Fudbaleri Srbije - Sputnik Srbija

Srbija žestoko napadala, ali je koštao trenutak nepažnje – poraz od Norveške u Beogradu!

Fudbalska reprezentacija Srbije poražena je minimalnim rezultatom (1:0) u prvoj utakmici nove sezone Lige nacija od Norveške na svom terenu u Beogradu. Srpski tim je bio dominantan tokom cele utakmice, ali je jedan momenat nepažnje odbrane iskoristio Erling Holand za jedini gol.
Sputnjik i RT - cenzura  - Sputnik Srbija
VAŽNO OBAVEŠTENJE

Zbog učestalih hakerskih napada i ometanja sajta Sputnjik Srbija i naših kanala na Fejsbuku i Jutjubu, sve vesti pratite i na kanalu Sputnjik Srbija na Telegramu i preko mobilne aplikacije koja radi neometano, a koju možete preuzeti sa ovog linka, a video sadržaj na platformi „Odisi“ (odysee.com), kao i na platformi „Rambl“ (rumble.com).

Prikaži preko celog ekranaIzađi iz režima celog ekrana
Ključni momenat duela dogodio se u 27. minutu, kretnje napadača Norveške su „vezale u čvor“ defanzivce Srbije koji su ispustili iz vida jednog od najboljih napadača sveta, što on nije propustio i lako je matirao golmana Vanju Milinković-Savića.
Važan akter duela bile su i sudije, u najmanje četiri navrata Srbija je mogla da bude nagrađena penalom, tri puta zbog igranja rukom u kaznenom prostoru i jednom zbog obaranja Dušana Tadića u šesnaestercu, ali ništa od toga nije sankcionisano.
Bez obzira na to, Srbija je imala gotovo 70 odsto vremena loptu u posedu, bila je bolja u svim statističkim parametrima, izvela 12 kornera, imala 13 šuteva, od toga pet u okvir gola, ali – lopta nije želela u mrežu.
Selektor Stojković je odlučio da u meč uđe sa jednim klasičnim napadačem, to je bio Mitrović, a iza njega je trebalo da deluju Milinković-Savić i Tadić, uz podršku krilnih bekova Lazovića i Kostića.
Upravo je Lazović bio najaktivniji u ofanzivnom delu Srbije, konstantno je špartao duž desne aut linije i upućivao solidne nabačene lopte ka kaznenom prostoru, gde su defanzivci Norveške praktično smestili „u kavez“ Mitrovića.
Dok je Srbija napadala, Norveška je strpljivo čekala na šansu – prvi ozbiljan kontranapad „sevnuo“ je u 18. minutu, Holand je sjajnim kretanjem uspeo da zavara odbranu Srbije, ostao je usamljen pred golmanom Milinković-Savićem, ali je srećom šutirao visoko preko gola.
Iako je bilo elemenata, u 21. minutu Srbija nije dobila penal, a šest minuta kasnije je videla loptu u svojoj mreži.
Novi kontranapad Norveške desnom boku zatekao je Kostića i Pavlovića, usledila je centrirana lopta ka Holandu koji se ušunjao među defanzivce srpskog tima i rutinski savladao Milinković-Savića, potpuno nemoćnog da reaguje.
Nije Srbija posustala, Lazović je nastavio da briljira uz desni bok, nizale su se šanse Srbije, u glavnim ulogama su bili Tadić i Mitrović, koji je čak pokušao i makazicama, dogodila se još jedna situacija u kojoj je mogao biti dosuđen penal za Srbiju, ali do poluvremena nije bilo promene rezultata.
Nastavak je doneo prvu promenu u srpskom timu, defanzivnog vezistu Gudelja zamenio je napadač Jović i Srbija je krenula u totalnu ofanzivu koja je izrodila veliki broj prilika za domaće, od kojih treba izdvojiti Jovićevu u 56. minutu.
Promena nije bilo, Srbija je napadala i napadala, a sudije su ćutale i ćutale, čak i u 60. minutu kada je Tadić bio oboren u kaznenom prostoru Norveške, ali je rezultat svega bio žuti karton za Mitrovića zbog prigovora.
Norveška se odlučila na odbranu, selektor Stojković je promenio još tri igrača, jedan od njih je i Radonjić koji je u 72. minutu imao veliku priliku, ali nije čak uspeo ni da šutira ka golu rivala.
