Laslo Đere - Sputnik Srbija

Srbin nemoćan pred strašnim Rusom

Laslo Đere, srpski teniser izgubio je u četvrtfinalu turnira u Baštadu od ruskog tenisera Andreja Rubljova rezultatom 5:7, 4:6.
Mobilna aplikacija Sputnik na srpskom jeziku - Sputnik Srbija
Pratite Sputnjik i na letovanju

Sputnjik Srbija neometano možete čitati širom Evrope na mobilnoj aplikaciji koju ćete pronaći OVDE. Aplikaciju takođe možete preuzeti i putem linka apkfab.com

Uplašeno je Đere ušao u meč i odmah dopustio brejk ruskom teniseru, međutim već u narednom gemu iskoristio je nesigurnost rivala i vratio izgubljen servis.
Od tog trenutka obojica su čuvali svoje servis gemove i nisu previše rizikovali što je donelo egal u završnici.
Međutim, kao da je srpski teniser bio pod velikim pritiskom i na samom kraju počeo da greši što je Rubljov video kao šansu i iskoristio je za 1:0 u setovima.
Nije se predao Laslo u drugom setu, mada je delovalo da je Andrej bolji na terenu i da je on taj koji ima kontrolu.
U poslednjem gemu Đere je imao čak četiri brejk lopte, ali bi Rus na svaku odservirao dobro i spasao je.
Sa druge strane Rubljov zbog Laslovih sjajnih napada nije uspeo da iskoristi dve meč lopte, ali je kod treće uputio snažan servis na koji Đere nije spremio odgovor.
U polufinalu Baštada Rubljov će igrati protiv Argentinca Sebastijana Baeza koji je eliminisao Dominika Tima.
Novak Đoković i Nik Kirjos - Sputnik Srbija, 1920, 15.07.2022
„Vesela gospođa“ ili crveni kačket – ko je kriv za sunovrat „moralne vertikale“? /foto, video/
20:33 15.07.2022
5:7, 4:6 – Rubljov u polufinalu
Imao je Laslo četiri brejk lopte i priliku da se vrati u ovom setu, ali nije uspeo da iskoristi nijednu šansu!
Sa druge strane, Rubljov nije uspeo da iskoristi dve meč lopte, ali treću jeste!
20:20 15.07.2022
5:7, 3:5 – Na korak do pobede
Bez većih problema Rubljov potvrđuje brejk.
20:15 15.07.2022
5:7, 3:4 – Brejk za Andreja!
Plitko je servirao Laslo, slao je slabe udarce, a Rus je stigao do dve brejk lopte. Uspeo je da spasi prvu srpski teniser, ali previše je žurio i pogrešio zbog čega Rubljov oduzima servis.
20:05 15.07.2022
5:7, 2:2 – Repriza prvog seta
Kao na početku prvog seta teniseri u ovoj fazi čuvaju svoje servise.
19:56 15.07.2022
5:7, 1:1 – Đere propustio brejk lopte
Loše je servirao ruski teniser, a odličan Laslo je napadao i mirno čekao nove greške Rubljova.
Dobio je dve vezane prilike za brejk, ali je u tim trenucima pronašao pravi servis Rus i uspeo da veže tri poena.
Nažalost, nije srpski teniser iskoristio šanse.
19:52 15.07.2022
5:7, 1:0 – Ajmo Laslo!
Sa nulom počinje Đere drugi set.
19:50 15.07.2022
5:7 – Set za ruskog tenisera
Trudi se Đere da napada, ali spremno odgovara na svaku lopticu ruski teniser. Posle duge borbe srpski teniser nije izdržao i prepustio je prvi set Rubljovu.
19:43 15.07.2022
5:6 – Brejk za Rubljova!
Odlično je Laslo ušao u gem, a onda su pri rezultatu 30:30 odigrali izuzetno dugačak poen koji je mogao da pripadne srpskom teniseru da loptica nije zakačila mrežu i otišla u aut.
U nezgodnom trenutku je Srbin dopustio brejk loptu, ali je snažnim napadom ipak spasao i ostao u gemu. Usledio je i as, ali i dupla servis greška.
Sačekao je Rubljov novu grešku i stigao do druge brejk lopte koju koristi.
19:37 15.07.2022
5:5 – I dalje je nerešeno
Sve ofanzivnija igra na obe strane, a Đere posle osvojenog gema dobija i prvi poen na servis Rubljova u gemu u kojem Rus servisa za opstanak u setu.
Ipak, uspeo je Rus da stabilizuje udarce i sačuva bitan gem kojim je produžio set.
19:30 15.07.2022
4:4 – Biće neizvesno
Đere je sve sigurniji, a Andrej sada ne greši puno i pažljiviji je.
19:24 15.07.2022
3:3 – Egal
Sada obojica tenisera pažljivije čuvaju servise.
19:06 15.07.2022
1:1 – Laslo sa nulom vraća brejk!
Znatno nesigurniji na svom servisu je Rus koji je jeftinim greškama poklonio tri vezane prilike za brejk Laslu.
Sa nulom vraća brejk srpski teniser!
19:04 15.07.2022
0:1 – Brejk za Rubljova
Đere je na startu meča morao da se suoči sa brejk loptom koju je Rubljov odmah iskoristio i poveo.
17:42 15.07.2022