Olga Danilović - Sputnik Srbija

Olga preko Anastasije do finala!

Olga Danilović, srpska teniserka, plasirala se u finale turnira u Lozani pobedom nad Ruskinjom Anastasijom Potapovom u dva seta, 6:3, 6:2.
Mobilna aplikacija Sputnik na srpskom jeziku - Sputnik Srbija
Pratite Sputnjik i na letovanju

Sputnjik Srbija neometano možete čitati širom Evrope na mobilnoj aplikaciji koju ćete pronaći OVDE. Aplikaciju takođe možete preuzeti i putem linka apkfab.com

Danilovićeva je u duel ušla sa epitetom autsajdera jer je 124. teniserka sveta, a za rivalku je imala Ruskinju sa 79. pozicije.
Ipak, to se u meču nije videlo, Danilovićeva je već u prvom gemu napravila brejk i pokazala nameru da ne dozvoli kraj avanture u Lozani.
Potapova je na tren zapretila, izjednačila je na 3:3, usledio je brzi novi brejk Olge, a potom i još jedan u devetom gemu za kraj prvog seta.
U nastavku je bilo relativno mirno, u prva četiri gema je bilo izjednačeno, ali je zatim Danilovićeva napravila niz od četiri uzastopna osvojena gema, uz dva brejka za konačnih 6:2 u drugom setu.
Danilovićeva će u svom drugom velikom finalu igrati protiv Petre Martić koja je u tri seta savladala Karolin Garsiju.
Meč ste mogli da pratite uz Sputnjik.
12:18 16.07.2022
6:3, 6:2 – Kraj! Olga je u finalu!
Propustila je Danilovićeva dve meč lopte, treću joj je poklonila Potapova duplom servis greškom i to je bilo dovoljno za pobedu!
Olga ide u finale!
12:12 16.07.2022
6:3, 5:2 – Još gem do finala!
Sačuvala je Danilovićeva svoj servis i povela sa 5:2.
12:09 16.07.2022
6:3, 4:2 – Brejk za Olgu!
Olga je stigla do brejk prilike, napala je drugi servis rivalke i rizik se isplatio za 4:2!
6:3, 1:0 – Olga spasla tri brejk lopte!
Odmah se Danilovićeva suočila sa brejk loptom, dve je neutralisala, ali je Potapova stigla i do treće, međutim i nju je srpska teniserka neutralisala.
Dva uzastopna poena su značila i kraj prvog gema.
11:42 16.07.2022
6:3 – Set za Olgu!
Sjajna igra, fenomenalna taktika i kraj prvog seta!
11:39 16.07.2022
5:3 – Bravo, Olga!
Danilovićeva je spasla dve brejk lopte i briljantnom bekhend dijagonalom stigla do šanse da završi gem.
To je i učinila!
11:33 16.07.2022
4:3 – Olga vraća brejk!
Napala je Danilovićeva odmah posle pretrpljenog brejka i stigla do prilike da uzvrati.
Jedna brejk prilika je bila dovoljna!
11:30 16.07.2022
3:3 – Vraćen brejk!
Olga je izgubila gem na svoj servis, bez osvojenog poena!
11:27 16.07.2022
3:2 – Mirni gemovi
Serviserke su bile sigurne.
11:16 16.07.2022
2:1 – Ništa od novog brejka
Potapova je pronašla dobre servise i osvojila prvi gem u meču.
11:14 16.07.2022
2:0 – Potvrda brejka!
Stigla je Olga do tri prilike da potvrdi brejk, ali su usledile dve greške.
Anastasija je zapretila, ali ne dovoljno.
11:10 16.07.2022
1:0 – Brejk za Olgu!
Olga je izabrala da prima servis, stigla je do dve brejk prilike dobrim udarcima, ali je prvu propustila.
Drugu nije, brejk za Olgu!
10:55 16.07.2022
Dobro došli!
Pratićemo uživo meč polufinala turnira u Lozani između Olge Danilović i Anastasije Potapove.