Zenit pokazao snagu u Superkupu Rusije /video/

© Sputnik / Alekseй Daničev / Uđi u bazu fotografijaMalkom
Malkom - Sputnik Srbija, 1920, 09.07.2022
Fudbaleri Zenita savladali su Spartak iz Moskve sa ubedljivih 4:0 (2:0) u Superkupu Rusije i na taj način su pokazali snagu i sa čime raspolažu pred naredni šampionat.
Zenit je već u prvom poluvremenu pokazao da je snažniji tim, a posle 34 minuta igre tim iz Sankt Peterburga vodio je već sa 2:0.
Prvo je Sergejev doveo Zenit u prednost od 1:0 golom u 29. minutu, a onda je Malkom povisio na 2:0 posle sjajne akcije.
Zenit je izborio ovaj susret tako što je vladajući šampion Rusije, dok je Spartak osvajač Kupa iz prošle sezone.
Ipak, Zenit je u ovom momentu mnogo jači, snažniji i spretniji, što pokazuje i rezultat.
Posle dva gola u prvom delu igre, Zenit je postigao još dva gola u drugom poluvremenu, a strelci su bili Vendel u 46. minuut i Kasijera u 93. minutu utakmice.
Jasno je da je Zenit favorit za titulu i sledeće sezone u ruskoj Premijer ligi.