Novak Đoković, Vimbldon, London - Sputnik Srbija

Novakov šou za polufinale Vimbldona – od sjaja preko očaja do velikog preokreta!

Novak Đoković, najbolji srpski teniser, velikim preokretom ostvario je pobedu nad Janikom Sinerom i plasirao se u polufinale Vimbldona, gubio je Đoković sa 2:0, ali je zatim osvojio tri uzastopna seta i obezbedio trijumf.
Đoković je setove izgubio sa 7:5 i 6:2, ali je naredne rešio u svoju korist sa 6:3, 6:2, 6:2 i za plasman u finale će se boriti protiv Kamerona Norija koji je takođe posle pet setova ostvario pobedu i to nad Davidom Gofanom.
Sa 3:0 Đoković je otvorio meč, u šestom gemu je imao još jednu brejk loptu kojom bi omogućio sebi lak završetak prvog seta, ali je Italijan uspeo da se vrati i izjednači na 4:4.
Deveti gem je doneo veliko uzbuđenje, mučio se Novak, odbranio je svoj servis, ali to nije uradio u 11. gemu - brejkom je Siner dobio priliku da u 12. gemu završi set što je i učinio.
Italijan je u sjajnom ritmu nastavio da igra, napravio je brejk i poveo sa 3:1, u sedmom je usledio i novi oduzeti servis Đokoviću za velikih 5:2, a prednost od 2-0 13. teniser sveta ostvario je dobivši drugi set sa 6:2.
Konačno je Đoković zaigrao kako treba u četvrtom gemu trećeg seta ostvarivši brejk, što je bila dovoljna razlika da u devetom gemu okonča period i smanji na 2-1.
Furiozno je Novak ušao u četvrti set, napravio je brza dva brejka za 4:0, rival je pronašao svoj servis u nastavku, ali to nije bilo dovoljno za sjajnog Đokovića koji je sa 6:2 osvojio četvrti set i izjednačio na ukupnih 2-2.
Finiš četvrtog seta obeležio je i težak pad Sinera u pokušaju da stigne jednu skraćenu loptu Đokovića, pri brejk lopti, Italijan je pao i uhvatio se za zglob, ali srećom nije zadobio težu povredu.
Duel je nastavljen u sličnom ritmu, Đoković je napravio rani brejk, već u trećem gemu, a već u narednom je potvrdio prednost i poveo sa 3:1.
Još jedan gem na servis rivala Đoković je osvojio za vođstvo od 5:2, prethodno napravivši spektakularan poen iz punog trka, za klizanje i pad na travu koji je proslavio raširivši ruke.
Taj potez je potpuno slomio Sinera koji je zatim promašio otvoren teren i omogućio Đokoviću da servira za set, što je prilika koju srpski teniser nije propustio, čime je obezbedio plasman u polufinale.
18:15 05.07.2022
6:2, 6:2, 6:3, 2:6, 5:7 - Gem, set, meč!
Bez izgubljenog poena završava posao Đoković. Prvu meč loptu je iskoristio Novak i kompletirao sjajan preokret za polufinale Vimbldona.
18:10 05.07.2022
5:2, 6:2, 6:3, 2:6, 5:7 - Novi brejk!
Raspala se igra Sinera u ovim trenucima, Novak mu sve vraća i "maltretira" ga volejima što je bilo dovoljno za novi brejk. Đoković servira u narednom gemu za meč.
18:05 05.07.2022
4:2, 6:2, 6:3, 2:6, 5:7 - Poen po poen
Tako sada igra Đoković, dobija gemove na svoj servis i hita ka polufinalu Vimbldona.
18:02 05.07.2022
3:2, 6:2, 6:3, 2:6, 5:7 - Siner prekinuo seriju
Prekida Iatalijan seriju od tri izgubljena gema, mada mu je i Novak pomogao dosta s nekoliko loših udaraca. Uglavnom, bez izgubljenog poena Siner smanjuje.
17:58 05.07.2022
3:1, 6:2, 6:3, 2:6, 5:7 - Potvrđen brejk Đokovića
Uleteo je u mašinu Siner u ovim trnucima. Polako posustaje, a Novak idealnim servis-gemom bez izgubljenog poena stiže do prednosti od 3:1.
17:54 05.07.2022
2:1, 6:2, 6:3, 2:6, 5:7 - Brejk u pravi čas
Sjajno igra Novak, vraća sve napade Italijana koga ni prvi servis više ne služi. Pokušao je Siner drop-šotom da izjednači, ali je pogodio mrežu i omogućio brejk Novaku.
