Srbija - Slovenija - Sputnik Srbija

Srbija se uspavala u svojoj briljantnosti – Slovenci tukli i izvukli bod!

Fudbalska reprezentacija Srbije odigrala je nerešeno u četvrtom kolu Lige nacija na gostovanju u Sloveniji (2:2), iako je na poluvremenu imala prednost od dva gola i briljantnu igru koja je nagoveštavala glatku pobedu. Ali, sve se promenilo za pet minuta u nastavku kada su domaći postigli dva gola.
Srbija je zaista briljirala u prvom poluvremenu, pregršt šansi, brza, atraktivna igra, aktivni bekovi, inspirisani vezisti i – nezaposleni defanzivci.
Poslednji segment se obio o glavu Srbiji za koju su golove postigli Andrija Živković i Aleksandar Mitrović, dok su strelci za domaće bili Adam Gnezda Čerin i Benjamin Šeško.
Posle četiri odigrane utakmice u Ligi nacija Srbija je drugoplasirana u grupi 4 sa sedam poena, ima tri manje od prvoplasirane Norveške i četiri više od Švedske koja zauzima treću poziciju.
Selektor Stojković je ponovo promešao karte, na teren je poslao čak trojicu centralnih vezista, Lukića, Grujića i Maksimovića, što je ukazivalo na to da je ideja da krilni bekovi dobiju više slobode u napadu.
Takvi naleti Srbije su bili viđeni od početka, veoma je aktivan bio Mladenović po levom boku, u šestom minutu je kreirao akciju iz koje je šutirao Mitrović, a dva minuta kasnije je asistirao kolegi sa suprotnog krila.
Živković je uspeo da prevari čuvare, uleteo je kao metak u kazneni prostor Slovenije i bacio se unapred i glavom smestio loptu u mrežu.
Tom prilikom se i povredio, vidan je bio ožiljak na njegovom čelu, ali ga to nije sprečilo da nastavi sa ofanzivom i konstantim pritiskom preko desnog boka.
On je u 12. minutu učestvovao u kombinaciji sa Tadićem posle koje je usledio topovski udarac, a kako su srpski fudbaleri šutirali, tako su slovenački tukli, bez reakcije sudije koji je dodelio samo jedan žuti karton.
Prva velika šansa za Sloveniju je viđena u 21. minutu, Mladenović je izgubio duel koji je mogao da bude okarakterisan kao faul, domaći su se zaleteli, a faulom na ivici kaznenog prostora Živković je sprečio veliku priliku.
Na isteku pola sata igre Šeško je upisao briljantan šut, još bolji je bio golman Milinković-Savić, a pet minuta kasnije je viđena prava magija.
Tadić je izveo briljantan dribling preko Kurtića na levom boku, fenomenalno je centrirao, a Mitrović se izvio kroz nekoliko fudbalera i glavom matirao Oblaka, na sebi svojstven način.
Iako nije vidno kroz statistiku, Grujić i Maksimović su briljirali u veznom redu i pokazali da je selektor Stojković pogodio sa idejom da pojača sredinu terena kako bi dobio pritisak na rivale, presing, ali i duge upotrebljive lopte.
Upozorenje pred drugo poluvreme su bili kontranapadi Slovenije – Srbija nije to shvatila i za svega osam minuta igre u nastavku rezultat je bio izjednačen.
Najpre je u 48. minutu odbrana Srbije bila potpuno van fokusa, dozvoljeno je da rival čak stvori višak u šesnaestercu, a kao rezultat toga stigao je gol Adama Gnezda Čerina koji je potpuno poremetio srpski tim.
Kao da to nije bilo dovoljno, u 53. minutu lopta je pala između defanzivaca Srbije i tu se najbolje snašao Benjamin Šeško – gotovo na isti način kao Gnezda Čerin matirao je Milinković-Savića za izjednačenje.
Golovi su dali Sloveniji vetar u leđa, nastavili su domaći igrači da igraju veoma grubo, ali i da prete iz kontranapada – dva je poveo Šeško, ali srećom po Srbiju realizacija nije bila dobra.
Slično je bilo i na drugoj strani, slovenačka odbrana je udaljila krilne bekove Srbije od kaznenog prostora i moralo se posegnuti za dugim dodavanjima, ali šansa da ona prođu nije bila velika.
