Srbin blistao pa ga Hrvat šokirao u Nemačkoj

© Sputnik / Lola Đorđević Laslo Đere
 Laslo Đere - Sputnik Srbija, 1920, 19.07.2022
Srpski teniser Laslo Đere eliminisan je u prvom kolu turnira u Hamburgu posle pobede hrvatskog tenisera Borne Ćorića rezultatom 6:1, 6:7, 3:6
Mobilna aplikacija Sputnik na srpskom jeziku - Sputnik Srbija
Pratite Sputnjik i na letovanju

Sputnjik Srbija neometano možete čitati širom Evrope na mobilnoj aplikaciji koju ćete pronaći OVDE. Aplikaciju takođe možete preuzeti i putem linka apkfab.com

Tokom prvog seta Laslo je sto odsto pravdao ulogu favorita. Servirao je fantastično sa procentom od 80 odsto ubačenog prvog servisa i gotovo da je svaki poen na prvi servis i dobio.
Za ceo set Hrvat je uspeo da osvoji samo tri poena na servis srpskog tenisera, dok je Đere napravio dva brejka i trećim upisao 1:0.
U drugom setu Ćorić je pružio nešto jači otpor, a posle brejka srpskog tenisera Hrvat je uspeo i da se vrati i oduzme servis Laslu.
Podigao je hrvatski teniser nivo igre, dok je Laslo znato lošije servirao. Potpuno je posustao u igri i poklonio dve brejk lopte Borni.
Spasao je njih Đere, ali u taj-brejku nije imao šansi i to je ukupno 17. taj-brejk koji srpski teniser gubi ove sezone.
U treći set ušao je sa mislima iz drugog, dopustio Hrvatu brejk koji nije uspeo da vrati do kraja seta što je Borni obezbedilo osminu finala.
Goran Ivanišević i Novak Đoković - Sputnik Srbija, 1920, 19.07.2022
Ivanišević nije optimista - „Pre ću ja da osvojim turnir u Umagu nego što će Đokovića pustiti u SAD“