Natalija kroz dramu ostala bez Vimbldona!

© Sputnik / Lola ĐorđevićTeniska loptica
Teniska loptica - Sputnik Srbija, 1920, 23.06.2022
Natalija Stevanović, srpska teniserka, nije uspela da ostvari najbolji rezultat u karijeri i da se plasira u glavni žreb Vimbldona.
Stevanovićeva, trenutno 255. teniserka sveta, poražena je posle dva sata i 46 minuta dramatičnog duela sa Medison Inglis u tri seta, 7:6, 2:6, 6:2.
Nišlijka je bila autsajder u duelu sa Australijankom, ali nije odustajala ni kad je izgubila prvi set.
A do prednosti od 1-0 Inglis je stigla posle taj-brejka nakon što je u 12 gemova viđeno čak osam brejkova.
U dodatnom vremenu rivalka je osvojila tri poena na servis Stevanovićeve i povela je sa 1-0.
Nastavak je pripao srpskoj teniserki, napravila je dva brejka i stigla do izjednačenja sa 6:2, ali je poklekla u trećem setu koji je Inglis osvojila istovetnim rezultatom.