17:49 05.07.2022
1:1, 6:2, 6:3, 2:6, 5:7 - Hitro i sa stilom
Brzo Novak kvalitetnim servisima stiže do gema. Prepustio je samo poen Italijanu.
17:45 05.07.2022
0:1, 6:2, 6:3, 2:6, 5:7 - Siner se ne da
Poveo je u petom setu Janik Siner, nakon što je na svoj servis posle velike borbe uspeo da osvoji uvoedni gem.
17:37 05.07.2022
6:2, 6:3, 2:6, 5:7 - SET ZA ĐOKOVIĆA!
Idemo u peti set, Novak Đoković je uz dosta muke i spasenu brejk loptu uspeo da privede kraju četvrti set. Poveo je 30:0, a onda je dozvolio Sineru da veže tri poena i dođe do brejk lopte.
U sledećem poenu je Siner pao na zemlju i malo je nedostajalo da u potpunosti izvrne levu nogu. Novak je preskočio mrežu i prišao da mu pruži pomoć, na sreću Italijan je bio u stanju da nastavi meč. Usledila su nova tri izjednačenja, a na kraju je Đoković osvojio gem i set.
17:28 05.07.2022
5:2, 6:3, 2:6, 5:7 - Siner smanjuje
Italijan je uspeo posle velike borbe da stigne i do drugog osvojenog gema. Sada će morati da se bori za opstanak u četvrtom setu, a na servisu je Novak Đoković.
17:23 05.07.2022
5:1, 6:3, 2:6, 5:7 - Novak kao furija!
Brzo sada rešava stvari Novak Đoković. Prepustio je samo poen Sineru i stigao na samo gem od osvajanja drugog seta.
17:19 05.07.2022
4:1, 6:3, 2:6, 5:7 - Gem za Sinera
Konačno je i Janik Siner uspeo da osvojio prvi gem u četvrtom setu i da smanji zaostatak u odnosu na Novaka - 4:1.
17:15 05.07.2022
4:0, 6:3, 2:6, 5:7 - Pala potvrda brejka!
Ekspresno i to bez izgubljenog poena Novak stiže do potvrde brejka. Kratko sada traju gemovi, Siner je van ritma, a Đoković to surovo kažnjava.
17:12 05.07.2022
3:0, 6:3, 2:6, 5:7 - BREEEJK! I to drugi!
Novak je uspeo posle velike borbe da napravi i drugi brejk u četvrtom setu i sada ima ogromnih 3:0.
17:04 05.07.2022
2:0, 6:3, 2:6, 5:7 - Đoković potvrđuje brejk
U potpunosti Novak kontroliše dešavanja na terenu. Odservirao je i peti as u meču, zatim je slajsovima pozivao na mrežu Sinera, ali je Italijan uspeo da osvoji jedan prelep poen iz izuzetno teške situacije. Ipak, to je bilo sve od Sinera u ovom gemu.
17:00 05.07.2022
1:0, 6:3, 2:6, 5:7 - BREJK! Novak nastavlja da razbija Sinera
Fantastično igra i izgleda u ovim trenucima na terenu Novak Đoković. Uspeo je da napravi rani brejk u četvrtom setu.
16:53 05.07.2022
6:3, 2:6, 5:7 - SET ZA NOVAKA!
Vraća se Novak Đoković i smanjuje na 2:1 u setovima. Razigrao se srpski as i Italijan nema rešenje, što potvrđuje gem sa samo jednim izgubljenim poenom.
16:50 05.07.2022
5:3, 2:6, 5:7 - Novak imao set loptu, Siner se odbranio
Malo je nedostajalo da Novak po drugi put napravi brejk. Imao je set loptu, ali je Siner posle jednog čelendža uspeo da dobije poen i da na kraju ostane u setu.
16:44 05.07.2022
5:2, 2:6, 5:7 - Đoković siguran
Ne prepušta sada ništa slučaju Novak Đoković već nastavlja da osvaja gemove bez problema na svoj servis.
16:39 05.07.2022
4:2, 2:6, 5:7 - Lak gem za Sinera
Uspeo je Italijan lako da osvoji gem. Odservirao je i šesti as i na kraju je dobio gem sa samo jednim izgubljenim poenom. Siner trenutno ima šest asova i pet duplih grešaka.