Srpski vaterpolista Dušan Mandić - Sputnik Srbija

Delfini silovito do četvrtfinala

Vaterpolo reprezentacija Srbije overila je ubedljivim trijumfom nad selekcijom Kazahstana 22:3 (4:0, 8:1, 5:0, 5:2) prvo mesto u grupi i plasman u četvrtfinale na Svetskom prvenstvu u Mađarskoj.
Delfini su, očekivano, upisali i treću pobedu i ostvarili primarni plan, a imaće čak četiri dana da se odmore i spreme za četvrtfinale i početak borbe za medalju.
Meč u Segedinu bio je samo jači šuterski trening za naš tim koji je propisno demolirao nedoraslog protivnika. Bilo je jasno to već posle prve četvrtine koju smo dobili sa 4:0, a kada je u drugoj popustila koncentracija rivala dali smo im duplo više – 8:1.
Jedine golove na meču za Kazahstan postigao je igrač s naših prostora Srđan Vuksanović, dok je u našem timu najefikasniji u našem timu bio Strahinja Rašović sa šest pogodaka. Njega su sjajno pratili Radomir Drašović i Marko Radulović koji su dali po tri gola.
Dominirao je naš tim i u drugom poluvremenu, sa još pet golova u trećoj deonici maksimalno je uvećao prednost, dok je u četvrtoj četvrtini samo rutinski odradio posao i overio prolaz u sledeću fazu.
Mečevi četvrtfinala na programu su tek u sredu, a rival naše reprezentacije biće poznat tek posle mečeva osmine finala koji su na programu u ponedeljak.
19:02 25.06.2022
32' – Rašović za kraj i ubedljiv trijumf!
Strahinja Rašović još jednom pogađa i to je to! Ubedljiv trijumf za vaterpoliste Srbije.
Srbija - Kazahstan 22:3.
19:00 25.06.2022
30' – Rašović nastavlja da pogađa
Strahinja Rašović uvećava prednost.
Srbija - Kazahstan 21:3.
18:59 25.06.2022
30' – Vico rutinski
Novi gol za naš tim, strelac je centar Vico.
Srbija - Kazahstan 20:3.
18:58 25.06.2022
29' – Opet Vuksanović
Nastavlja Vuksanović seriju, treći gol za njega.
Srbija - Kazahstan 19:3.
18:53 25.06.2022
27' – Prvenac Subotića
Konačno se i Gavril upisao u strelce.
Srbija - Kazahstan 19:2.
18:50 25.06.2022
26' – Drugi gol za Kazahstan
Opet je Vuksanović strelac.
Srbija - Kazahstan 18:2.
18:48 25.06.2022
25' – Radulović se raspucao
Povećava prednost našeg tima mladi Riječanin. Njegov treći pogodak.
Srbija - Kazahstan 18:1.
18:45 25.06.2022
24' – Raste prednost posle treće četvrtine!
Nemanja Vico postiže drugi gol na meču u poslednjem minutu. Kraj treće četvrtine.
Srbija - Kazahstan 17:1.
18:43 25.06.2022
23' – Raste...
I Dušan Mandić se upisao u strelce.
Srbija - Kazahstan 16:1.
18:42 25.06.2022
23' – Raste prednost
Strahinja Rašović pogađa posle akcije sa igračem više.
Srbija - Kazahstan 15:1.
18:38 25.06.2022
20' – Opet Drašović
Koristi Radomir činjenicu da Kazahstanci ne znaju gde biju i postiže treći gol.
Srbija - Kazahstan 14:1.
18:37 25.06.2022
19' – Povećava se prednost
Prvi gol za naš tim u nastavku postiže Drašović.
Srbija - Kazahstan 13:1.
18:29 25.06.2022
16' – Dominacija na poluvremenu!
I Vico je pogodio mrežu Kazahstana. Igra mačke i miša u Segedinu.
Srbija - Kazahstan 12:1.
18:27 25.06.2022
14' – Novi gol Srbije
Strahinja Rašović još jednom pogađa mrežu nemoćnih Kazahstanaca.
Srbija - Kazahstan 11:1.
18:26 25.06.2022
13' – Šuterski trening
I deseti gol za Srbiju stiže iz peterca, strelac je Radulović.
Srbija - Kazahstan 10:1
18:24 25.06.2022
13' – Novi gol Srbije
Deveti gol za Srbiju iz peterca, strelac je Strahinja Rašović.
Srbija - Kazahstan 9:1
18:22 25.06.2022
12' – Drašović povećava
Novi gol za Srbiju, Radomir Drašović se upisao u strelce.
Srbija - Kazahstan 8:1.
18:20 25.06.2022
11' – I Radulović se upisao
Raste prednost Srbije, Marko Radulović je pogodio mrežu Kazahstana.
Srbija - Kazahstan 7:1.
18:19 25.06.2022
10' – Gol za Kazahstan!
Smanjuju Kazahstanci iz peterca, sterelac je Dušan Vuksanović.
Srbija - Kazahstan 6:1.
18:17 25.06.2022
10' – Evo i šestog gola!