odnosu na Partizan i to igrači Dejana Stankovića nisu propustili da urade. Slavili su crveno-beli sa čak 6:0 (1:0) i tako zadržali maksimalan učinak na startu šampionata.
Crveno-beli su dobru igru od početka meča materijalizovali preko Mirka Ivanića i tako stekli vođstvo u 13. minutu. U ulozi asistenta našao se povratnik Aleksandar Pešić, međutim, sudija se dvoumio i sumnjao da se Pešić nalazio u ofsajdu pre vrhunskog dodavanja.
Zbog toga se čekalo na proveru VAR tehnologije, ali se ispostavilo da je pogodak regularan.
Stezala je Crvena zvezda obruč oko gola Radnika na startu drugog poluvremena i na kraju je Kangva lepim golom podigao prednost na 2:0. Već tada je bilo jasno da će izabranici Dejana Stankovića upisati nova tri boda, dok je Aleksandar Katai golom u 72. otklonio baš svaku dilemu.
Za četvrti gol potrudio se Milan Pavkov koji je ponovo bio strelac i pokazao je dobru formu na startu ove sezone. Kanga je sa bele tačke na kraju stavio tačku, koju je podebljao Bukari u finišu.
Za sedam bodova viška u odnosu na Partizan.