Rafael Nadal - Sputnik Srbija

Nadal osvojio 22. Grend slem!

Španski teniser Rafael Nadal osvojio je Rolan Garos i tako upisao čak 14. trijumf u Parizu što je naravno rekord koji će teško ikada biti oboren. Rafa je u finalu bio bolji od norveškog tenisera Kaspera Ruda sa 3:0 – 6:3, 6:3, 6:0. Ovo mu je rekordni 22. Grend slem u karijeri.
Ukupno je tako Nadal stigao do 22. Grend slema u karijeri i ostavio je Novaka Đokovića i Rodžera Federera na po 20 osvojenih najvećih turnira.
Od samog starta se videlo da je Nadal favorit, da igra bolje i to je u prva dva gema dokazao i poveo sa brejkom prednosti. Zanimljivo je da je Ruduspeo da odgovori na isti način, ali je Nadal odmah vratio novi brejkom i prvi set dobio je takav smer da se Nadalza sve pita.
Bilo je jasno da Rud ne može tako lako ni svoj servis da odbrani, a Nadal kada je osetio krv onda poput ajkule nije želeo da stane.
Vrlo brzo je Nadal dobio prvi set, a onda i drugi i samo se čekao kraj, jer se pobednik suštinski znao pre nego što je meč i počeo.
Pa bilo to i finale Rolan Garosa.
Dovoljno je reći da je Nadal od rezultata 1:3 u drugom setu osvojio sve gemove do kraja meča! Neverovatno!
Sada je Novak Đoković na potezu. Da proba da stigne Nadala koji mu beži dva Grend slema.
17:31 05.06.2022
6:3, 6:3, 6:0 – Nadal je šampion!
Rafael Nadal stigao je do 22. Grend slem titule u karijeri pobedom nad Kasperom Rudom!
17:25 05.06.2022
6:3, 6:3, 5:0 – Nadal na korak do titule
Strašni niz Rafe Nadala traje, sada je na gem od velikog slavlja!
17:21 05.06.2022
6:3, 6:3, 4:0 – Nadal blizu trijumfa
Vodi Rafa Nadal sa 4:0, napravio je novi brejk i serviraće u narednom gemu za 5:0.
17:17 05.06.2022
6:3, 6:3, 3:0 – Nadal na tri gema do pobede!
Sada ovo sve možemo da nazovemo metlom, Nadal je na tri gema do osvajanja Rolan Garosa. Ponovo će se slušati španska himna na Filip Šatrije stadionu.
17:11 05.06.2022
6:3, 6:3, 2:0 – Brejk Nadala!
Odmah brejk na početku trećeg seta, sedmi uzastopni gem za Španca. Nije rešen duel, ali gotovo da jeste. Nadal hita ka novom trofeju Musketara.
17:05 05.06.2022
6:3, 6:3, 1:0 – Nadal otvara uspešno treći set
Kako je završio prošli, tako Nadal otvara i treći set i sada možemo da konstatujemo da je osvojio šest vezanih gemova. Rud polako klizi u poraz. A Nadal hita ka novom rekordu u Parizu.
16:54 05.06.2022
6:3, 6:3 – Nadal ekspresno do novog seta
Dlanom o dlan, Nadal vodi sa 2:0 u setovima u finalu Rolan Garosa. Jednostavno se ima osećaj da Španac može da uzme gem kada god poželi, da li na svoj ili tuđi servis. Još jedan set deli Nadala od 14. titule na Rolan Garosu. Ukupno 22. Grend slema u karijeri.
16:46 05.06.2022
6:3, 5:3 – Nadal nadomak novog seta
Rud nije uspeo da iskoristi činjenicu da je poveo sa 3:1 u drugom setu i to mu se obilo brzo o glabu. Nadal kao da je stvoren da igra na Rolan Garosu, ovo je njegovo dvorište i morate da igrate na zaista vrhunskom nivou da biste ga savladali.
16:42 05.06.2022
6:3, 4:3 – Nadalov novi brejk!
Stigao je Nadal do 40:40, stavio je Ruda u nezgodnu situaciju da izgubi ponovo svoj servis, potom je Nadal stigao do brejk lopte, a onda iskoristio prvu šansu!
16:35 05.06.2022
6:3, 3:3 – Brzo izjednačenje
Posle prednosti Ruda od 3:1, vrlo brzo Nadal sve vraća u balans, dobija novi gem bez izgubljenog poena i stiže do 3:3. Sada će Rud biti pod velikim pritiskom.
16:30 05.06.2022
6:3, 2:3 – Nadal vraća!
Opet Nadal odgovara Rudu brejkom na brejk i ponovo tera protivnika na udarac više, što obično za Norvežanina bude udarac previše.
16:25 05.06.2022
6:3, 1:3 – Brejk Ruda!
Rud je posle dobre razmene stigao do čak tri brejk lopte i stavio je Nadala na velike muke. I onda je Nadala napravio duplu servis grešku i dozvolio je protivniku veoma važan brejk!
16:19 05.06.2022
6:3, 1:2 – Rud precizan
Shvatio je Norvežanin da mora da šalje loptice mnogo bliže linijama i u ovom gemu je pogodio nekoliko puta. Dovoljno da povede sa 2:1 u drugom setu.
16:16 05.06.2022
6:3, 1:1 – Nadal poravnava
Ovakav gem bio je potreban Nadalu, sa par dobrih udaraca iz bekhenda lako je poravnao rezultat u drugom setu. Rud je ulepšao gem lepim potezom na mreži.
16:11 05.06.2022
6:3, 0:1 – Izvukao se Rud, Nadal nije iskoristio tri brejk lopte
Očekivano, Nadal je nastavio da jaše na osvojenom prvom setu, došao je 40:15, potom se Norvežanin vratio sa dva dobra poena, ali je Španac stigao do nove šanse da brejkne protivnika, ali ni tu šansu nije iskoristio. Rud vodi sa 1:0 u drugom setu.
16:01 05.06.2022
6:3 – Nadal vodi 1:0 u setovima
Pripretio je Rud , poveo sa 30:15, ali je potom Nadal uspeo servisima da se izvuče i da povede sa 1:0 u finalu! Može se reći da finale za sada ima očekivan tok, Nadal je apsolutni favorit.
15:57 05.06.2022
5:3 – Rud dobija gem
Ostao je Kasper Rud u setu posle nekoliko dobrih razmena, ali sada će Španac servirati za prvi set i nema Norvežanin velike šanse da se izvuče. No, da vidimo...
15:51 05.06.2022
5:2 – Hita Nadal ka prvom setu
Koliko god se Rud trudio, uspeo je da dođe do dva poena, ali je Nadal dobio poen pri rezultatu 40:30 i poveo sa 5:2.
15:46 05.06.2022
4:2 – Rud se održava u setu
Opet je Nadal pritiskao, ali je Rud uspeo da odbrani svoj servis prvi put u ovom meču i da zadrži neke šanse za preokret.
15:40 05.06.2022
4:1 – Španac diktira ritam
Sada već dolazimo do toga da se Nadal za sve pita, navijači mu kliču, sve deluje da ide ka osvajanju prvog seta u ovom finalu. Videćemo koliko može Rud.