Aleksandar Mitrović - Sputnik Srbija

Poker golova Srbije za pobedu nad Slovenijom!

Fudbalska reprezentacija Srbije savladala je Sloveniju u drugom kolu Lige nacija u Beogradu sa 4:1, nakon poraza u uvodnoj rundi takmičenja na svom terenu od Norveške.
Srbija pokazala svoj kvalitet u duelu sa ekipom nekadašnje jugoslovenske republike, nije imala ritam i napadački raznovrsnu igru kao u prethodnoj utakmici, ali je važno da je upisana prva pobeda u novoj sezoni Lige nacija.
Golove za Srbiju postigli su Aleksandar Mitrović u 24. minutu, Sergej Milinković-Savić u 56. i Luka Jović u 85. minutu, sve glavama, poslednji je u 92. upisao Nemanja Radonjić, dok je jedini pogodak za Sloveniju postigao Srbin – Petar Stojanović u 30. minutu.
Dobro su ušli u utakmicu fudbaleri Srbije, u sastavu u kom verovatno nikada više neće igrati, ali je bilo jasno da selektor Stojković želi da proveri mogućnosti svih igrača koje je pozvao na okupljanje.
Od prvog minuta šansu je dobio mladi napadač Đorđe Jovanović i bio je veoma aktivan u ofanzivnom delu.
Prvi šut je uputio u drugom minutu, pet minuta kasnije je mogao da postigne i gol, ali je odlučio da asistira Aleksandru Mitroviću što nije bilo pravo rešenje jer je lopta bila prebrza i završila je van terena.
Veoma su oštri bili slovenački fudbaler, nizali su se prekršaji, ali i krađa vremena pa je golman Jan Oblak dobio žuti karton već u 23. minutu.
Već u sledećem Slovenac je bio matiran, centaršut Ivana Ilića iz kornera je išao na Sergeja Milinković-Savića koji je pokušao udarcem, Oblak je odbio loptu, ali samo do spremnog Mitrovića koji je postigao svoj 45. gol u reprezentativnoj karijeri.
Vođstvo je trajalo svega tri minuta, srpska odbrana je zaspala, kao protiv Norveške, Petar Stojanović je protutnjao kroz desnu stranu i lob udarcem matirao Predraga Rajkovića, koji je zakačio loptu, ali nedovoljno da je spreči da ode u mrežu.
Slovenija je stekla mnogo prostora posle gola, Srbija je utihnula i nije stvarala šanse, što je moralo da se promeni u nastavku – selektor Stojković je na teren poslao Dušana Tadića, Nemanju Radonjića i Luku Jovića.
Kapiten Tadić i brzonogi Radonjić su uneli živost u srpski tim, a kao rezultat toga stigao je i novi gol.
U 56. minutu Tadić je briljantno centrirao iz kornera, pravo na glavu Milinković-Saviću koji se samo poklonio i poslao loptu u mrežu.
Zamalo da Srbija ponovo bude kažnjena posle svog gola, ponovo je „sevnula“ kontra Slovenije, ponovo preko Stojanovića, ali je za Srbiju ofsajd pozicija bila spas jer je gol visio u vazduhu.
Posle pola sata igre u kojoj su mreže mirovala, dogodio se blistavi momenat mladih srpskih fudbalera – Andrija Živković je briljantno centrirao sa desnog krila, pravo na glavu Luke Jovića koji je sjajnom reakcijom glavom matirao Oblaka za 3:1.
Konačan rezultat postavio je Nemanja Radonjić, briljantnom egzekucijom asistencije Dušana Tadića u drugom minutu nadoknade vremena drugog poluvremena.
Meč ste mogli da pratite uz Sputnjik.
22:41 05.06.2022
90+5’ – Pobeda Srbije!
Na kraju, prelepa fudbalska predstava, četiri pogotka za Srbiju i prva pobeda u ovosezonskoj Ligi nacija!
22:35 05.06.2022
90+2’ – Radonjić! Gol!
Sjajna egzekucija kontranapada, sa levog boka je proleteo Radonjić i plasirao loptu u suprotan ugao gola golmana Oblaka!
Srbija vodi 4:1!
22:28 05.06.2022
85’ – Gol! Luka Jović!
Predivnu akciju Andrije Živkovića koji je centrirao sa desnog krila realizovao je Jović, golom za 3:1, sjajnim udarcem glavom!
22:24 05.06.2022
81’ – Piksi zatvara...
Mitrović je van igre, na terenu će biti vezista Uroš Račić.
22:22 05.06.2022
72’ – Saša menja Sergeja
Umesto Milinković-Savića na terenu je Lukić.
22:15 05.06.2022
22:09 05.06.2022
66’ – Prelep napad, ali nema gola
Živković i Tadić su sjajno kombinovali, pokušao je šutem Jović, ali je bio izblokiran.
22:03 05.06.2022
60’ – Sreća za Srbiju!
Ponovo kontranapad posle greške, opet je Stojanović bio aktivan, ali je njegovo dodavanje ka Šešku značilo i ofsajd poziciju.
21:59 05.06.2022
56’ – Srbija opet vodi, Sergej!
Fenomenalan centaršut Dušana Tadića iz levog kornera, pravo na glavu Milinković-Savića koji se samo poklonio i matirao Oblaka!
21:58 05.06.2022
54’ – Oblak izvukao loptu iz gola!
Fantastičan udarac glavom Mitrovića posle akcije Radonjića i Živkovića, ali je Oblak pokupio loptu sa gol-linije.
21:53 05.06.2022
50’ – Srbija napada!
Mitrović je imao solidnu priliku, zatim je Radonjić napravio ršum u odbrani Slovenije, ali i loše šutirao.
Ostaje 1:1.
21:49 05.06.2022
46’ – Piksi menja!
Na terenu su Dušan Tadić, Nemanja Radonjić i Luka Jović, van igre su ostali Ivan Ilić, Đorđe Jovanović i Mihailo Ristić.
21:30 05.06.2022
45’ – Poluvreme!
Posle primljenog gola Srbija je zastala, čini se da su se fudbaleri malo i umorili posle inicijative u prvih pola sata utakmice.
21:24 05.06.2022
39’ – Udarac Maksimovića!
Posle kombinacije sa Mitrovićem šut, ali jako i preko gola.
21:23 05.06.2022
21:22 05.06.2022
36’ – Mnogo prostora za Sloveniju
Veznjaci rivala su veoma slobodni u kreaciji igre, Srbija bi morala da zatvori prilaze svom golu.
21:15 05.06.2022
30’ – Izjednačenje!
Kontranapad je ponovo boljka Srbije – izjednačenje je stiglo posle trka Petra Stojanovića koji je lobovao Predraga Rajkovića.
Nerešeno je 1:1.
21:13 05.06.2022
27’ – I opet opasna Srbija!
Ilić je izveo novi korner, ponovo je Sergej bio meta, ali ovoga puta bez realizacije.
21:09 05.06.2022
24’ – Gol! Mitrović!
Fantastična reakcija rekordera Srbije po broju golova, posle kornera Ivana Ilića loptu je na drugu stativu poslao Sergej Milinković-Savić gde je spreman bio Aleksandar Mitrović da pošalje loptu u mrežu!
21:08 05.06.2022
23’ – Žuti karton Oblaku!
Slovenački golman je zbog odugovlačenja vremena već dobio opomenu!