Novak Đoković - Sputnik Srbija

Novak razbio Argentinca za 13. četvrtfinale Rolan Garosa – čeka se Nadal

Najbolji teniser sveta Novak Đoković bez problema se plasirao u četvrtfinale Rolan Garosa, nakon što je u tri seta – 6:1, 6:3, 6:3 savladao Argentinca Dijega Švarcmana. Srbin čeka pobednika duela Rafael Nadal – Feliks Ože-Alijasim koji je u toku.
Novaku je ovo 13. četvrtfinale na Rolan Garosu.
Po planu i programu odrađuje posao Novak Đoković u „gradu svetlosti“. Iako su ga neopravdano i nedopustivo pojedinci dočekali zvižducima, šampion je pokazao klasu.
Nije Novak Đoković dao ni promil šanse Argentincu i Maradoninom imenjaku Dijegu da ga ugrozi na bilo koji način.
Demonstracija sile i razlika u kvalitetu došli su na izražaju na samom startu, a prvi set okonačan je ekspresno, posle 36 minuta i to rezultatom 6:1.
Dva brejka bila su dovoljna Novaku da demorališe neumornog Argentinca koji obožava da igra na šljaci.
Usledio je drugi set i šok na startu, pošto je već u drugom gemu Dijego Švarcman uspeo da „ukrade“ servis Srbinu.
Ali, Novak je demonstrirao mentalnu snagu, onu koja ga krasi i prema kojoj je prepoznatljiv i njom „melje“ svoje rivale.
Već u petom gemu je „poništio“ brejk i uspeo da se rezultatski u potpunosti vrati u drugi set.
U šestom je spasavao brejk lopte, ali je na kraju uspeo da dođe do 3:3. U narednom, ponovo uspeva da otme servis Argentincu, što mu je trasiralo put ka osvajanju drugog seta - 6:3.
Treći set bio je šampionsko odrađivanje posla. Novak je sve konce držao u svojim rukama i samo je čekao grešku poljuljanog rivala. Igralo se gem za gem, sve do šestog gema kada Đoković uspeva da dođe do brejka.
Taj jedan na kraju će biti dovoljan da bez izgubljenog poena na sopstveni servirs dokrajči Argentinca i plasira se u svoje 13. četvrtfinale Rolan Garosa, gde će čekati boljeg iz dvoboja Rafael Nadal - Feliks Ože-Alijasim.
Tekstualni prenos susreta Đoković - Švarcman mogli ste da pratite uz Sputnjik sport.
Novak Đoković - Sputnik Srbija, 1920, 29.05.2022
Umesto Novaka Alkaras – kako je Pariz dočekao šampiona?
Novaka čeka „teniski Maradona“ – već je namučio Srbina u Parizu, a od njega na šljaci strepi i Nadal
15:46 29.05.2022
Gem, set i meč za Novaka - 6:1, 6:3, 6:3!
Rutinski je osvojio poslednji gem u meču Novak Đoković i to bez izgubljenog poena i plasirao se u četvrtfinale Rolan Garosa, gde će udariti na boljeg iz meča Nadal - Ože-Alijasim.
15:42 29.05.2022
Novak ispustio meč loptu - 6:1, 6:3, 5:3
Imao je Novak Đoković meč loptu na servis Dijega Švarcmana ali se Argentinac izvukao. Usledio je dobar servis i lak poen, zatim i još jedan za osvajanje trećeg gema u trećem setu.
15:37 29.05.2022
Đoković rutinski do gema - 6:1, 6:3, 5:2
Sa dva as udarca Novak Đoković je uspeo da dođe do petog gema, i samo još jedan ga deli od plasmana među osam najboljih u Parizu.
15:32 29.05.2022
BREEEJK Đokovića! - 6:1, 6:3, 4:2
Ide šesti brejk. Drugu brejk loptu iskoristio je srpski teniser u šestom gemu i sada suvereno korača ka osvajanju seta, ujedno i meča.
15:26 29.05.2022
Novak spasio brejk loptu - 6:1, 6:3, 3:2
Dobro je. Izborio se Argentinac za brejk loptu, prvu u trećem setu, ali je Novak odličnim servisima i brzim poenima uspeo da preokrene situaciju u svoju korist i da dođe do gema.
15:21 29.05.2022
Švarcman asom do gema - 6:1, 6:3, 2:2
Prilično siguran na svom servisu je Švarcman, koji je gem okončao as udarcem posle sudijske korekcije.
