Orlići - Sputnik Srbija

Neuspeh Orlića na Evropskom prvenstvu uz tri primljena gola posle kornera

Mladi srpski fudbaleri poraženi su od Austrije u poslednjem meču Evropskog prvenstva u Slovačkoj – 2:3 i to uz tri primljena gola posle kornera. Tako su završili takmičenje kao poslednji u grupi.
Na ovaj način Srbija niti je prošla grupu Evropskog prvenstva, niti će učestvovati na sledećem Mundijalitu.
Mora se reći da se ovakav ishod i nagoveštavao od prve utakmice sa Izraelom u kojoj su Orlići jedva izbegli poraz, a onda su usledili porazi i od Engleza i evo sada od Austrijanaca.
Ne samo da Orlići nisu prošli u polufinale, već su sebi uskratili pravo da igraju za plasman na Mundijalito, za šta je bilo potrebno plasirati se među tri najbolja u grupi.
Zabrinjava podatak da je Srbija na tri meča primila devet golova, a na ovom meču protiv Austrije sva tri pala su posle kornera.
Kverfeld je postigao dva gola, Valner jedan, dok su za Orliće precizni bili Lazetić i Ratkov koji je u 88. minutu samo dao nadu srpskom sastavu.
Kada se sve sabere i oduzme, ovo Evropsko prvenstvo u Slovačkoj za igrače do 19 godina pamtićemo kao totalni neuspeh naše ekspedicije.
21:54 25.06.2022
KRAJ - 2:3
21:49 25.06.2022
Pritiskaju Orlići!
90’ – Sada su srpski reprezentativci krenuli na sve ili ništa.
21:47 25.06.2022
GOOOOL – 3:2
88’ – Postigla je Srbija gol preko Ratkova i sada našim fudbalerima treba još jedan da bi izborili remi.
21:43 25.06.2022
Orlići pred novim porazom
84’ – Napadaju Orlići, ali deluje da su pred novim porazom. Moraju da postignu gol hitno ako žele nešto da promene.
21:34 25.06.2022
Orlići u teškoj situaciji
75’ – Srpskom timu potrebna su barem dva gola da bi došli do remija. Težak posao je pred Orlićima.
21:25 25.06.2022
Neverovatno, Srbija i treći gol prima posle kornera!
66’ – Ovo je za rubriku verovali ili ne, Srbija je i treći gol primila posle kornera! Valner je strelac - 3:1.
21:23 25.06.2022
Mogu li Orlići da se vrate?
64’ – Važno je da Orlići uzmu barem bod, kako bi bili treći i igrali protiv Slovačke za plasman na sledeći Mundijalito. Zato je važno da se odigra do kraja.
21:14 25.06.2022
Srbija opet prima gol posle kornera
55’ – Kverfeld je opet iskoristio šansu posle kornera i doveo Austriju u prednost. Austrija vodi sa 2:1, Orlićima je veoma važno da dođu barem do boda na ovoj utakmici, zbog Mundijalita.
21:11 25.06.2022
Srbija drži konce igre?
51’ – Stiče se utisak da je Srbija počela da drži konce igre u svojim rukama, te da čeka pravi momenat da zada udarac Austrijancima.
21:05 25.06.2022
Počelo je drugo poluvreme
46’ – Počeo je drugi deo igre, imaće šansu Orlići da potpuno preokrenu tok utakmice i da dođu do trijumfa. Pokazali su reakciju.
20:46 25.06.2022
GOOOOOOL – 1:1
45’ – Srbija dolazi do gola preko Lazetića, sada je 1:1! Posle ovog gola Orlići imaju rezultat koji im daje šansu da budu čak i drugi ukoliko slave. A bod je dovoljan za treće mesto. Poluvreme.
20:40 25.06.2022
Ajdar ponovo u napadu
38’ – Po treći put je probao Ajdar, ali ni ovoga puta nije uspeo da zatrese mrežu. Sada je nedostajalo snage u udarcu.
20:34 25.06.2022
Čeka se reakcija
32’ – Orlići gube, ali nije sve izgubljeno. Videćemo da li će uspeti da se vrate posle primljenog pogotka od Austrijanaca.
20:26 25.06.2022
Austrija vodi
25’ – Odmah posle kornera Austrija dolazi u prednost i vodi sa 1:0! Kverfeld, štoper, postiže pogodak. Šteta, šteta, šteta... Ima ipak dovoljno vremena naš tim da dođe barem do boda.
Austrija opasno preti
25’ – Demir je probao sa ogromne udaljenosti, zapretio je Lukiću, a onda je Austrija ponovo imala dobru šansu i Lukić je odbranio.
20:18 25.06.2022
Dobra prilika za Ajdara
17’ – Lepo dodavanje Kneževića za Ajdara, lepa akcija, izašao je naš napadač ispred gola i šutirao visoko.
20:14 25.06.2022
Period mirnije igre
12’ – Srbija traži načine da dođe do gola Austrije, Lazetić je bio u jednom dobrom pokušaju, ali nije bio dovoljno brz da prevari čuvara.
20:08 25.06.2022
Velika šansa za Austriju
6’ – Knolmiler je šutirao snažno, bio je iskosa ispred gola Srbije i bio je veoma blizu da donese prednost Austriji. Važno je reći i da Engleska vodi protiv Izraela sa 1:0.
20:05 25.06.2022
Orlići ofanzivni
3’ – Od samog početka duela Srbija je krenula ofanzivno. Našem timu je i bod dovoljan da dođe do trećeg mesta u tabeli. Ali, probaće Orlići da prođu i u polufinale.
20:01 25.06.2022
Utakmica je počela
1’ – Počela je utakmica, čuju se povici podrške sa tribina našim Orlićima. Prvi napad ima Austrija.