Aleksa Avramović - Sputnik Srbija

Težak poraz Orlova u Nišu

Košarkaška reprezentacija Srbije poražena je od Belgije u Nišu u okviru kvalifikacija za Svetsko prvenstvo – 73:74. Sa ovim porazom značajno su Orlovi sebi otežali put ka Mundobasketu koji se održava 2023. godine.
Prosto je neverovatno da su Orlovi vodili i sa 11 poena prednosti u poslednjoj četvrtini i da su izgubili susret koji je odigran u dvorani Čair.
Sve ovo znači da će srpska reprezentacija proći u sledeću rundu kvalifikacija sa skorom 1-3 i tako je stavila znak pitanja iznad mogućeg plasmana na Mundobasket.
Nikako našem timu ovo nije bilo potrebno...
Moraće tim Svetislava Pešića da juri pobede u svih šest utakmica u narednoj rundi i da se nadaju da će im se rezultati ostalih utakmica poklopiti.

Najefikasniji u redovima Orlova bili su Vanja Marinković sa 14 i Nemanja Bjelica sa 12 datih poena. Belgijance su do pobede vodili Ismael Bako sa 17 i Emanuel Lekont i Retin Obasohan sa po 16.
Juče je u Nišu nestalo struje, a večeras se naša reprezentacija igrački ugasila u završnici i dozvolila protivniku veliki preokret.
Videćemo kakve će biti posledice ovog poraza, kao i onog od Letonije. Plasman na Svetsko prvenstvo je doveden pod veliki znak pitanja.
Meč ste mogli da pratite uz Sputnjik u tekstualnom prenosu.
20:47 04.07.2022
Težak poraz Orlova u Nišu - 73:74. Videćemo kakve će sve posledice ovaj poraz doneti.
Poslednji minut
40' – Pogađa Lekont – 73:74
20:44 04.07.2022
40' – Poslednji minut, Orlovi vode poen razlike.
20:43 04.07.2022
Jaramaz fauliran u šutu za tri
39' – Jaramaz će imati tri slobodna bacanja – 73:72
20:41 04.07.2022
Dva minuta do kraja
38' – Neizvesno je u Nišu, a Lekont pogađa uz faul – 71:72
20:40 04.07.2022
Velika serija Belgijanaca
38' – Drama u Nišu, Lekont je pogodio trojku, zatim Belgijanci imaju još jedan napad i sada su Orlovi u problemu – 71:69.
20:37 04.07.2022
Trojka De Zeuva
36' – Nikako Belgijanci da odustanu, ne predaju se i dalje prave probleme Orlovima – 71:66
20:35 04.07.2022
Pet minuta do kraja
35' – Na pet minuta pre kraja meča Orlovi vode, a Jaramaz je sjajnim prodorom digao prednost na 71:61
20:33 04.07.2022
Davidovac!
35' – Sjajan potez novog košarkaša CSKA iz Moskve, pogodio je trojku, ali i dalje Orlovi imaju problema u odbrani da zatvore brze napade Belgijanaca – 68:59
20:30 04.07.2022
Marjanović!
33' – Sjajan potez Bobana Marjanovića, pogodio je u svom stilu i vratio je Orlove na dvocifrenu prednost. Još sedam minuta do veoma bitnog trijumfa.
20:27 04.07.2022
Orlovi na 10 razlike
31' – Konačno je Srbija otišla na 10 razlike, vodi sa 63:53 i sada je jasno da su naši reprezentativci na dobrom putu da slave
20:22 04.07.2022
Kraj treće deonice
30' – Trojka Todorovića više je nego legla Orlovima koji su poveli 58:51 krajem treće deonice, a u poslednju četvrtinu ulaze sa 60:53
20:18 04.07.2022
Avramović drži Orlove u prednosti
28' – Srbija vodi 51:48, ali nikako Orlovi ne uspevaju da se odlepe na neku sigurnu razdaljinu. Evo sada trojke Avramovića za 54:48
20:13 04.07.2022
Odbrana štuca
26' – Sve što Orlovi dobro urade u napadu, ne uspevaju da zadrže jer usledi neki koš Belgijanaca iz neizrađene situacije – 49:45
20:12 04.07.2022
Sjajna rola Marinkovića
26' – Sada je posle trojke Vanja uspeo i u prodoru da izbori faul i da sa penala dovede Orlove do 49:43
20:07 04.07.2022
Trojka Marinkovića!
25' – Važan potez, Marinković nastavlja da pogađa trojke, ovo mu je četvrta na meču – 46:43
20:05 04.07.2022
Lekont daje trojku
23' – Nikako Orlovi da se odlepe, sada je Lekont ubacio trojku i drži Belgijance u egalu – 43:43.
20:02 04.07.2022
Trojka Bjelice
22' – Jako bitan momenat, Bjelica je pogodio trojku iz ćoška, Srbija vodi sa 43:40.
20:01 04.07.2022
Jaramaz!
21' – Jaramaz je otvorio meč sa sjajnim protrčavanjem i tako je doveo Orlove u prednost od 40:38
19:59 04.07.2022
Počelo je drugo poluvreme
21' – Sada je vreme da Orlovi odigraju kako znaju i da prelome utakmicu na svoju stranu. Bodovi se prenose u narednu rundu i mnogo je bitno da padnu Belgijanci.