Mirko Ivanić i Aleksandar Katai – FK Crvena zvezda - Sputnik Srbija

Zvezda napadala, Zenit slavio pred 30.000 navijača u Sočiju

Fudbaleri Crvene zvezde izgubili su od Zenita u Sočiju rezultatom 2:1 u prijateljskom meču pred 30.000 navijača. Crveno-beli su bili bolji rival u prvom poluvremenu, ali je šampion Rusije u nastavku pokazao iskustvo i preko Mostovoja i Kasijere je uspeo da upiše trijumf, dok je utešni gol za Zvezdu delo Aleksandra Kataija.
Zvezda je bolje otvorila utakmicu i nametnula je visok presing rivalu. Bio je primoran Zenit da se povuče na svoju polovinu, neretko i ispred svog kaznenog prostora. Stvarao je petostruki uzastopni šampion Srbije prilike, u dva navrata je zapretio Ibrahim Mustafa, ali je mreža Zenita ostala netaknuta.
Odlično je izgledao tim Dejana Stankovića, imao je više loptu u posedu, kontrolisao je dešavanja na terenu u Sočiju, ali je nedostajalo ono najvažnije – realizacija.
Mustafa je uprkos brojnim promašajima pokazao Stankoviću može da računa na njega za početak nove sezone i meč sa Radničkim iz Niša koji je zakazan za 9. jul na Marakani.
Kangva je takođe bio dobar, trčao je u oba pravca, pokazavši da će biti pravo pojačanje u jurišu na Ligu šampiona.
S druge strane, Zenit koji dominira ruskim fudbalom što potvrđuju četiri uzastopne titule, nije paničio zbog pritiska Zvezde već je kroz pas igru iznosio loptu sa svoje polovine.
U nekoliko navrata su izabranici Sergeja Semaka pokazali da im malo treba da kroz tranziciju dođu do Zvezdinog gola i da zaprete Borjanu.
Nakon što su mreže mirovale u prvom poluvremenu, u nastavku je tim iz Sankt Peterburga zaigrao dosta bolje.
Pićini je često grešio i video je Stanković da mora da ga menja, ali je pre toga Zvezda primila gol posle konfuzne reakcije nekoliko igrača na sredini terena.
Mostovoj se našao u prilici i s leve strane je rezantnim udarcem u bliži ugao, uspeo da provuče loptu od stativu u Borjanovu mrežu.
Menjao je posle toga Stanković, izašli su Pićini i Bukari, a ušli Rodić i Ivanić. Igrao se 71. minut kada je na travu stadiona „Fišt“ kročio Kolumbijac Kasijera kojeg je htela Zvezda, a u transferu vrednom pet miliona evra završio je u Zenitu.
I samo 180 sekundi kasnije iskusni napadač je uspeo rutinski da pogodi mrežu Zvezde. Tome je prethodila sjajna akcija ruskog šampiona koju je Kolumbijac krunisao pogotkom.
Poraz crveno-belih uspeo je da ublaži najbolji fudbaler Zvezde, Aleksandar Katai, koji je kao rezerva ušao umesto Milana Pavkova u 65. minutu. Katai je pogodio mrežu Keržakova u 80. minutu i tako je postavljen konačan rezultat 2:1.
Uz Sputnjik sport mogli ste uživo da pratite tok meča Zenit - Zvezda.
Robert Prosinečki - Sputnik Srbija, 1920, 02.07.2022
Slovenci besni na slavnog Hrvata: Pio, kockao se i otkazivao treninge
Kvinsi Menig - Sputnik Srbija, 1920, 03.07.2022
Stolica sumirao pripreme Partizana – stižu hitna pojačanja
20:58 03.07.2022
94' - KRAJ - pobeda Zenita!
Zenit je slavio protiv Zvezde rezultatom 2:1 u prijateljskom meču odigranom u Sočiju.
20:55 03.07.2022
90' - Igraće se još četiri minuta
Susret u Sočiju produžen je četiri minuta.
20:54 03.07.2022
90' - Borjan odličan
Zapretio je Zenit, ali je Borjan bio odličan.
20:46 03.07.2022
83' - Pokušaj Ivanića
Zapretio je ozbiljno s leve strane Mirko Ivanić, ispalio je "projektil", ali je lopta otišla pored gola.
20:44 03.07.2022
80' - GOOOL! Katai smanjuje - 2:1!
Uspela je Crvena zvezda da zatrese mrežu Zenita, a pogodio ju je, ko drugi no Aleksandar Katai. Ivanić je "secnuo" jednu loptu i pronašao je Kataija, koji je rutinski pogodio suprotan ugao Zenitovog gola.
20:37 03.07.2022
74' - GOL! Zenit vodi 2:0!
Tek što je kročio na teren Kolumbijac Kasijera je pogodio na premijeri. Jednostavna akcija i rutinska završnica Kasijere desnom nogom s desne strane, a lopta je završila u suprotnom uglu Borjanovog gola.
20:36 03.07.2022
73' - Kosovo - Srbija!
Odzvanja stadionom u Sočiju: "Kosovo, Srbija", "Kosovo, Srbija...". Skandiraju ruski navijači.
20:34 03.07.2022
71' - Kasijera na terenu
Fudbaler kojeg je htela Crvena zvezda, a završio je u Zenitu - Kolumbijac Kasijera, ušao je u igru.
20:32 03.07.2022
69 - Veliki promašaj Adamova
Brza transformacija Zenita, samo što je na kraju sebičan bio Adamov koji je traljavo šutirao pored gola sa sedam metara.
20:31 03.07.2022
68' - Rodić u šansi
Pokušao je levi bek Zvezde glavom iz neposredne blizine, ali je lopta otišla pored gola. Četvrta velika prilika za šampiona Srbije.
20:28 03.07.2022
65' - Pavkov izašao, Katai i Ben na terenu
Nastavlja da menja Dejan Stanković. Katai je zamenio Pavkova, a Ben je ušao umesto Mustafe.
20:23 03.07.2022
59' - Lažnjak Kangve, pa šut...
Pokušao je Kanga sa dvadeset metara pošto je elegantnim lažnjakom izbacio iz igre jednog igrača Zenita. Ipak, golman Keržakov bio je koncentrisan i lako je zaustavio taj pokušaj.
20:22 03.07.2022
55' - Rodić i Ivanić u igri

