Novak Đoković - Sputnik Srbija

Đoković uz manje probleme preskočio prvu prepreku

Srpski teniser Novak Đoković uspešno je započeo odbranu titule na Vimbldonu. Šestostruki pobednik zelenog grend slema bio je bolji od Sunvo Kvona iz Južne Koreje posle dva i po časa igre i četiri seta, 6:3, 3:6, 6:3, 6:4.
Prvi set je nagovestio da će Đoković imati manje probeleme, iako ga je Srbin rešio u svoju korist. Olako je Kvon stigao do brejka i vođstva od 3:1, ali onda video i bes srpskog šampiona koji je uprkos slabijem prvom servisu, uspeo da dobije pet vezanih gemova i povede sa 1:0 u setovima.
Nije Novak ličio na sebe u većem delu drugog seta. Kvon, inače 81. teniser sveta, zaigrao je odlično od četvrtog gema i iskoristio nekoliko loših udaraca i poteza Đokovića da dođe dp brejka i odlučujuće prednosti. Nije dozvolio preokret ovog puta Korejac, lako je stigao do 4:1 i potom mic po mic proveo set kraju za 1:1.
U trećem setu dugo smo gledali egal borbu, sve tamo negde do osmog gema kada je Novak izvadio svoje najveće oružje, ritern na koji Korejac nije imao odgovor. U idealnom trenutku je udarcima oborio vrlo samouverenog Kvona i važnim brejkom stekao odsudnu prednost od 5:3, i potom došao do 2:1 u setovima.
Partija iz trećeg seta kao da je potpuno relaksirala Novaka koji je bio sjajan u četvrtom. Psoebno na svoj servis gde je zgromio rivala, a čim je napravio brejk za 4:2 znalo se da će upisati premijernu pobedu na vimbldonskoj travi.
Koliko je bio moćan na servisu svedoči i podatak da je vezao čak 19 poena na svoj servis u četvrtom setu i upisao ipak očekivani trijumf. Bila je ovo 80. pobeda Đokovića na Vimbldonu.

„Svaka čast Kvonu, odigrao je kvalitetno. Nisam igrao nijedan pripremni turnir i videlo se od starta da mi nije lagodno na terenu. Kvon je talentovan i bilo je teško pobediti ga. Nije mi bilo lako. Servis mi je pomogao, da me je napustio u trećem setu, bilo bi problema", rekao je Đoković.

Novakov rival u drugom kolu Vimbldona biće Tanasi Kokinakis koji je u tri seta bio bolji od Kamila Maihšaka - 7:6, 6:2, 7:5.
17:08 27.06.2022
6:4, 6:3, 3:6, 6:3 – Gem, set, meč! Novak Đoković!
Bez problema Novak stiže do četvrtog seta i konačnog trijumfa od 3:1 na startu Vimbldona.
17:05 27.06.2022
5:4, 6:3, 3:6, 6:3 – Kvonu gem, Novak servira za pobedu
Smanjio je Korejac rezultat u četvrtom setu, sve je sada na Novaku!
17:02 27.06.2022
5:3, 6:3, 3:6, 6:3 – Novak ekspres!
Kao da žuri na ručak Đoković, osvojio je 15 poena zaredom na svoj servis i još ga jedan gem deli od plasmana u drugo kolo.
16:59 27.06.2022
4:3, 6:3, 3:6, 6:3 – Prekida Kvon Novakovu seriju
Konačno jedan ubedljnjiv servis-gem i za Korejca koji smanjuje zaostatak, ali se Novak za sve pita.
16:57 27.06.2022
4:2, 6:3, 3:6, 6:3 – Hita Novak ka pobedi!
Još jedan siguran servis-gem za Srbina, s nulom je dobio Kvona i potvrdio prethodni brejk.
16:54 27.06.2022
3:2, 6:3, 3:6, 6:3 – Evo brejka za Novaka!
I to sa nulom! Nijedan poen nije dozvolio Korejcu na njegov servis Đoković i stigao do prednosti u četvrtom setu.
16:50 27.06.2022
2:2, 6:3, 3:6, 6:3 – Sve podseća na prethodni set
Đoković ne ispušta svoj servis, lako stiže do izjednačenja...
16:47 27.06.2022
1:2, 6:3, 3:6, 6:3 – Kvon lako osvaja gemove
Kada je u pitanju svoj servis Korejac nema probleme, Đoković retko uspeva da mu uzvrati pa Kvon vodi u četvrtom setu sa 2:1
16:44 27.06.2022
1:1, 6:3, 3:6, 6:3 – Novak preživeo gem
Novi problemi za Đokovića na svoj servis. Spasio je dve brejk lopte, dugo bio viđen za brejk, ali ga nije dozvolio.
16:38 27.06.2022
0:1, 6:3, 3:6, 6:3 – Nole propustio brejk loptu
Mogao je Đoković do prednosti već na startu četvrtog seta, ali je Kvon preživeo nalete srbina i ipšak poveo sa 1:0.
16:32 27.06.2022
6:3, 3:6, 6:3 – Potvrda brejka za vođstvo od 2:1 u setovima
Brzo je Novak iskoristio momentum iz prethodnog gema i ubedljivim servis-gemom stigao do trećeg seta i vođstva na meču.
16:28 27.06.2022
5:3, 3:6, 6:3 – Brejk Đokovića!
To se čekalo! Serviraće Novak za set posle sjajne partije. Naterao je Korejca na nekoliko grešaka i eto prednsoti.
16:25 27.06.2022
4:3, 3:6, 6:3 – Novak opet vodi
Teško ide sve ovo, ali Novak drži prednost i to je najvažnije. Miriše na taj-brejk.
16:23 27.06.2022
3:3, 3:6, 6:3 – Kvon ekspresno do egala
Dobar servis gem za Korejca, prepustio je Noletu samo poen i poravnao na 3:3.
16:18 27.06.2022
3:2, 3:6, 6:3 – Provukao se Novak
Težak gem. Spasio je Đoković i brejk loptu i uspeo da dobije gem na razliku i povede.
16:11 27.06.2022
2:2, 3:6, 6:3 – Kvon izjednačuje
Ni Kvon ne greši za sada na svoj servis, a gem će ostati upamćen i po lepom drop-šotu koji je izveo na početku. Prosto leti po terenu Korejac, zadaje Novaku jake udarce.
16:07 27.06.2022
2:1, 3:6, 6:3 – Novak bez greške
Uspeva Novak da reši ovaj treći gem na svoj servis i to dobrom serijom udaraca. Kvonu je prepustio samo poen i stigao do vođstva.
16:03 27.06.2022
1:1, 3:6, 6:3 – Nole ispustio priliku
Imao je opet Novak 30:0, a na 30:15 i inicijativu koju nije iskoristio. Jeftino je poslao lopticu u aut. Posle takvog poena, Kvon je dobio na samopouzdanju i dobio gem.
15:59 27.06.2022
1:0, 3:6, 6:3 – Osvaja Novak prvi gem
Uspešno je Đoković servirao i otvorio treći set vođstvom posle nekoliko grešaka Kvona.
15:53 27.06.2022
3:6, 6:3 – Kvon dobija drugi set!
Imamo izjednačenje. Dobrom igrom Korejac je uspeo da dobije ovaj drugi set i izjednači rezultat. Imao je Novak prednost od 30:0, ali je nošen podrškom s tribina Kvon i to prestigao.