Penali, šest golova, tri izjednačenja, prekid – Piksi gledao eliminaciju Radničkog

© Sputnik / Lola ĐorđevićFudbalska lopta
Fudbalska lopta - Sputnik Srbija, 1920, 28.07.2022
Radnički iz Niša dočekao je večeras Gziru u revanšu drugog kola kvalifikacija za Ligu konferencije. Real sa Nišave je uživo posmatrao i selektor Srbije Dragan Stojković Piksi i prisustvovao je drami, šoku, penalima i eliminaciji srpskog kluba.
Mobilna aplikacija Sputnik na srpskom jeziku - Sputnik Srbija
Pratite Sputnjik i na letovanju

Sputnjik Srbija neometano možete čitati širom Evrope na mobilnoj aplikaciji koju ćete pronaći OVDE. Aplikaciju takođe možete preuzeti i putem linka apkfab.com

Posle 90 minuta bilo je 2:2, posle produžetka 3:3. Posle penala više nije bilo spasa za Radnički posle promašaja Pejovića, Mićibućija i Petrova.
Podsećanja radi, rezultat prvog duela bio je 2:2. Gzira je napravila najveći uspeh u istoriji.
Radnički je želeo brzo da dođe do gola i to je i učinio u 15. minuut. Posle kornera nastala je rupa u petercu Gzire, najbolje se snašao Anton Tolordava i doneo prednost domaćem timu.
Nepun minut kasnije, usledio je šok jer su gosti izjednačili.
Džeferson je u stilu vrhunskih napadača prvo uspeo da dođe do lopte, reši se odbrambenog igrača, a onda od prečke pogodi za 1:1. Petrov je umalo rešio meč golom u 77. minutu, ali Džeferson je uspeo da uvede duel u produžetak golom čak u 12. minutu nadoknade.
U produžetku gol je postigao Aleksandar Pejović u 112. minutu sa bele tačke, ali je Maksvel u 117. uveo duel u penale. Tri puta je srpski klub vodio, tri puta se Gzira vraćala.
Dodajmo i da je meč u Nišu obeležio i kvar reflektora, pa je pred kraj duela bila i kraća pauza dok se problem nije rešio.
Na kraju je Radnički eliminisan posle penala.