Detalj sa utakmice Srbija – Kazahstan na Olimpijskim igrama - Sputnik Srbija

Delfini uz dramu srušili Australiju

Vaterpolisti Srbije savladali su Australiju sa 6:5 (1:1, 2:2, 2:2, 1:0) u drugom kolu grupne faze na Svetskom prvenstvu u Mađarskoj.
Ovom pobedom Delfini su zadržali prvo mesto u grupi i ostali u prilici da izbore direktan plasman u četvrtfinale (ukoliko pobede Kazahstan u poslednjem kolu), iako su se pošteno namučili u duelu sa nezgodnim rivalom koji je bio egal pune tri četvrtine.
Mučila se četa Dejana Savića na ovom meču. Igra u odbrani je bila dobra, ali je u napadu dosta toga škripalo. Prva četvrtina završena je rezultatom 1:1, za Srbiju je pogodio Nikola Jakšić, dok je na drugoj strani izjednačio Blejk Edvards.
U drugoj četvrtini ista slika. Briljirao je golman Australijanaca Porter koji je do isteka poluvremena upisao čak sedam odbrana. Nejtan Pauer je doveo Australiju u vođstvo, izjednačio je Dušan Mandić iz peterca, a zatim je postigao još jedan gol za 3:2, ali i promašio jedan penal, što je kaznio Džordž Ford i izjednačio na 3:3 pred poluvreme.
© Tanjug / TANJA VALICReprezentativac Srbije Dušan Mandić
Reprezentativac Srbije Dušan Mandić - Sputnik Srbija, 1920, 23.06.2022
Reprezentativac Srbije Dušan Mandić
Dejan Savić je zamenio golmana na poluvremena, među stative je stao Dobožanov, a Lukić je pogodio za 4:3 sa igračem više i ovo je bio tek drugi gol iz šest pokušaja sa igračem više. Ubrzo je uzvratio najbolji igrač Australije Nejtan Pauer za 4:4, posle nekoliko velikih promašaja našeg tima.
Australija je preko Edvardsa povela posle dužeg vremena sa 5:4 na minut pre kraja treće četvrtine, ali je uzvratio Drašović sa igračem više za 5:5 uoči poslednje deonice. A tamo, opet mučenje i samo gol za osam minuta koji je postigao Nikola Lukić na tri minuta do kraja i njime doneo našem timu vredan trijumf.
Odbranili su Delfini stečenu prednost u finišu i uspeli da matiraju Australijance za verovatno prvo mesto u grupi i direktan plasman u četvrtfinale koji će moći da overe protiv Kazahstana u subotu od 18 časova.
18:52 23.06.2022
29' – Evo ga! Vodi Srbija!
Nikola Lukić drugim golom donosi vođstvo Srbiji. Bravo za vaterpolistu Radničkog.
Srbija – Australija 6:5.
18:51 23.06.2022
28' – Neće u gol, pa neće!
Kako brani Porter, alal mu vera. Dva zicera je skinuo našim momcima za nepun minut.
Srbija – Australija 5:5.
18:44 23.06.2022
24' – Nerešeno i posle treće četvrtine!
Dobra reakcija naše odbrane i golmana Dobožanova u finišu. Nerešeno je posle tri četvrtine.
18:42 23.06.2022
23' – Ekspresan odgovor!
Ekspresan odgovor našeg tima sa igračem više na drugoj strani. Drašović za 5:5.
18:41 23.06.2022
23' – Australija vodi posle dosta vremena
Vode Australijanci, strelac je Blejk Edvards.
Srbija – Australija 4:5.
18:40 23.06.2022
22' – Previše "ispaljivanja"
Primetio je to i selektor Dejan Savić maločas na tajm-autu. Dosta promašaja našeg tima.
Srbija – Australija 4:4.
18:35 23.06.2022
19' – Prelepa akcija i izjednačenje
Prelepo su kombinovali Australijanci sa igračem više, a Pauer pogodio za novo izjednačenje.
18:32 23.06.2022
18' – Lukić donosi prednost Srbiji
Konačno dobra i efikasna akcija našeg tima i pogodak. Nemoćan je golman Porter.
Srbija – Australija 4:3.
18:26 23.06.2022
16' – Nerešeno i na poluvremenu!
Briljira golman Australije Porter sa sedam odbrana. Naši loši u igri sa igračem više i otuda egal posle dve četvrtine.
Srbija – Australija 3:3.
18:24 23.06.2022
15' – Novo izjednačenje!
Džordž Ford koristi nesmotrenost naše odbrane i vraća meč u egal.
18:23 23.06.2022
14' – Mandić se iskupio, Srbija vodi!
Brzo se iskupio Dušan za promašeni peterac, sjajno šutirao sa svog desnog krila i doneo prednost Srbiji.
Srbija – Australija 3:2.
18:21 23.06.2022
13' – Mandić promašio penal!
Još jednu sjajnu šansu je imao naš najbolji igrač, ali je golman Porter odbranio peterac.
Srbija – Australija 2:2.
18:17 23.06.2022
10' – Izjednačenje!
Dušan Mandić koristi najstrožu kaznu. Srbija izjednačila iz peterca.
18:15 23.06.2022
9' – Vode Australijanci!
Nejtan Pauer je jakim udarcem matirao našeg golmana Mitrovića i doneo prednost Australiji.
Srbija – Australija 1:2.
18:11 23.06.2022
8' – Nerešeno posle prve četvrtine
Imali su naši momci nekoliko prilika da steknu prednost, ali je golman Australije bio solidan.
Srbija – Australija 1:1.
18:08 23.06.2022
6' – Australija izjednačila
Nisu naši imali sreće jer su pogodili stativu i odmah je na drugoj strani usledila kazna.
18:06 23.06.2022
4' – Srbija vodi!
Nikola Jakšić sa desnog krila donosi prednost našem timu preciznim udarcem.
Srbija – Australija 1:0.
18:04 23.06.2022
3' – Bez gola na obe strane
Po dva neiskorišćena napada imali su i jedni idrugi, naši su propustili priliku i sa igračem više.
Srbija – Australija 0:0.
17:57 23.06.2022
Dobra podrška za Delfine
Završeno je intoniranje himni, očekujemo početak meča. Inčae, na tribnama je primetno da imamo više navijača i da će naš tim imati glasnu podršku.
17:35 23.06.2022
Radulović: Moramo bolje u odbrani
„Nismo protiv Amerike igrali dobro u odbrani. Na kraju smo pokazali karakter i pobedili. Predstoje nam dueli sa Australijom i Kazahstanom u kojima imamo dva zadatka - da pobedimo i da pružimo bolju igru ispred golmana Mitrovića", rekao je bek našeg tima Marko Radulović.