Filip Krajinović - Sputnik Srbija

Krajinović pošteno namučio supertalentovanog Alkarasa

Srpski teniser Filip Krajinović poražen je u osmini finala turnira u Hamburgu. Bolji od njega bio je Karlos Alkaras rezultatom 2:0 – 7:6, 6:3. Može se reći da je Filip mogao više, posebno imajući u vidu da je u prvom setu propustio tri set lopte.
Da je Krajinović dobio prvi set, a mogao je to da učini iz nekoliko šansi, ko zna kako bi se dalje razvijao meč.
Svakako pozitivan duel za Krajinovića jer je pokazao zube protiv najveće nade svetskog tenisa.
Ušao je Krajinović hrabro u meč, dobijao dugačke razmene protiv Alkarasa, poveo sa 5:3 u gemovima, ispustio prednost, potom poveo sa 4:2 u taj-brejku, ali je opet Španac uspeo da se vrati i preokrene.
Kada je tako završen prvi set moglo se očekivati da će Krajinoviću biti psihički teže da igra u nastavku što se pokazalo kao istinito pa je Alkaras dobio drugi set sa 6:3.
Alkaras će u četvrtfinalu igrati protiv Karena Hačanova.
Meč ste mogli da pratite u tekstualnom prenosu na Sputnjiku.
20:27 21.07.2022
KRAJ - 7:6, 6:3
Nažalost, i pored dobre igre srpskog tenisera, Karlos Alkaras izlazi kao pobednik.
20:23 21.07.2022
6:7, 3:5 – Alkaras na gem od trijumfa
Španac je sada došao na korak od trijumfa i moramo da kažemo - šteta! Zaista je Krajinović odigrao dobar meč, ali nije imao dovoljno koncentracije u najvažnijim momentima.
20:11 21.07.2022
6:7, 2:4 - Krajinović vratio jedan brejk
Uspeva Krajinović da vrati jedan brejk i održi kakve takve šanse u ovom meču.
20:07 21.07.2022
Novi brejk Alkarasa
Sada je Španac ponovo uhvatio Krajinovića na spavanju i poveo je sa 4:1 u drugom setu.
20:04 21.07.2022
1:3 – Alkaras dobija još jedan gem
Sada Alkaras drži konce igre u svojim rukama i polako se približava možda i pobedi. Krajinović mora da reaguje.
19:58 21.07.2022
1:2 – Alkaras pravi brejk
Šteta, Filip je sada malo pao u kvalitetu igre i Alkaras je to znao kako da kazni i pravi brejk.
19:51 21.07.2022
1:1 – Izjednačeno na startu drugog seta
Na početku drugog seta igra se izjednačeno, Filip je uspeo da se zadrži u fokusu posle teško izgubljenog prvog seta.
19:41 21.07.2022
Šteta, šteta, šteta - Alkaras dobija prvi set sa 7:6!

Vodio je Filip sa 4:2 u taj-brejku, ali opet nije iskoristio svoju šansu. U više navrata je mogao da privede prvi set u svoju korist.
19:34 21.07.2022
Taj-brejk

Igraće se taj-brejk u prvom setu. Zaista velika borba dvojice sjajnih tenisera.
19:29 21.07.2022
5:6 – Mnogo šansi propušta Filip
Igra odlično Krajinović, ali jednostavno nije iskoristio šanse koje su mu se do sada otvorile. Zato je Alkaras na gem od osvajanja seta.
19:21 21.07.2022
5:5 – Filip nije iskoristio šansu
Servirao je Krajinović za osvajanje prvog seta, ali je upravo u tom momentu Alkaras podigao nivo igre i uspeo je da se izvuče iz teške situacije. Tri set lopte nije iskoristio Krajinović.
19:05 21.07.2022
5:3 - Španac u problemu
Ne postustaje Krajinović i sada je na gem od osvajanja prvog seta protiv velikog favorita Alkarasa.
18:59 21.07.2022
4:2, odličan Filip
Pokazao je svima Krajinović da može da igra protiv Alkarasa, ne plaši se razmena udaraca i to mu za sada donosi veliku prednost.
18:54 21.07.2022
3:2, brejk Krajinovića!
Odlično igra Filip, brani se fenomenalno posle napada Alkarasa i to mu donosi brejk! Odličan start i odlični riterni!
18:50 21.07.2022
2:2, Krajinović se dobro drži
Pretio je Alkaras ponovo brejkom, poveo je sa 30:0, ali je Filip kao i u svom prvom servis gemu uspeo da se izvuče i drži duel u egalu.
18:43 21.07.2022
1:1, Krajinović poravnao
Nije bilo lako, ali uspeo je Filip sa dobrim smečom i drop šotom da se izvuče i da poravna na 1:1 u gemovima. Da ne dozvoli Špancu da se odlepi odmah na startu.
18:37 21.07.2022
0:1, Alkaras siguran
Počeo je duel osmine finala, Španac je lagano i sigurno dobio prvi servis gem.
18:24 21.07.2022
Uskoro početak
S obzirom da su Hačanov i Fonjini završili svoj duel, uskoro bi trebalo da počne okršaj između Krajinovića i Alkarasa.
16:22 21.07.2022
Međusobni dueli
Krajinović i Alkaras su se do sada sastali samo jednom, a Španac je dobio duel u Umagu prošle godine sa 2:1. Isto se radilo o duelu na šljaci.
Dobro došli
Poštovani čitaoci Sputnjika, dobar dan i dobro došli na tekstualni prenos duela između Karlosa Alkarasa i Filipa Krajinovića na turniru u Hamburgu.