Srpski kauboj ponovo rešetao u Americi /video/

Dejan Joveljić - Sputnik Srbija, 1920, 25.07.2022
Mladi srpski napadač Dejan Joveljić (22) nastavlja sa sjajnim partijama u američkoj MLS ligi. U derbiju protiv Atlante junajted ponovo je bio strelac za Galaksi, a pogotkom u petom minutu nadoknade overio je pobedu svog tima od 2:0.
Mobilna aplikacija Sputnik na srpskom jeziku - Sputnik Srbija
Pratite Sputnjik i na letovanju

Sputnjik Srbija neometano možete čitati širom Evrope na mobilnoj aplikaciji koju ćete pronaći OVDE. Aplikaciju takođe možete preuzeti i putem linka apkfab.com

Bio je ovo deveti pogodak Joveljića na 19 nastupa ove sezone, a zanimljivo da je na ovom meču mladi Srbin ušao u igru sa klupe za rezerve umesto čuvenog Čičarita Ernandeza u 75. minutu.
Sjajno je Joveljić prošao po levom krilu i rezantnim udarcem u maniru najvećih golgetera matirao nemoćnog golmana Atlante. Zanimljiv je i način na koji je Dejan proslavio pogodak, simulirajući pucnje iz pištolja, kao pravi kauboj.
Podsetimo, Jovljić je stigao u Galaksi u avgustu prošle godine iz Ajntraht Frankfurta za 3,5 miliona evra. U prvoj polusezoni imao je dva gola i dve asistencije na 14 utakmica, da bi u drugoj prosto eksplodirao i učetvrostručio učinak.
Dobra forma donela je momku iz Bijeljine i poziv u nacionalni tim kod Dragana Stojkovića Piksija, a ukoliko nastavi kao do sada možda će biti i u avionu za Katar.