Nezapamćene scene u Bugarskoj – utakmica od stotinu minuta i „bekstvo“ sudije /video/

© Sputnik / Lola ĐorđevićFudbalska lopta
Fudbalska lopta - Sputnik Srbija, 1920, 18.07.2022
Utakmica drugog kola bugarskog prvenstva između Pirina i CSKA iz Sofije obeležena je skandaloznim ponašanjem fudbalera i navijača domaćeg tima koji su gotovo linčovali glavnog sudiju.
Mobilna aplikacija Sputnik na srpskom jeziku - Sputnik Srbija
Pratite Sputnjik i na letovanju

Sputnjik Srbija neometano možete čitati širom Evrope na mobilnoj aplikaciji koju ćete pronaći OVDE. Aplikaciju takođe možete preuzeti i putem linka apkfab.com

Pirin je vodio sa 1:0 od petog minuta, 90. minuta kasnije gosti su izjednačili, a onda je nastao potpuni haos.
Navijači su pokušali da uđu u teren, dogodila se i tuča igrača na terenu, a cela utakmica je trajala više od stotinu minuta.
Posebno je na udaru bio linijski sudija koji je signalizirao penal za goste u 95. minutu, gađan je svim i svačim, čak i papučama, ali je na kraju uspeo da sačuva živu glavu, uprkos žestokim naletima i igrača i navijača.