Debitovao Bukari, klinac sprečio poraz Zvezde od Domžala

© Sputnik / Lola ĐorđevićTrener Crvene zvezde Dejan Stanković
Trener Crvene zvezde Dejan Stanković - Sputnik Srbija, 1920, 27.06.2022
Fudbaleri Crvene zvezde odigrali su i drugi kontrolni meč na pripremama u Sloveniji, a posle trijumfa nad Bravom (2:1), crveno-beli su ovog puta remizirali sa ekipom Domžala (1:1).
Trener ekipe sa Marakane Dejan Stanković se odlučio za izuzetno snažan sastav od starta, ali su na kraju situaciju spasavali rezervisti.
Domaća ekipa je stigla do prednosti i to u 28. minutu kada je Ivan Durdov odlično odreagovao na centaršut sa desne strane i glavom matirao Borjana.
Najbolji pojedinac u redovima Zvezde je bio novajlija, debitant Osman Bukari, koji je zapretio u nekoliko navrata u prvom delu meča, ali bez uspeha.
U nastavku je Stanković odlučio da osveži ekipu, a prvu priliku je imao još jedan novajlija Kingsi Kangva u 65. minutu, kada je golman Domžala bio oprezan.
I taman kada se činilo da će crveno-beli doživeti poraz, pojavio se izdanak Zvezdine škole fudbala, Vladimir Lučić (19), mladi krilni napadač koji je u 87. minutu poravnao posle odlične timske akcije.
Crveno-beli sledeću proveru u Sloveniji imaju 30. juna protiv ekipe Kopra.
Aleksandar Mitrović proslavlja pogodak u meču sa Slovenijom  - Sputnik Srbija, 1920, 27.06.2022