Moćna Aleksandra ne staje – pobedila Nemicu u Hamburgu

© AFP 2023Aleksandra Krunić
Aleksandra Krunić - Sputnik Srbija, 1920, 19.07.2022
Aleksandra Krunić, srpska teniserka, nastavila je da igra u doličnom ritmu posle finala Budimpešte i savladala je Sabin Lisicki, nemačku teniserku, u prvom kolu turnira u Hamburgu rezultatom 6:4,
U strašnoj je formi Aleksandra Krunić, a sada je to u svojoj domovini morala na koži da oseti Nemica Sabin Lisicki.
Aleksandra je i bolje servirala i bolje se kretala tokom prvog seta. Bio je dovoljan jedan brejk u sedmom gemu da stavi tačku na set i rasterećeno uđe u drugi protiv bivše 12. teniserke sveta.
U drugom setu Krunićeva je bila u furioznom ritmu i stigla do 4:0, a onda je usledio blagi pada kada je Nemica preuzela inicijativu.
Uspela je da vrati jedan brejk, ali onda se vratila moćna Aleksandra i ona oduzela servis Lisicki za 5:2.
Nije dozvolila Nemici povratak i meč i iskoristila prvu priliku da završi duel pobedom.