Đere na šljaci uvek kao kod kuće

© Sputnik / Lola Đorđević Laslo Đere
 Laslo Đere - Sputnik Srbija, 1920, 14.07.2022
Laslo Đere, srpski teniser, plasirao se u četvrtfinale turnira u Baštadu nakon što je eliminisao Švajcarca Marka Andrea Huslera rezultatom 7:5, 6:2.
Mobilna aplikacija Sputnik na srpskom jeziku - Sputnik Srbija
Pratite Sputnjik i na letovanju

Sputnjik Srbija neometano možete čitati širom Evrope na mobilnoj aplikaciji koju ćete pronaći OVDE. Aplikaciju takođe možete preuzeti i putem linka apkfab.com

Đere je u prvom setu igrao solidno, ali je dopustio da protivnik uzvrati brejk zbog čega se pomučio u nastavku seta koji je na kraju dobio.
U ranoj fazi je uspeo da oduzme servis protivniku, međutim napravio je nekoliko jeftinih grešaka i vratio protivnika u igru.
U drugom setu srpski teniser bio je znatno sigurniji i relativno lako savladao Švajcarca za četvrtfinale.
Pokazao je još jednom Đere koliko voli da igra na šljaci i koliko mu prija ta podloga na kojoj je osvojio obe titule u karijeri.
Kada se ušlo u drugi set delovalo je da Husler ima rešenje da izjednači jer je prvi stigao do brejka, ali je Đere od tog trenutka bio dominantan i trostruko vratio brejk.
U četvrtfinalu sastaje se sa boljim iz duela Federiko Korija – Andrej Rubljov.
Aleksandra Krunić - Sputnik Srbija, 1920, 14.07.2022
Maestralna Aleksandra u četvrtfinalu – finalistkinji Vimbldona prepustila samo gem!