Srbi namučili olimpijske šampione – poraz posle velike borbe

© Foto : CEV/PIOTR_SUMARAOdbojkaši Srbije
Odbojkaši Srbije - Sputnik Srbija, 1920, 10.06.2022
Odbojkaška reprezentacija Srbije poražena je u drugom kolu Lige nacija od Francuske u Otavi rezultatom 3-1 (21:25, 25:22, 25:23, 25:23) posle preokreta.
Posle pobede nad Bugarskom u prvom kolu, Srbi nisu mogli do senzacije protiv selekcije Francuske, ali su uspeli da zaprete i odigraju čvrstu i odličnu utakmicu.
Neočekivano je od starta igra podmlađene srpske ekipe bila sigurnija, dok su se olimpijski šampioni mučili i jedva uspevali da u prvom setu na trenutak steknu minimalnu prednost.
Odbojkaši Srbije koristili su napade, a odbrana je bila na odličnom nivou i došli su do prednosti od 1:0.
Ipak, razigrali su se Francuzi u drugom setu, iako nivo igre srpskog tima nije pao, Ervin Engapet počeo je sa prepoznatljivom igrom i bilo ga je teško zaustaviti.
Srpski odbojkaši se nisu predali, a u trećem setu mogli su da naprave ogromnu prednost i ponovo povedu u setovima.
Ekipa Igora Kolakovića imala je prednost od 21:18, međutim Francuzi su napravili seriju i preokrenuli.
Ni u narednom setu olimpijski šampioni nisu lako stekli prednost jer je ponovo Srbija vodila. Ipak, iskusniji tim je znao kako da preokrene u bitnim trenucima.
Najbolji u srpskom timu bio je Pavle Perić koji je upisao 22 poena, dok je odmah iza njega sa 20 bio Nikola Meljanac.
U timu Francuske dominantan je bio Stefan Bojer sa 22 poena.