Orlići, Srbija - Engleska, omladinci - Sputnik Srbija

Greške odvele Orliće u težak poraz /video/

Omladinska reprezentacija Srbije poražena je od Engleske sa 4:0 u okviru drugog kola na Evropskom prvenstvu u Slovačkoj.
Dva pogotka sjajnog napadača Totenhema Dina Skarleta u prvom i majstorije Čukvuemeke i rezerviste Džebisona u drugom poluvremenu, bile su dovoljne selekeciji sa Ostrva da upiše i drugu pobedu u grupi u kojoj suvereno drži lidersku poziciju.
Orlićima posle ovog poraza ostaje samo teorija da mogu da se domognu drugog mesta i plasmana u polufinale jer im je, uz pobedu Engleza nad Izraelom u poslednjem kolu, potrebno da savladaju ubedljivo Austriju kako bi imali bolju gol-razliku, jer je u međusobnom skoru bilo nerešeno sa Izraelcima (2:2).
Što se tiče meča sa Engleskom, naivno smo ga izgubili. Olako su naši fudbaleri dozvolili Skarletu da u petom minutu neometano savlada golmana Lukića i donese prednost Englezima. Nismo mogli mnogo toga da povežemo u igri, a selektor Jović treba da se zapita zašto je odlučio da počne meč bez Nemanje Motike, koji je bio jedan od zapaženijih na meču sa Izraelom.
Nemoć našeg tima u prvom poluvremenu oslikava se u pokušaju jedinog kome se igrao fudbal Kneževića sa 30 metara pravo u golmana Koksa. Svaku nadu u preokret u našem timu ubio je detalj iz 40. minuta, smušena reakcija golmana Lukića i drugi gol spretnog Skarleta, šah-mat pred sam odlazak na odmor.
Probao je selektor Jović uvođenjem Motike i Jojića da podigne igru svog tima, ali su Orlići raširili krila samo u 15 minuta nastavka kada su propustili sve polušanse preko Miletića i već pomenutog Jojića, ali bezopasno po golmana Koksa.
Englezi su na drugoj strani izmenama na sredini umrtvili igru posle jednog časa i sasekli naš tim u napadima, da bi sve to krunisali trećim pogotkom na meču preko sjajnog Čukvuemeke.
Kao u prethodna dva navrata, još jednom je pogrešila naša odbrana, kapiten Leković predao loptu u noge engleskom vezisti koji je lukavim udarcem po zemlji povisio na 3:0. U samom finišu, nadoknadi rezervista Džebison je postavio konačnih 4:0.
Orlićima tako uoči poslednjeg kola ostaje samo teorija da mogu do drugog mesta, ali imaju motiva i da pobede Austriju u subotu i budu treći u grupi.
Naime, ukoliko naši omladinci takmičenje završe na trećem mestu, igraće sa trećeplasiranom selekcijom iz grupe A baraž za plasman na Svetsko omladinsko prvenstvo u Indoneziji sledeće godine, čuveni Mundijalito.
SRBIJA (4-3-3): Lukić – Lazić, Ilić, Leković, Krsmanović – Stanković, Petković, Knežević – Miletić, Lazetić, Miladinović.
ENGLESKA (4-2-3-1): Koks – Norton-Kafi, Kansah, Hemfris, Dojl – Iregbunam, Čukvuemeka – Skot, Bajno-Gitens, Vejl – Skarlet.
21:49 22.06.2022
91’ – Englezi dali i četvrti
Još jedan gol za Engleze, strelac je rezervista Džebison.
21:41 22.06.2022
85’ – Motika oprobao udarac
Pokušao je krilni napadač Crvene zvezde levicom da iznenadi golmana Engleske, ali neprecizno pored gola.
21:33 22.06.2022
76’ – Deluje da smo se predali
Sve je izgleda gotovo u Banjskoj Bistrici, i jedni i drugi kao da jedva čekaju kraj meča.
21:25 22.06.2022
68’ – Englezi dali treći
Još jedan pogodak za Ostrvljane, strelac je Čukvuemeka. Veliki kiks kapitena Lekovića posle koga su srušene sve nade našeg tima u preokret na ovom meču.
21:19 22.06.2022
63’ – Izmene i kod Orlića
U igri su Ajdar i Ratkov, a na klupu će Lazetić i Krstajić.
60’ – Prve izmene kod Engleza
Umesto Iregbunama i Bajno-Gitensa na terenu su Remzi i Devajn.
21:15 22.06.2022
57’ – Dobar pokušaj Jojića
Unelele su rezerve dosta živosti u igru našeg tima, Nikola Jojić je upravo oprobao udarac sa oko 20 metara, ali opet je na mestu bio golman Koks. Za razliku od prvog poluvremena igram mnogo bolje u nastavku.
21:07 22.06.2022
49’ – Malo živosti Orlića
Konačno jedna smislena akcija našeg tima, Miletić se ubacio u šesnaesterac Engleza, ali nije najbolje zahvatio loptu. Ipak, akcija koja hrabri...
21:02 22.06.2022
46’ – Počelo drugo poluvreme!
Dve izmene u našem timu, na terenu su Nemanja Motika i Nikola Jojić, izašli su Knežević i Miladinović.
20:48 22.06.2022
45’ – Kraj prvog poluvremena!
Loše izdanje naših dečaka, i dve kazne koje je servirao mladi napadač Totenhema Din Skarlet. Englezi imaju veliku prednost na pauzi.
20:39 22.06.2022
40’ – Opet Skarlet! Englezi vode sa 2:0
Još jedna smušena reakcija naše odbrane, tačnije golmana Lukića koji je ispustio loptu pravo na nogu napadaču Totenhema, koji ne greši. Veliki problemi za Orliće.
20:38 22.06.2022
36’ – Konačno šut Orlića
Pokušao je Knežević, sa preko 30 metara, ali pravo u golmana Koksa.
20:36 22.06.2022
34’ – Slaba Srbija
Ne uspevaju naši momci nikako da naprave konkretnu akciju na ovom meču. Dobro Englezi stoje i često teraju naše štopere da vraćaju loptu golmanu Lukiću.
20:32 22.06.2022
32’ – Žuti za još jednog Engleza
U opasnom naletu je bio Bajno-Gitens, uklizao mu naš fudbaler, ali je Englez već počeo da pada na šta glavni sudija nije naseo. Dao mu je žuti za simuliranje.
20:25 22.06.2022
23’ – Englez prvi požuteo
Prva javna opomena na ovom meču, dobio ju je Tim Iregbunam zbog faula nad Kneževićem. Miran period igre, bez prilika na obe strane.
20:17 22.06.2022
15’ – Otvorena utakmica
Igra se aktivno na obe strane u ovim trenucima, i jedni i drugi pokušavaju da nametnu svoj ritam, naš tim pokušava da uspostavi dominaciju.
20:11 22.06.2022
9’ – Promašaj Kneževića
Dobar napad našeg tima, Lazetić je ostavio loptu Kneževiću na pet metara, ali je ovaj slabo šutirao pravo u golmana Koksa.
20:05 22.06.2022
5’ – Englezi vode
Strelac je Din Skarlet! Smušeno je reagovala odbrana našeg tima, a mladi napadač Totenhema lako matirao golmana Lukića.
20:04 22.06.2022
3’ – Dobar start naših momaka
Naši momci su od starta krenuli ofanzivno, prvi je zapretio Lazetić, ali je izblokiran iz dobrepozicije.
20:01 22.06.2022