Turci su „ukrali“ šou – Kejn prestigao Čarltona

© AP Photo / Mindaugas KulbisTurska fudbal
Turska fudbal - Sputnik Srbija, 1920, 08.06.2022
Reprezentacija Turske ostvarila je ubedljivu pobedu u drugom kolu Lige nacija, savladavši kao gost Litvaniju s impresivnih 6:0 (2:0), što je bio najveći trijumf u svim mečevima koji su dosad odigrani ove sezone u pomenutom takmičenju.
Derbi susret svakako je bio dvoboj Nemačke i Engleske koji je okončan bez pobednika 1:1 (0:0), Italijani su uspeli da savladaju kao domaćini Mađare - 2:1 (2:0), ali je najimpresivniju partiju pružila Turska predvođena selektorom Stefanom Kuncom.
Katastrofa Litvanaca mogla se naslutiti već posle dva minuta na stadionu u Viljnusu, pošto je Dogukan Sinik doveo goste u vođstvo.
Isti igrač duplirao je prednost već u 14. minutu i bio je to rezultat kojim se otišlo na 15-minutnu pauzu.
U nastavku susreta Turci su nastavili da pritiskaju rivala i uspeli su do vrha da napune mrežu. Dursun je pogodio iz penala u 56. minutu, da bi u završnih deset minuta susreta čak tri puta kapitulirala odbrana slabašnog domaćina koji je ostavio najgori utisak na startu nove sezone Lige nacije.
Dursun je u 81. minutu povisio na 4:0, a zatim su Akgun i Dervisoglu u 89, odnosno 91. minutu postavili impresivnih 6:0, čime su Turci „ukrali“ šou u drugom kolu Lige nacija.
Turska se nalazi u Ligi C u Grupi 1 i posle dva uvodna kola ima maksimalnih šest bodova uz gol-razliku 10:0.
Drugi je Luksemburg koji je takođe maksimalan, dok Farska Ostrva i Litvanija još nisu upisala bodove.
Kada je u pitanju derbi između Nemačke i Engleske, „pancerima“ su u prvom poluvremenu poništena dva gola.
Prvo je poništen gol Tomasu Mileru koji je lobovao Pikforda, ali glavni sudija nije dao znak da se izvede prekid, već je želeo da vidi šta se dešava sa povredom Kalvina Filipsa.
Kasnije je podignuta zastavica posle pogotka koji je postigao Jonas Hofman iz Menhengladbaha.
Upravo je Hofman pogodio mrežu Engleza u drugom poluvremenu, a igrao se 51. minut. Ipak, konačnih 1:1 postavio je Hari Kejn u 88. minutu iz penala i bio je to njegov jubilarni 50. gol za nacionalni tim, čime je prestigao legendarnog Bobija Čarltona.
Napadač Totenhema trenutno je drugi na večnoj listi strelaca, ispred njega je samo Vejn Runi koji je postigao 53 gola.