Debi iz snova – Jović dao četiri gola za Fiorentinu /video/

© AP Photo / Alvaro BarrientosSrpski fudbaler Luka Jović
Srpski fudbaler Luka Jović - Sputnik Srbija, 1920, 12.07.2022
Luka Jović postigao je čak četiri gola protiv Vićence na svom prvom nastupu u dresu Fiorentine, u prijateljskoj utakmici. Time je nagovestio da bi odlazak iz Real Madrida mogao da mu prija u pogledu veće minutaže i golova.
Mobilna aplikacija Sputnik na srpskom jeziku - Sputnik Srbija
Pratite Sputnjik i na letovanju

Sputnjik Srbija neometano možete čitati širom Evrope na mobilnoj aplikaciji koju ćete pronaći OVDE. Aplikaciju takođe možete preuzeti i putem linka apkfab.com

Fiorentina je slavila sa 7:0 (2:0), a Jović je odigrao vrhunski meč i ovom partijom sigurno već kupio srca navijača ljubičastog kluba. Sve golove postigao je u drugom poluvremenu.
Prvo je bio precizan u 56. minutu iz penala koji je i iznudio, a onda je u 68. povisio na 5:0 svojim drugim pogotkom.
Bilo je već tada jasno da bi mogao da stigne do het-trika, a to se i dogodilo. Fenomenalan nastup Jovića odmah na debiju u dresu Fiorentine krunisan je u 79. minutu za prednost Viole nad Vićencom od 6:0.
Ni to mu nije bilo dovoljno pa je i četvrtim golom u 84. minutu dodatno zagrejao srca navijača.
Nestvarna utakmica za srpskog napadača koji je rešio da na pravi način nasledi Dušana Vlahovića.