Lajoviću dva brejka dovoljna da sruši Karaceva

© AP Photo / Michael ProbstDušan Lajović
Dušan Lajović - Sputnik Srbija, 1920, 27.07.2022
Srpski teniser Dušan Lajović plasirao se u četvrtfinale turnira u austrijskom Kicbilu, nakon što je u dva seta savladao Rusa Aslana Karaceva 7:5, 6.3 u meču koji je trajao 90 minuta. Naredni rival Filip Mizolić iz Austrije.
Lajović je u prvom setu napravio brejk u 12. gemu, da bi u drugom, posle velike borbe uspeo da „ukrade“ servis rivalu za vođstvo 5:3.
Usledio je rutinski gem na sopstveni servis i plasman među osam najboljih.
Velika borba vodila se u srpsko-ruskom derbiju u Austriji u meču osmine finala.
Igrao se gem za gem, nije bilo brejka u prvom setu. Sve do trenutka kada je pri rezultatu 6:5 za Lajovića na servisu bio Rus. Bolje je otvorio pomenuti gem Lajović koji je ekspresno stigao do tri brejk, odnosno set lopte. Prvu je Rus uspeo da odbrani, ali je poklekao već u sledećoj.
Psihološka prednost bila je na Dušanovoj strani, ali se u drugom setu ponovo igralo bez brejka. Lajović je sebično čuvao sopstveni servis, baš kao i Karacev, koji je bio drugi nosilac na pomenutom turniru u Kicbilu.
Ipak, Rus je posustao u osmom gemu kada je Lajović uspeo da napravi drugi brejk u meču i da na kraju slavi sa ubedljivih 6:3.