Zvezda slavila u Lučanima i dodatno „pobegla“ Partizanu /video/

© Sputnik / Aleksandar MilačićMilan Pavkov slavi pobedu nad Liverpulom
Milan Pavkov slavi pobedu nad Liverpulom - Sputnik Srbija, 1920, 24.07.2022
Fudbaleri Crvene zvezde gostovali su večeras ekipi Mladosti iz Lučana, a crveno-beli su upisali novi trijumf pobedom od 2:1 (1:0). Na ovaj način ekipa Dejana Stankovića dodatno se odmakla Partizanu na tabeli Superlige i sada ima maksimalnih devet bodova iz tri meča.
Mobilna aplikacija Sputnik na srpskom jeziku - Sputnik Srbija
Pratite Sputnjik i na letovanju

Sputnjik Srbija neometano možete čitati širom Evrope na mobilnoj aplikaciji koju ćete pronaći OVDE. Aplikaciju takođe možete preuzeti i putem linka apkfab.com

Golove za crveno-bele postigli su Milan Pavkov u 14. i Stefan Mitrović u 71. minutu, a za Lučane je pogodio Nikola Leković u 79. minutu.
Obično je u ovakvim utakmicama važno favoritu da probije oklop protivnika, a Crvena zvezda je to relativno rano uradila i posle joj je bilo lakše da igra.
Milan Pavkov je u 14. minutu doneo prednost Zvezdi. Katai je odlično prosledio loptu Gobeljiću koji je utrčavao po desnoj strani, usledio je centaršut po zemlji u peterac, a tamo Pavkovu nije bilo teško da upiše četvrti pogodak u prva tri kola Superlige.
Dejan Stanković dao je priliku u drugom poluvremenu da u dresu Crvene zvezde debituje mladi reprezentativac Stefan Mitrović koji je ušao u igru umesto Bukarija.
Upravo on povećao je prednost crveno-belih na 2:0 u 71. minutu i tada je bilo jasno da će crveno-beli na devet osvojenih bodova.
Mladost je uspela da učini utakmicu zanimljivijom golom u 79. minutu preko Lekovića, ali to je bilo sve.
U ostalim utakmicama Čukarički je nadigrao Napredak sa 1:0, dok su Vojvodina i Spartak, odnosno Voždovac i Mladost GAT igrali bez golova.
Sada je Zvezda na devet, a Partizan na pet osvojenih bodova.