Vaterpolista Srbije Dušan Mandić u finalnoj utakmici Evropskog prvenstva protiv Crne Gore - Sputnik Srbija

Delfini poraženi, Hrvati idu u polufinale

Vaterpolisti Srbije poraženi su u četvrtfinalu Svetskog prvenstva od selekcije Hrvatske sa 12:14. Na taj način Hrvati idu u polufinale, dok Delfini ostaju bez medalje.
Od samog starta duela pa sve do kraja Hrvatska je imala prednost, vodila je, Delfini su u nekoliko navrata uspevali da zaprete, ali nisu bili dovoljno dobri.
Previše grešaka pravio je tim Dejana Savića, nije uspevao da realizuje napade sa igračem više i tu najviše leži razlog ovog teškog poraza.
Delfini su primili jedan gol u prvoj četvrtini, a onda do kraja meča još čak 13. To je previše da bi se stiglo do polufinala Svetskog prvenstva.
Delovalo je na startu da bi srpski tim mogao na temelju dobre defanzive da pronađe na kraju način da sruši Hrvate, ali nedostajalo je raspoloženih igrača u napadu.
Jesu pogađali Mandić, Rašovići i Jakšić, međutim videlo se da je smena generacija dala maha, te da se ne radi o istoj generaciji koja je dominirala poslednjih desetak, 15 godina u svetu vaterpola.
Za više, potrebno je više. Ovako - četvrtfinale je ostalo krajnji domet. Nažalost.
17:06 29.06.2022
Gotovo, Hrvati idu u polufinale
8' – Hrvatska je slavila na kraju, ništa od polufinala za Delfine - 12:14
17:04 29.06.2022
Poslednji minut
8' – Mandić je pogodio, ali ostalo je samo još minut – 12:14
17:02 29.06.2022
Hrvati ubedljivo vode
6' – Ne vredi, Hrvati igraju jednostavno bolje, sada su lobovali Mitrovića – 11:14
17:01 29.06.2022
Radulović!
6' – Tračak nade za Delfine, Radulović je bio precizan – 11:13
16:57 29.06.2022
Nove greške Delfina
3' – Nastavljaju srpski vaterpolisti da greše, ne igraju dobro igrača više i zato Hrvati vode – 10:13.
16:56 29.06.2022
Žuvela pogađa snažno
2' – Snažan udarac sa velike razdaljine, Žuvela je provukao loptu pored Mitrovića – 10:12
16:55 29.06.2022
Rašović!
2' – Sjajno je pogodio Rašović i to sa kontra strane, jako važan gol – 10:11
16:54 29.06.2022
Bukić kažnjava Delfine
1' – Dok Srbija nije iskoristila napad sa igračem više, Hrvatska jeste i zato vodi – 9:11
16:53 29.06.2022
Počela je poslednja četvrtina
1' – Prvi napad imaju Delfini, evo šanse možda za izjednačenje. Drašović nije pogodio sa igračem više - 9:10.
16:50 29.06.2022
Kraj treće četvrtine – 9:10
8' – Na kraju se i dobro završilo, sve će se rešavati u poslednjih osam minuta.
16:49 29.06.2022
Majstorija Rašovića!
8' – Brutalan lob Rašovića, Delfini su u utakmici, prelep potez -9:10
16:47 29.06.2022
Opet Lazić
7' – Lazić dovodi Hrvate do 8:10, gol u poslednjoj sekundi napada.
16:45 29.06.2022
Peterac
5' – Evo peterca za Delfine, šansa da priđemo na gol zaostatka – 8:9! Opet smo u igri!
16:43 29.06.2022
Mandić još jednom!
4' – Drži Mandić našu reprezentaciju u igri – 7:9
Ponovo je tri razlike
4' – Franko Lazić je vratio protivnika na tri gola razlike, teško sve ovo deluje – 6:9
16:41 29.06.2022
Konačno Mandić!
4' – Evo Dušana Mandića, sjajan gol – 6:8! Moraju da se razmrdaju naši momci, da probaju da stignu prednost protivnika. Jedna dobra odbrana je potrebna.
16:39 29.06.2022
Srbija kaska tri gola
4' – Opet Vrlić sa stative, sada je već Hrvatska daleko bliža polufinalu – 5:8
16:37 29.06.2022
Srbija kaska dva gola
2' – E sada je Hrvatska stigla do dva gola prednosti i može se reći da su Delfini u nezavidnoj situaciji - 5:7
16:36 29.06.2022
Ne staju Hrvati
2' – Ne prestaju Hrvati da prave probleme, Vukičević je pogodio i Hrvati vode sa 5:6.
16:34 29.06.2022
Počela je treća deonica
1' – Gavril Subotić donosi gol Srbiji, mnogo važan potez, sada je 5:5! Možda je ovo momenat da Delfini prorade.