Vaterpolisti Srbije pred odlazak na Olimpijske igre u Tokiju - Sputnik Srbija

Podmlađena Srbija „potopila“ Ameriku!

Vaterpolo reprezentacija Srbije pobedom nad Sjedinjenim Američkim Državama je otvorila Svetsko prvenstvo u Mađarskoj rezultatom 17:13, u veoma interesantnoj i dinamičnoj utakmici punoj preokreta.
Srpski podmlađeni tim nije prikazao partiju kakva se od njega očekuje, ali selektora Dejana Savića može da raduje način na koji su se njegovi puleni izvukli iz teških momenata i na kraju zabeležili veliku pobedu.
Sjajan utisak u srpskom timu ostavili su debitanti Nikola Lukić, Marko Radulović i Gavril Subotić, što će mnogo značiti za nastavak takmičenja i čuvanje svežine nosilaca igre poput Dušana Mandića, Strahinje Rašovića i Save Ranđelovića.
U prvoj četvrtini viđeno je čak deset golova, po pet sa obe strane, a selektor Savić nije bio zadovoljan igrom svoje ekipe jer su Amerikanci prebrzo dolazili do prilike da napadnu golmana Mitrovića.
Isti ritam viđen je i u nastavku, golman Mitrović je bio odličan, a veoma je važan bio gol Radulovića u finišu druge deonice za 8:7, što je bio rezultat sa kojim se otišlo na poluvreme.
Prelomnu tačku duela režirao je upravo Radulović, pošto je prethodno Lukić vratio prednost Srbiji nakon izjednačenja – izborio je peterac, briljantnom fintom, siguran realizator bio je Mandić za prednost od 10:8.
U istom minutu gol je postigao i Subotić, što je značilo veliku prednost za Srbiju, ali drami tu nije bio kraj.
Amerikanci su do kraja treće deonice smanjili na 11:10, posle čega je na scenu stupio mladi Lukić i sa dva gola u nizu, uz fenomenalnu odbranu, odbio je nalet Amerike, da bi tačku stavio centar Vico pogotkom u poslednjem minutu.
Najefikasniji u srpskom timu bio je Dušan Mandić sa četiri gola, Strahinja Rašović i Nikola Lukić su dodali po tri, a naredni rival Srbije je Australija, u četvrtak.
Tok meča ste mogli da pratite uz Sputnjik.
20:43 21.06.2022
32' – Kraj! Pobeda Srbije!
Velika pobeda mladog tima Srbije protiv najvećeg rivala u prvoj fazi takmičenja – 17:13!
20:41 21.06.2022
32' – Gol!
Vico za 17:13!
20:35 21.06.2022
30' – Mandić!
Kontranapad i lob udarac za 16:13!
20:33 21.06.2022
29' – Amerikanci ne odustaju
Bouven smanjuje na 15:13.
20:32 21.06.2022
29' – Subotić!
Opet tri gola prednosti za Srbiju – 15:12!
20:31 21.06.2022
28' – Halok opet pogađa
Igrač više za 14:12.
20:29 21.06.2022
28' – Radulović!
Novi gol za Srbiju, 14:11!
20:27 21.06.2022
27' – Šteta...
Igrač više za Ameriku i gol za 13:11.
20:26 21.06.2022
26' – Lukić sjajan!
Briljantna odbrana i ukradena lopta, a potom i gol za 13:10!
Fenomenalna minijatura debitanta u srpskom timu!
20:25 21.06.2022
25' – Lukić!
Sjajan gol mladog igrača Srbije iz velike udaljenosti za 12:10!
20:22 21.06.2022
24' – Srbija vodi pred poslednju četvrtinu
Imali su Srbi i tri gola prednosti, ali na kraju 11:10.
20:21 21.06.2022
24' – Amerika se vraća!
Erhart pogađa za 11:10.
20:20 21.06.2022