Baš kao i u četvrtfinalu protiv Janika Sinera, Novak Đoković je i u polufinale Vimbldona protiv Kameruna Norija ušao nesigurno i dekocentrisano.
Loptice su nekontrolisano išle u mrežu i aut, a tokom prvog seta Novak je u osam gemova sakupio čak 12 grešaka i to osam forhendom i četiri bekhendom.
Nori je koristio lošu energiju bivšeg broja jedan i lako došao do prvog seta, a onda je usledila Novakova lekcija.
Od drugog seta vratio se pravi Đoković koji je igrao odlično, pre svega smanjio greške, a onda počeo da pogađa uobičajene udarce.
Britanska publika pokušala je da nosi domaćeg igrača, ali Novak nije dopuštao iznenađenje i posle nekoliko neiskorišćenih prilika srpski teniser uspeo je da stigne do brejka u drugom setu koji je doneo osetnu prednost.
Nakon što je izjednačio Đoković je u trećem setu igrao neverovatno i gotovo bez greške. Igra koju je pružio u tim trenucima najavila je da će Srbin i ovaj meč završiti kao pobednik.
U trećem setu, Novak je rivalu dozvolio samo pet poena u toku svojih servis gemova što mu je dodatno dalo samopouzdanja pred četvrti i ispostaviće se poslednji set.
Borio se Nori u četvrtom setu, ali je srpski teniser imao dovoljan brejk prednosti koji je čuvao do kraja.
Iako nije počeo dobro, Đoković je meč završio maestralno i očekivano bez većih poteškoća čime je najavio maratonsko finale protiv Nika Kirjosa.
Srpski as nastavio je fenomenalni niz pobeda na Vimbldonu gde od 2017. godine nije izgubio nijedan meč.
Ne samo da je Novak obezbedio osmo finale Vimbldona već je oborio rekord koji je delio sa Rodžerom Federerom.
Srbin i Švajcarac do ovog meča imali su po 31 pobedu na Grend slemovima, ali je Novak plasmanom u polufinale obezbedio 32. i tako napisao novu stranicu istorije belog sporta.



