Kome treba Vimbldon – Ruskinja osvojila titulu na holandskoj travi!

© TIZIANA FABIEkaterina Aleksandrova
Ekaterina Aleksandrova - Sputnik Srbija, 1920, 12.06.2022
Katarina Aleksandrova, ruska teniserka, osvojila je titulu šampionke turnira u holandskom Hertogenbošu savladavši u finalu Beloruskinju Arinu Sabalenku u dva seta, sa 7:5, 6:0.
Aleksandrova je osvojila drugu titulu na VTA turnirima, a prvu na travnatoj podlozi.
Kuriozitet je da su se u finalu holandskog turnira našle Ruskinja i Beloruskinja, koje su političkom odlukom dobile zabranu nastupa na Vimbldonu.
Aleksandrova nije bila favorit u finalu, naprotiv, Sabalenka je kao šesta teniserka sveta bila viđena za osvajanje trofeja, ali Ruskinja nije bila takvog mišljenja.
Već u prvom gemu prvog seta Aleksandrova je stigla do brejk prilike, ali je prvu prednost stekla Sabalenka, brejkom u šestom gemu za 4:2.
Aleksandrova je uzvratila i izjednačila, spasivši dve brejk šanse u osmom gemu, u 11. je povela sa 6:5, a u narednom završila set iskoristivši prvu priliku za to.
Drugi set je bio briljantan za 30. teniserku sveta, rivalki nije dozvolila nijedan gem, napravila je tri brejka i sa 6:0 kompletirala veliku pobedu.