Moskovljanka preko Zagrepčanke do polufinala Vimbldona!

© Sputnik / Alekseй Filippov / Uđi u bazu fotografijaElena Ribakina
Elena Ribakina - Sputnik Srbija, 1920, 06.07.2022
Elena Ribakina, kazahstanska teniserka rođena u Moskvi, plasirala se u polufinale Vimbldona pobedom nad Zagrepčankom Ajlom Tomljanović, koja predstavlja Australiju u duelu koji je trajao gotovo dva sata.
Ribakina, 23. igračica na VTA listi, napravila je preokret i ostvarila najveći uspeh u karijeri na Grend slem turnirima rezultatom 4:6, 6:2, 6:3.
U borbi za finale Ribakina će se sastati sa Simonom Halep koja je prethodno savladala Amandu Anisimovu.
Ribakina je loše ušla u duel, izgubila je svoj servis gem za 2:1 i to je bilo dovoljno Tomljanovićevoj da dobije prvi set.
Nastavak duela je potpuno protekao u znaku Ribakine, ostvarila je tri brejka, doduše dozvolila i jedan u drugom setu za izjednačenje.
U trećem je imala priliku da završi meč u sedmom gemu, Tomljanovićeva je izborila produžetak duela, ali samo do devetog gema.