Odbojkašice Srbije - Sputnik Srbija

Bronza! Odbojkašice jače od Turkinja i navijača

Odbojkašice Srbije osvojile su bronzanu medalju u Ligi nacija. Izabranice Danijela Santarelija savladale su domaćina Tursku sa 3:0 u setovima - 27:25, 25:17, 26:24. Meč ste mogli da pratite u tekstualnom prenosu na Sputnjiku.
Koliko je ovo važan uspeh govori činjenica da je Srbija sa ovom bronzom osvojila prvu medalju u Ligi nacija.
Zaista se mora reći da je Srbija odigrala odličan meč i može samo da ostane žal što Santarelijev tim nije uspeo da dođe do borbe za zlato.
Ceo tim je odigrao dobro, ali se mora istaći Sara Lozo koja je zaista briljirala i pokazala kakav kvalitet poseduje. Pratile su je napadački Ana Bjelica i Bjanka Buša.
Turkinje su pružile dobar otpor u prvom setu, potom u trećem uspele da zakomplikuju situaciju, ali je sve vreme bilo očigledno da su naše devojke bolje.
Santareli je odradio odličan posao, a pokazao je u trećem setu koliko mu ovo sve znači kada se bacio na pod posle dobijenog poena.
Lozo je osvojila 19, a Buša 14 poena, dok su sa druge strane najbolje bile Ebrar Karakurt sa 14 i Zehra Guneš sa 13 osvojenih poena.
Na kraju - bronza u Ligi nacija! Medalja za Srbiju koja će se pamtiti.
Meč za treće mesto mogli ste da pratite uz Sputnjik.
27:25, 25:17, 23:23
Stevanovićeva je prošla, ali Turkinje imaju blagu prednost.
15:23 17.07.2022
27:25, 25:17, 21:21
Velika borba u trećem setu, Turkinje su se vratile i sada gledamo egal obračun.
15:21 17.07.2022
27:25, 25:17, 20:19
Sjano je prošla Buša posle duge razmene.
15:20 17.07.2022
27:25, 25:17, 19:17
I dalje traje trka, Turkinje se ne predaju, dobar poen Ane Bjelice.
15:17 17.07.2022
27:25, 25:17, 17:15
Stevanovićeva prolazi, i dalje uspeva Srbija da održi prednost.
15:15 17.07.2022
27:25, 25:17, 15:13
Buša fenomenalno skraćuje lopte, na to Turkinje nemaju odgovor.
15:13 17.07.2022
27:25, 25:17, 14:12
Santareli se baca po parketu, bodri svoje izabranice, strašan poen!
15:12 17.07.2022
27:25, 25:17, 13:11
Sada je blok Turske počeo da radi i domaći sastav se malo vraća u igru.
15:09 17.07.2022
27:25, 25:17, 12:8
Zadržavaju naše reprezentativke prednost i hitaju ka ubedljivom trijumfu od 3:0.
15:07 17.07.2022
27:25, 25:17, 11:6
Lozo dominira, njenih 19 poena! Zatim i greška Karakurt!
15:05 17.07.2022
27:25, 25:17, 9:6
Lozo igra odlično, blok radi dobro, sve ide na vodenicu našeg tima!
15:04 17.07.2022
27:25, 25:17, 7:6
Sjajan blok Aleksićeve, ponovo, Karakurt je izblokirana i ponovo naš tim preuzima bolju poziciju u setu.
15:03 17.07.2022
27:25, 25:17, 5:5
Izjednačen početak trećeg seta, sada treba očekivati veću borbu nego u prvom setu.
15:01 17.07.2022
Počeo je treći set
Sjajan blok Maje Aleksić, počeo je treći set i rezultat je 2:2. Bila je dobra lopta, ali... Nije se proveravalo, šteta.
14:56 17.07.2022
27:25, 25:17
Bravo, devojke! Srbija u meču za bronzu u Ligi nacija vodi sa 2:0 u setovima!
14:53 17.07.2022
27:25, 23:16
Sara Lozo kada napada onda protivniku nema spasa, njen 14. poen.
14:51 17.07.2022
27:25, 21:14
Bori se domaći tim i na tome im se mora čestitati, ali deluje da je jasno ko je bolji.
14:47 17.07.2022
27:25, 18:11
Turkinje greše, ne mogu da odgovore na igru Srbije i zato novi tajm-aut domaćina.