Promenama promenilo se i težište igre, Lazović je jurcao po desnoj strani, a igra se potom pomerila na levu, gde je Radonjić pokušavao da iskoristi svoju brzinu, ali je u tome i dosta grešio.
Norvežani su preostali period gotovo ukrali konstantnim padanjima i traženjima pomoći, a srpski tim su sustigli umor i nervoza pa od pokušaja da se izbegne poraz nije bilo rezultata.
Meč ste mogli da pratite uz Sputnjik.
22:46 02.06.2022
90+3' – Kraj! Poraz Srbije!
Terenska inicijativa, akcije, želja, trka, sve je bilo na strani Srbije, ali nije i rezultat.
Ostalo je 1:0 za Norvešku.
22:36 02.06.2022
87' – Sramni potezi Norvežana
Krađa vremena, dobacivanja...
22:31 02.06.2022
82' – Već kreće krađa vremena
Norvežani čuvaju rezultat...
22:29 02.06.2022
80' – Opsada gola!
Svim silama Srbija napada uz podršku sa tribina!
22:27 02.06.2022
78' – I nema penala za Srbiju!
Četvrta situacija na utakmici!
22:26 02.06.2022
77' – Mitrović traži penal!
Šutirao je posle naleta Radonjića i odmah je tražio reakciju sudije!
22:24 02.06.2022
75' – Na terenu je Eraković
Igru je napustio Veljković, koji se ranije požalio na grčeve.
22:21 02.06.2022
72' – Radonjić se obrukao!
Stigla je lopta sa desnog boka na levi, Radonjić je mogao da šutira iz prve, ali je previše razmišljao i u tome je sve propalo.
22:19 02.06.2022
69' – Hokejaška izmena Srbije!
Van terena su Lukić, Kostić i Lazović, u igri Grujić, Radonjić i Živković.
22:16 02.06.2022
67' – Norveška se brani!
Holand je van terena, vezista Torzbi je na terenu!
22:10 02.06.2022
60' – I opet nema penala za Srbiju!
Tadić je bio u naletu, sa leđa je udaran od strane Serlota, ali sudija ponovo nije ništa pokazao!
Zapravo jeste, Mitroviću žuti karton zbog prigovora!
22:06 02.06.2022
56' – Kakve šanse za Srbiju!
Opsada gola Norveške, Tadić je pronašao Mitrovića, usledila je asistencija Lazoviću, potom je šutirao Jović, zatim i Tadić, ali se Norveška volšebno odbranila!
22:04 02.06.2022
54' – Sjajna akcija, ali...
Lazović je sjajno video da Lukić uleće u prazan prostor, usledila je lopta ka kaznenom prostoru, potom i još jedna povratna, ali je akcija propuštena.
21:59 02.06.2022
49' – Karambol!
Jović, Mitrović – svi su probali da ubace loptu u gol, ali je odbrana Norveške odolela.
21:57 02.06.2022
48' – I opet blok!
Gusta odbrana Norveške je zaustavila topovski udarac Mitrovića.
21:56 02.06.2022
47' – Sudije ništa ne sviraju!
Najmanje tri prekršaja u jednom napadu nad fudbalerima Srbije, ali nema reakcije!
46' – Piksi kreće u napad!
Luka Jović je na terenu umesto Nemanje Gudelja.
21:36 02.06.2022
45+3' – Poluvreme!
Srbija gubi, ali igra odlično, problem su kontranapadi Norveške, ali i arbitri koji su propustili da dosude dva penala za Srbiju posle igranja rukom beka rivala Meliga.
Ali, ima još 45 minuta da se šanse realizuju, sasvim sigurno će ih biti, naročito sa desne strane gde je sjajan utisak ostavio Darko Lazović, kao ofanzivni bek.
Treba očekivati da će i Mitrović podesiti nišan, a i da će Tadić i Sergej pronaći prazne prostore u gustoj odbrani Norveške.
21:29 02.06.2022
42' – Kontranapadi su opasnost
Kao kod gola, tako je Norveška ponovo „poletela“ u kontranapad, ali je srećom sve ostalo samo na tome.
21:25 02.06.2022
39' – Ideja je tu, realizacija...
U nekoliko navrata fudbaleri Srbije nisu uspevali da sprovedu ono što su naumili, uglavnom su lopte bile duge, jake, bez osećaja.
Ali, to je i logično zbog pauze posle teških sezona.