Orlići - Sputnik Srbija

Orlići golom Lekovića iščupali bod na startu Evropskog prvenstva

Fudbaleri reprezentacije Srbije do 19 godina otvorili su Evropsko prvenstvo remijem protiv ekipe Izraela – 2:2 (1:1). Strelci za srpski tim bili su Marko Lazetić (8. minut) i Stefan Leković (93. minut), dok su za Izraelce pogodili Oskar Gloh (17. minut) i Ahmed Ibrahim (74. minut).
Orlići su bolje otvorili meč, igrali su sigurnije i ubrzo preko Motike i Lazetića došli u prednost.
Srbija je povela u osmom minutu, a najveće zasluge za gol treba pripisati Motiki koji je sjajno prošao po levoj strani i asistirao Lazetiću. Napadač Milana je levom nogom po zemlji doneo prednost našem timu.
Međutim, u nastavku su Izraelci počeli da prete, najviše preko Gloha i to im se isplatilo u 14. minutu. Šutirala je desetka Izraelaca po zemlji, pogodio je ugao i poravnao rezultat.
Posle toga Srbija je preko Ilića pogodila stativu, ali to je bilo sve u prvih 45 minuta.
Selektor Jović je počeo drugi deo igre sa dve promene, a Ratkov je ušao sa idejom da igra sidraša, pa da dalje od njega idu napadi.
Umesto da Orlići preokenu, oni su primili gol preko Abrahama koji se posle velike gužve u 75. minutu najbolje snašao.
Na kraju je kestenje iz vatre vadio Leković koji se najbolje snašao u šesnaestercu Izreala i na sličan način uzvratio protivniku.
Orlići su bili na ivici poraza, ali je Leković ovoga puta doneo bod našem nacionalnom timu.
Srbija će u grupi igrati još i protiv Austrije i Engleske.
19:23 19.06.2022
KRAJ - 2:2
Orlići nose bod iz prvog meča.
19:20 19.06.2022
Sada je 2:2!
GOOOOOOOOOOL - Leković pogađa u 93. minutu! Nešto slično drugom pogotku Izraela, sada je i Srbija pogodila posle gužve i trenutno je 2:2.
19:14 19.06.2022
Dobra šansa za Orliće
84´ – Opasni su naši fudbaleri posle kornera, zapretili su, ali golman Izraela je bio na visini zadatka.
19:09 19.06.2022
Prečku pogađaju Izraelci
82´ – Ahmed Ibrahim je sada pogodio prečku iz slobodnog udarca, umalo da Izraelci povedu sa 3:1. Mnogo sreće za srpski nacionalni tim.
19:01 19.06.2022
Vode Izraelci
74´ – GOL - Posle mnogo gužve Ahmed Ibrahim je pogodio i bukvalno ugurao loptu preko linije. Sada Izraelci vode sa 2:1.
18:56 19.06.2022
Gloh pravi razliku
68´ – Veliku razliku na terenu pravi fudbaler Makabija iz Tel Aviva, pretrčava prilično lako naše defanzivce, ali je i dalje aktuelan rezultat 1:1. Bez većih prilika u nastavku duela.
18:49 19.06.2022
Nova izmena kod Orlića
61´ – Miletić ulazi u igru umesto Petkovića, a onda i Ajdar umesto Stankovića.
18:46 19.06.2022
Opet preti Gloh
59´ – Nastavlja Gloh da pravi probleme Orlićima, nekako prelako dolazi u situaciju da šutira, ali je ovoga puta izblokiran, srećom.
18:41 19.06.2022
Dobar napad Orlića
53´ – Sa Ratkovim Orlići dobijaju dubinu u igri, može da se zagradi, da primi loptu i odloži je sa strane, pa ćemo videti kako će ta ideja da funkcioniše u nastavku meča.
18:39 19.06.2022
Zanimljiv odabir trenera Jovića
50´ – Iako je Lazetić postigao gol u prvom poluvremenu, bio opasan po protivnika, Jović je odlučio da ga zameni.
18:34 19.06.2022
Počelo je drugo poluvreme
46´ – Odmah na početku drugog poluvremena izvršene su dve izmene u redovima našeg tima, a u igru su ušli Knećević i Ratkov. Iz igre su izašli Lazetić i Gordić. Možda će ovi potezi doprineti boljoj igri Orlića.
18:18 19.06.2022
Poluvreme: Mnogo grešaka u dodavanju Orlića
45´ – Posle poprečnog dodavanja Krsmanovića Ilić je morao da napravi oštar faul i dobio je žuti karton za kraj prvog poluvremena. Utisak je da srpski fudbaleri mogu bolje u preostalih 45 minuta.
18:11 19.06.2022
Izrael opasan
39´ – Orlići dopuštaju protivniku da se ušeta u 20 metara do gola, sreća pa Izraelci nemaju pravu završnicu. Gloh je sam zapretio nekoliko puta, a jednom je bio precizan. Sa druge strane, Lazetić pravi probleme protivniku pritiskom na poslednju liniju.
18:03 19.06.2022
Stativa!
32´ – Bili su sada mladi fudbaleri Srbije jako blizu gola, posle kornera je Ilić šutirao glavom, pogodio stativu, ali lopta nije htela u mrežu.
18:01 19.06.2022
Orlići preuzeli kontrolu
29´ – Period malo bolje igre našeg tima, ali ne uspevaju Orlići da iskoriste prekide. Imali su nekoliko slobodnih udaraca do sada, nijedan nije bio opasan po gol protivnika.
17:55 19.06.2022
Izraelci drže loptu
24´ – Nekako Orlići ne uspevaju na najbolji način da preuzmu inicijativu, već su Izraelci ti koji drže loptu. Lazetić pokazuje da je opasan po gol.
17:48 19.06.2022
Izraelci izjednačuju
14´ – GOL - Gloh je ponovo dobio šansu i loptu blizu gola Srbije, a ovoga puta nije oprostio već je šutirao precizno levom nogom za 1:1. Ne smeju Orlići toliko da mu daju prostora.
17:45 19.06.2022
Sada se lakše igra
14´ – Posle datog gola, Orlići mogu mnogo lakše da igraju, čak možda i da puste inicijativu Izraelu i da vrebaju iz kontranapada. Iz sličnog napada Srbija je i povela, a najveće zasluge za gol treba pripisati Motiki koji je sjajno prošao po levoj strani i asistirao Lazetiću.
17:39 19.06.2022
Vodi Srbija!
8´ – GOL – Motika je lepo prošao, dodao do Lazetića koji postiže gol za prednost od 1:0! Jako bitan momenat! Bilo je očekivano da Motika i Lazetić najviše zaprete Izraelcima, a upravo su oni kombinovali kod prvog gola. Lazetić se dobro snašao i levom nogom pogodio za prednost.
17:37 19.06.2022
Gloh preti
6´ – Talentovani Gloh prošao je do šesnaesterca srpskog tima, šutirao je jako i srećom preko gola.