Đere spremao senzaciju – ali ga je Rus poslao kući

© AP Photo / Darko VojinovicLaslo Đere
Laslo Đere - Sputnik Srbija, 1920, 16.06.2022
Laslo Đere, srpski teniser, eliminisan je u osmini finala u Haleu od Karena Hačanova rezultatom 7:6, 6:4.
Imao je Laslo veliku šansu da napravili sjajan rezultat u nemačkom Haleu, ali je u prvom setu propustio prednost od 5:2 posle čega je Rus preokrenuo meč.
Pri rezultatu 5:4 Đere je imao i dve set lopte, ali je ispustio i tu poslednju šansu, a ispostavilo se da je taj gem bio prekretnica.
Naspram 29 vinera srpskog tenisera Rus je imao 20, ali Laslo nikako ni tokom drugog seta nije usepavao da precizno šalje udarce čak i kada je imao zicere.
Velikih 30 neiznuđenih grešaka koštalo je Đerea plasmana u četvrtfinale, a Rusu je ovo bila dobra opomena pred naredne mečeve kojima će od starta morati da pristupi bolje.
Tokom drugog seta Đere nije imao nijednu priliku za brejk i Hačanov je imao sve u svojim rukama.