Jovićev gol - Sputnik Srbija

Kad nema Mitra i Dušana, tu je Luka – Srbija savladala Švedsku /video/

Fudbalska reprezentacija Srbije slavila je na gostovanju Švedskoj sa 1:0, a odlučujući pogodak na ovom duelu Lige nacija postigao je Luka Jović. Na ovaj način Luka je iskoristio šansu i nadoknadio to što Orlovi nisu mogli da računaju na Aleksandra Mitrovića i Dušana Vlahovića.
Na ovaj način ekipa Dragana Stojkovića Piksija upisala je drugu pobedu na tri utakmice u Ligi nacija. Posle poraza od Norveške, sada su Orlovi vezali pobede nad Slovenijom i Švedskom, a Jović je vezao dva gola na dva meča što će značiti i našem nacionalnom timu, ali i njemu na ličnom planu jer nije igrao mnogo u Real Madridu.
Treba reći i da su Norveška i Slovenija igrali nerešeno 0:0 što odgovara Orlovima.
Meč u Stokholmu počeo je tako da je prvi udarac ka protivničkom golu došao tek posle dvadesetak minuta igre, Klason se našao u odličnoj šansi, ali je traljavo šutirao.
Srbija je većinu napada kreirala po desnoj strani gde su aktivni bili Dušan Tadić i Darko Lazović, međutim problem za Orlove nastajao je u poslednjih 30 metara.
Jednostavno nije bilo prave završnice, što se potvrdilo kada je Luka Jović bio u šansi, ali je levom nogom šutirao pored gola.
Pred kraj prvog poluvremena Srbija je došla do gola kada je Jović dočekao asistenciju Pavlovića i desnom nogom pogodio za prednost od 1:0 u 46. minutu prvog poluvremena.
Početkom drugog dela Orlovi su imali inicijativu, ali nekako nisu uspevali da akcije Terzića i Lazovića materijalizuju kroz novi pogodak.
Do kraja utakmice Švedska je sve više pretila, a mora se reći da su Orlovi u nekoliko navrata imali sreće zato što su domaći, kao kod šuta Avgustinsona, bili neprecizni iz dobrih prilika.
Sve se dobro završilo!
Meč ste mogli da pratite direktno uz Sputnjik.
22:37 09.06.2022
KRAJ
Utakmica je završena, Srbija je slavila na gostovanju Švedskoj sa 1:0 i tako je upisala novi trijumf u Ligi nacija!
22:32 09.06.2022
Finiš meča
87. minut – Do kraja duela ostalo je još nekoliko minuta, a Srbija je sve bliža osvajanju nova tri boda u Ligi nacija.
22:29 09.06.2022
Radonjićev šut
84. minut – Opasno je šutirao Radonjić, ali nažalost direktno u Olsena. Nije imao sreće ovom prilikom...
22:22 09.06.2022
Izmene kod Orlova
77. minut – Srbija sada igra bez klasičnog napadača, Lukić je ušao umesto Jovića, a Mitrović umesto Pavlovića. Sada Tadić ide na mesto špica.
22:18 09.06.2022
Opasan napad Šveđana
74. minut – Domaći tim sve lakše dolazi do prilika, Avgustinson je sada šutirao iskosa sa leve strane, ali je lopta preletela prečku.
22:13 09.06.2022
Šveđani imaju posed
68. minut – Period igre u kom Švedska više drži loptu, ali stiče se utisak da u većem broju napada nisu znali šta da rade sa loptom. Srbija se dobro brani, Dmitrović za sada siguran.
22:08 09.06.2022
Dupla izmena
63. minut – Radonjić i Kostić umesto Terzića i Lazovića.
22:04 09.06.2022
Opasan napad Švedske
55. minut – Strahinja Pavlović dobio je žuti karton kojim je sprečio opasan napad domaćeg tima. Slobodan udarac za domaćina. Srežom pa je Svonberg dva puta loše šutirao.
21:55 09.06.2022
Srbija napada
50. minut – Nižu se napadi Orlova preko Terzića i Lazovića, ali opet nedostaje završno dodavanje u celoj priči. Pozitivno je što Orlovi igraju ofanzivno.
21:50 09.06.2022
Počelo je drugo poluvreme
46. minut – Bez izmena na poluvremenu, dakle, Piksi veruje u svoje izabranike koji posle prvog dela vode sa 1:0. Jedini gol dao je Luka Jović.
21:33 09.06.2022
46. minut – GOOOOOOOL - 1:0!
Pogađa Luka Jović posle kornera, Srbija vodi 1:0! Hladnokrvno je dočekao loptu koju mu je poslao Pavlović i desnom nogom sa nekih pet metara poslao loptu u mrežu. Kraj prvog poluvremena.
21:31 09.06.2022
Šansa za Švedsku
43' – Napravili su Šveđani šansu, Klason je bio sam ispred gola, ali je srećom po Orlove šutirao pored stative.
21:28 09.06.2022
Šansa za Srbiju!
43' – Milenković je bio u odličnoj šansi posle centaršuta Tadića, ali su centimetri odlučivali i spasili Švedsku.
21:26 09.06.2022
Promena u Švedskoj
40' – Umesto Nilsona u igru je ušao Kurtulus. Možemo već sada da konstatujemo da u prvom poluvremenu nije bilo previše dešavanja i prilika.
21:18 09.06.2022
Šansa za Jovića
34' – Imao je priliku Jović, ostala mu je lopta na levoj nozi, probao je da šute, ali je izblokiran pa je lopta prošla pored gola.
21:14 09.06.2022
Žuti karton za Gudelja
30' – Oštro je reagovao Gudelj, startovao je i dobio je žuti karton. A u isto vreme je doveo Šveđane u dobru šansu da iz prekida zaprete Orlovima.
21:11 09.06.2022
Srbija bez završnice napada
25' – Za sada Orlovi dobro igraju, diktiraju ritam, ali nemaju pravu ideju u poslednjih 20 ili 30 metara.
21:05 09.06.2022
Klason u dobroj šansi
19' – Probao je Klason, dobio je povratnu loptu, praktično na zicer, mogao je da bira kako će da šutne, ali je šutnuo vrlo loše.
21:00 09.06.2022
Mirno i bez šansi
14' – Srbija ima veći posed lopte, diktira ritam, ali i jedni i drugi do sada nisu uputili šut ka protivničkom golu.
20:54 09.06.2022
Srbija napada po desnoj strani
8' – Tadić je povukao napad, prebacio je loptu do Terzića, ali nije bilo završnice. Potom je Lazović prošao po istoj, desnoj strani, ali bez gola.