Strašna scena: Bolan urlik Nemca se prolio Parizom - Zvereva u suzama stavili u kolica /video/

© AP Photo / Thibault CamusAleksandar Saša Zverev povreda
Aleksandar Saša Zverev povreda - Sputnik Srbija, 1920, 03.06.2022
Saša Zverev pao je pri rezultatu 6:7 i 6:6 u drugom setu protiv Rafaela Nadala u polufinalu Rolan Garosa, a bolan urlik naježio je publiku i sve one koji su pratili meč. Povreda zgloba zaustavila je nemačkog tenisera, a Nadal se plasirao u 30. Grend slem finale u kojem će igrati protib boljeg iz duela Kasper Rud - Marin Čilić.
Saša Zverev namučio se u drugom setu protiv Nadala ali je ušao u taj-brejk, međutim usledila je strašna cena.
Išavši u desnu stranu iskrenuo je zglob i odmah glasno urliknuo.
Nadal je uplašeno prišao protivniku, ali bolna grimasa i povici Zvereva bili su bolni i za slušanje.
Vrištao je Saša i potom je iznet sa terena, a usledilo je medicinski tajm-aut.
Izašao je Zverev na štakama, pozdravio je publiku i Španca i na strašno tužan način se oprostio od ovogodišnjeg Rolan Garosa.
Lekari nisu uspeli da odmah pomognu Nemcu da se vrati na teren i usledila je predaja meča koja Rafaela Nadala vodi u finale Rolan Garosa.
Pre nego što je morao da napusti teren Zverev je ostavio srce na njemu. Krenuo je da napada Nadala od starta meča i napravio brejk, ali je Španac uspeo da se vrati kao furija.
Imao je Nemac i set lopte u taj-brejku i to četiri, ali ponovo je Rafa bio maestralan, pokrivao svaki ugao terena i slao vanserijske udarce.
Prva četiri gema drugog seta bili su brejkovi, a u istom ritmu se nastavilo sve do rezultata 5:5 posle čega je Saša podigao nivo igre i išao ka izjednačenju.