Bolni poraz slavnog Britanca – i to od bivšeg Rusa

© AP Photo / Seth WenigEndi Mari na US openu
Endi Mari na US openu - Sputnik Srbija, 1920, 15.07.2022
Endi Mari, britanski teniser, eliminisan je u četvrtfinalu turnira u Njuportu od Aleksandra Bublika, Kazahstanca ruskog porekla rezultatom 7:5,6:4.
Mobilna aplikacija Sputnik na srpskom jeziku - Sputnik Srbija
Pratite Sputnjik i na letovanju

Sputnjik Srbija neometano možete čitati širom Evrope na mobilnoj aplikaciji koju ćete pronaći OVDE. Aplikaciju takođe možete preuzeti i putem linka apkfab.com

Maratonski prvi set bio je ujednačen, čak nije viđena nijedna brejk lopta sve do rezultata 5:5.
U tom trenutku do prve prilike da oduzme servis rivalu stiže Bublik i odmah je koristi u samoj završnici seta.
Nije iskoristio prvu, ali jeste drugu set loptu Kazahstanac i poveo je sa 1:0.
Drugi set bio je zanimljiv i neizvestan, a počeo je brejkom Bublika, koji je odmah potom izgubio i svoj servis.
Međutim, ponovo je Mari bio nestrpljiv i previše slao riskantne loptice koje je Kazahstanac mirno vraćao i ponovo uspeo da dođe do brejka prednosti.
Ovoga puta nije poklekao i potvrdio ga je, a u dobrom ritmu je i nastavio set.
Delovalo je da bi Mari mogao da produži meč nakon dve neiskorišćene šanse Bublika, ali teniser ruskog porekla ipak završava duel nakon treće meč lopte.