Veronika preokretom savladala Amerikanku – i zakazala ruski derbi u Parizu!

© Sputnik / Alekseй Daničev / Uđi u bazu fotografijaVeronika Kudermetova
Veronika Kudermetova - Sputnik Srbija, 1920, 30.05.2022
Veronika Kudermetova, ruska teniserka, plasirala se u četvrtfinale Rolan Garosa briljantnom pobedom nad američkom rivalkom Medison Kiz u tri seta, iako je prvi izgubila – 1:6, 6:3, 6:1.
Sputnjik i RT - cenzura  - Sputnik Srbija
VAŽNO OBAVEŠTENJE

Zbog učestalih hakerskih napada i ometanja sajta Sputnjik Srbija i naših kanala na Fejsbuku i Jutjubu, sve vesti pratite i na kanalu Sputnjik Srbija na Telegramu i preko mobilne aplikacije koja radi neometano, a koju možete preuzeti sa ovog linka, a video sadržaj na platformi „Odisi“ (odysee.com), kao i na platformi „Rambl“ (rumble.com).

Prikaži preko celog ekranaIzađi iz režima celog ekrana
Kudermetova je 29. teniserka na ATP listi, Kiz je sedam mesta bolje plasirana, ali je inspirisana Ruskinja uspela da stigne do najboljeg ličnog rezultata na francuskom Gren slem turniru.
Kudermetova je na taj način obezbedila meč za polufinale sa zemljakinjom, 20. igračicom sveta Darijom Kasatkinom koja je prethodno savladala Kamilu Đorđi sa 2-0 u setovima.
© Sputnik / Alekseй Daničev / Uđi u bazu fotografijaDarija Kasatkina
Darija Kasatkina - Sputnik Srbija, 1920, 30.05.2022
Darija Kasatkina
Veronika je veoma loše ušla u meč, gubila je sa čak 3:0, kasnije i sa 5:1, što je Kiz iskoristila i već u sedmom gemu prvog seta izborila 1-0.
Istom merom uzvratila je Kudermetova u drugom setu, povela je sa 3:0, a u devetom gemu je iskoristila tek sedmu set loptu za izjednačenje.
Takav ishod drugog seta joj je dao veliki motiv za odlučujući u kom je briljirala i brejkom u sedmom gemu je okončala duel.
Meč sa Kasatkinom je zakazan za sredu, verovatno od 12.00.
Novak Đoković i Rafael Nadal pred polufinale Rolan Garosa 2021. - Sputnik Srbija, 1920, 30.05.2022