Odmah posle gola Stanković je izveo iz igre Pićinija i Bukarija, a na terenu su Rodić i Ivanić.
20:17 03.07.2022
53' - GOL! Vodi Zenit - 1:0!
Poveo je prvak Rusije preko Andreja Mostovoja. Pogodio je Rus bliži ugao Borjanovog gola, a lopta se uz pomoć stative odbila u mrežu.
20:15 03.07.2022
52'- Brani Borjan
Ponovo se razigrao četvorostruki uzastopni šampion Rusije i zapretio je preko Klaudinja. Ipak, živu loptu Brazilcu uhvatio je Milan Borjan.
20:13 03.07.2022
50' - Korner za Zvezdu
Izveo ga je Gelor Kanga, ali je odbrana Zenita lako rasčistila opasnost.
20:11 03.07.2022
47' - Klaudinjo pokušao sa pola terena
Malo je nedostajalo da Brazilac pogodi sa preko 45 metara posle greške Pićinija. Ljut je bio Borjan na svoju poslednju liniju.
20:09 03.07.2022
46' - Počelo je drugo poluvreme
Zvezda je nastavila po starom i napada Zenit.
19:51 03.07.2022
Poluvreme - 0:0
Uprkos tome da je bilo nekoliko prilika, kao i da je Crvena zvezda bila bolji rival, mreže u Sočiju su mirovale posle prvih 45 minuta.
19:50 03.07.2022
45' - Mustafa...
Nameće se Mustava za startera Zvezde pred početak sezone. Krilni napadač je ovoga puta pokušao desnom nogom po zemlji, ali je lopta prozujala pored stative.