Pojedini šutevi su delovali opasno, akcija za Jovića je bila izgledna, ali je loš šut glavom sve pokvario.
Slovenci su, sa druge strane, nastavili sa žestokim startovima, meta je bio Mitrović koji je često imao i dvojicu čuvara, odnosno četvoro ruku oko svog tela, što su arbitri tolerisali i puštali da prođe bez kazne.
Ali, kaznu je u 90. minutu dobio rezervni golman Srbije Rajković – crveni karton zbog prigovora na skandalozno odugovlačenje vremena i ponašanje domaćih fudbalera koje je na kraju dovelo utakmicu do kraja i konačnog rezultata od 2:2.
Meč ste mogli da pratite uz Sputnjik.
22:40 12.06.2022
90’ – Neverovatno!
Žuti karton za Sergeja koga je lopta jedva dodirnula po ruci!
22:36 12.06.2022
90’ – Još šest minuta!
Označena je nadoknada vremena.
90’ – Crveni karton Rajkoviću!
Rezervni golman Srbije je dobio crveni karton!
90’ – Čeka se nadoknada!
Još malo vremena za Srbiju...
22:28 12.06.2022
83’ – Šteta, šteta!
Jović glavom posle centaršuta Sergeja, ali pored gola...
22:26 12.06.2022
81’ – Udaraju i padaju!
Slovenački fudbaleri konstantno vuku za dresove, udaraju srpske fudbalere i potom padaju i traže pomoć.
Sudija ne reaguje... A na tribinama je predsednik UEFA, Slovenac Aleksandar Čeferin.
22:23 12.06.2022
78’ – Zadržavaju vreme Slovenci
I dobijaju zvižduke usred Ljubljane!
22:21 12.06.2022
76’ – Zamalo!
Radonjić iz kolena sa desnog boka, zamalo pored gola!
22:19 12.06.2022
74’ – Pregrubi startovi Slovenaca!
Žuti karton za Karničnika posle pogibeljnog starta nad Milenkovićem!
22:14 12.06.2022
68’ – Šteta!
Tadić centrira pravo na glavu Mitroviću, ali završni udarac nije bio dobar!
Ostaje 2:2.
22:13 12.06.2022
67’ – Brzopleto...
Malo je nedostajalo da Mitrović šutira iz otvorene pozicije, lopta je vraćena Srbiji, pokušao je Sergej, sve se dešavalo veoma brzo i u želji da se što pre dođe do prilike za udarac lopta je izgubljena.
22:11 12.06.2022
66’ – Sergej menja Grujića
Piksi ponovo menja.
22:10 12.06.2022
64’ – Loša dodavanja...
Najpre je Kostić pokušao da nađe napadače u kaznenom prostoru, a potom Tadić da prebaci loptu sa levog na desni bok.
Nije to bilo dobro.
22:08 12.06.2022
62’ – Dve kontre Slovenije!
Šeško pravi velike probleme, jednom je loše šutirao, drugi put je napravljen faul nad igračima Srbije.
Jasno je, Srbiji treba „osigurač“ u momentima kada se izgubi lopta ili propusti napad, a upravo se to dogodilo u oba navrata.
22:04 12.06.2022
58’ – I opet ofsajd...
Kostić je poslao dugu loptu, Mitrović je nju skrenuo prema Radonjiću, ali uzalud, ponovo ofsajd.
22:01 12.06.2022
56’ – Promene
Jović umesto Mladenovića, a Kostić menja Lukića.
21:59 12.06.2022
53’ – Izjednačenje!
Neverovatno, Slovenija je izjednačila na 2:2 golom Benjamina Šeška posle duge lopte koja je pala u kazneni prostor.
Opet lopta između defanzivaca Srbije i opet laka realizacija za Sloveniju!
Nerešeno je, 2:2!
21:56 12.06.2022
51’ – Brani Oblak!
Sjajan šut Mitrovića sa dvadesetak metara, Oblak je sjajno skinuo loptu.
Ali, ofsajd...
21:53 12.06.2022
48’ – Gol za Sloveniju!
Uspavala se odbrana Srbije, lopta je stigla na levi bok, ubačena je pravo u kazneni prostor gde su svi kasnili osim Gnezda Čerina koji je lako matirao Milinković-Savića.
Srbija vodi 2:1.
21:52 12.06.2022