Srpkinja bila na ivici poraza – a onda je usledila majstorija za polufinale sa Ruskinjom

© Foto : Screenshot/EurosportOlga Danilović
Olga Danilović - Sputnik Srbija, 1920, 15.07.2022
Srpska teniserka Olga Danilović plasirala se u polufinale turnira u Lozani posle pobede nad švajcarskom teniserkom Simonom Valtret rezultatom 6:4, 4:6, 7:6.
Mobilna aplikacija Sputnik na srpskom jeziku - Sputnik Srbija
Pratite Sputnjik i na letovanju

Sputnjik Srbija neometano možete čitati širom Evrope na mobilnoj aplikaciji koju ćete pronaći OVDE. Aplikaciju takođe možete preuzeti i putem linka apkfab.com

Prikaži preko celog ekranaIzađi iz režima celog ekrana
Olga je odlično ušla u završnicu prvog seta, ali se kasnije mučila i propustila šansu da drugi set uvede u dramatičniju završnicu.
Valtret je u trećem setu napravila dva brejka i relativno lako povela, a onda je Olga posle fantastičnog preokreta uvela u taj-brejk i plasirala se u polufinale.
Danilovićeva je u ovom meču bila favorit, međutim švajcarska teniserka bila je izuzetno uporna.
Posle spašene tri brejk lopte u završnici prvog set Srpkinja je snažnije krenula u ofanzivu i stvorila priliku da ona oduzme servis protivnici što je i iskoristila.
Tokom drugog seta Olga i njena protivnica razmenile su po jedan brejk, da bi na kraju ponovo bile neizvesno, ali je ovoga puta na kraju do brejka stigla Valtret, iako je srpska teniserka imala priliku da završi gem i uvede set u dramatičniju završnicu.
Set odluke doneo je odličan početak srpske teniserke. Iskoristila je treću brejk loptu i odmah povela sa 1:0, ali nije uspela da potvrdi brejk.
Nakon toga potpuno je stvar u svoje ruke preuzela švajcarska teniserka koja je dva puta oduzela servis Danilovićevoj i činilo se pri rezultatu 5:2 da je kraj, ali je sjajna Olga vezala tri gema i stigla do izjednačenja.
Set je ušao u taj-brejk, a onda je Olga bila sjajna i plasirala se u polufinale. Za mesto u finalu boriće se protiv Anastasije Potapove iz Rusije.