Odbojkašice preko olimpijskih šampionki do polufinala Lige nacija

© Foto : CEVOdbojkašice Srbije
Odbojkašice Srbije - Sputnik Srbija, 1920, 13.07.2022
Odbojkašice Srbije plasirale su se u polufinale Lige nacija. Naše devojke su na fajnal-ejtu koji se odražava u Turskoj bile bolje u četvrtfinalu od olimpijskih šampionki, selekcije SAD – 3:2 (29:27, 25:23, 20:25, 20:25, 15:13).
Mobilna aplikacija Sputnik na srpskom jeziku - Sputnik Srbija
Pratite Sputnjik i na letovanju

Sputnjik Srbija neometano možete čitati širom Evrope na mobilnoj aplikaciji koju ćete pronaći OVDE. Aplikaciju takođe možete preuzeti i putem linka apkfab.com

Pravi put od raja do pakla i nazad prošle su naše odbojkašice na meču u Ankari. Iako lišene pomoći Maje Ognjenović, Silvije Popović i Tijane Bošković, uspele su da sruše favorita i ostave ga bez plasmana u završnicu.
Prvi set je bio izuzetno uzbudljiv. Prvu osetniju razliku napravile su Srpkinje koje su povele sa 16:13. Ipak, Amerikanke su stigle brzo do izjednačenja (20:20), pa prve set lopte (24:23). Spasile su se tada Santarelijeve izabranice, a potom su iskoristile petu set loptu – 29:27.
U drugom setu je ponovo bilo uzbudljivo, ali ne kao u prvom. Činilo se da će Srbija lakše duplirati prednost, posebno kad je povela sa 23:18. Nisu se Amerikanke predavale, prišle su na poen minusa (23:22).
Ključni detalj ovog seta dogodio se upravo pri tom rezultatu, kad je sudija svirao poen za izjednačenje, ali je posle čelendža odluka preinačena, s obzirom da je lopta dirala blok posle napada Ane Bjelice (24:22).
Amerikanke su bile apsolutno dominantne u trećem setu, u kojem su napravile veliku razliku, a potom ipak mirno provele ovaj period igre kraju – 25:20.
Slično je bilo u četvrtom setu, SAD su povele sa 20:15, ponajviše zahvaljujući brojnim greškama na prijemu i u napadu Srpkinja. Ni ovoga puta završnica nije bila uzbudljiva – 25:20, za izjednačenje u setovima.
U odlučujućem petom setu, povele su Amerikanke sa 2:0, ali je usledila fantastična serija Srpkinja na servise Sare Lozo, pa je trener protivničkog tima morao da zatraži tajm-aut (5:2). Zabeležila je Lozo potom i as za 6:2, bilo je nedugo potom i 8:4.
Otišle su naše devojke i na ogromnih 13:8, ali je potom Lozo ispucala kontru u aut (13:9). Odmah potom Bjelica je izblokirana, pa je Lozo pogrešila, a naš selektor Santareli je morao da zatraži tajm-aut (13:11).
Prišle su Amerikanke i na poen minusa (13:12), ali je potom Lozo prošla vrlo tešku loptu za dve meč lopte (14:12). Prvu nije iskoristila Srbija, iako je Aleksićeva imala kontru, izblokirana je, drugu jeste posle greške Robinson za konačnih 15:13.
Rival Srpkinja u polufinalu (u subotu) biće selekcija Brazila koja je bila bolja od Japana sa 3:1 (29:27, 28:26, 20:25, 25:14).