15:16 29.05.2022
Novak čuva servis - 6:1, 6:3, 2:1
Diktira tempo kao i od samog početka susreta Novak Đoković. Prepustio je Argentincu dva poena u ovom gemu, ali i dalje ni blizu toga da dođe do brejk lopte.
15:11 29.05.2022
Kraj Novakove serije - 6:1, 6:3, 1:1
Sedam gemova zaredom osvojio je srpski as, ali je tome došao kraj. Dijego Švarcman stigao je do izjednačenja u trećem setu.
15:09 29.05.2022
Borba, pa gem za Novaka - 6:1, 6:3, 1:0
Krenuo je silovito Novak, osvojio dva brza poena, ali je uzvratio Švarcman. Na kraju je Đoković posle 30:30 uspeo da osvojio dva poena i da dođe do gema.
14:57 29.05.2022
Novak preokretom do drugog seta – 6:1, 6:3
14:55 29.05.2022
Velika prednost – 6:1, 5:3
Sada je svaki Đokovićev udarac čista perfekcija. Fenomenalno napada, kontroliše poen čak i kada je u defanzivi.
Argentinac sa druge strane odlično pokriva svaki deo poena. Odigrali su maestralan poen na gem loptu, ali je posle iscrpne i duge razmene Novak poslao lob u aut.
Posle velike borbe Đoković osvaja i pet gem u nizu.
14:46 29.05.2022
Bravo Novače! – 6:1, 4:3
Počeo je Novak da čita svaki udarac Dijega i pravi brejk sa nulom! Ništa nije uspeo da odbrani Švarcman.
14:43 29.05.2022
Pariz zviždi, Novak se vraća – 6:1, 3:3
Dijegova loptica je otišla u aut, ali sudija je našao trag na liniju i dok je Novak objašnjavao da je aut pariska publika je glasno zviždala.
Koristi trenutak Švarcman i pravi seriju odličnim bekhenda koja mu daje nove dve vezane prilike za brejk.
Ali šampionski posle dugog poena i perfektnih udaraca prvi reket sveta spašava prvu! Usledio je i fantastičan servis, ali publika ne ćuti u toku poena Novak se dekocentriše i Dijego stvara novu šansu.
Brani se Novak servisom ponovo i konačno stiže do gem lopte, koju koristi i to na neverovatan način. Neopisivo su snažni udarci bili Argentinca ali je Novak sve vratio i prevario Dijega za izjednačenje.
14:33 29.05.2022
Brejk Đokovića! – 6:1, 2:3
Odlično je riternirao Đoković, ali nije imao sreće jer su lopte išle u aut. Švarcman ga je oterao iza osnovne linije i poslao snažan smeč.
Ipak, Novak se posle moćnog bekhenda vraća i koristi brejk priliku.
14:28 29.05.2022
Može li Novak da se vrati? – 6:1, 1:3
Uporno je Novak nastavio da skraćuje lopte Argentincu i ispostavilo se da je to i dalje proveren recept.
Konačno Novak upisuje prvi gem u drugom setu.
14:24 29.05.2022
Argentinac u seriji – 6:1, 0:3
Đoković se branio, Dijego diktirao tempo i šetao najboljeg tenisera sveta. Sve ono što nije moglo da se vidi tokom prvog seta sada pruža Argentinac.
Pronalazi uglove koje Novak ne može da stigne i bez problema potvrđuje brejk.
14:20 29.05.2022
Brejk za Dijega! – 6:1, 0:2
Fantastično se kreću obojica tenisera, a Dijegova brzina ponovo mu u nekim trenucima donosi prednost i velikih 30:0 na servis prvog tenisera sveta.
Argentinac je pronašao maestralan ugao i vezao dve prilike za brejk. Novak je prvu spasao, ali hrabro je napao Švarcman i uspeo da oduzme servis srpskom asu.
14:17 29.05.2022
Namučio se Švarcman – 6:1, 0:1
Posle velike borbe Argentinac je uspeo da izbori prvi gem u drugom setu. Novak je napadao i odlično gradio poene ali je Dijego bio ubedljiviji.
14:06 29.05.2022
Set! – 6:1
Lako i furiozno, za samo 35 minuta Novak je osvojio prvi set u kojem je bio dominantan sa šest vinera i devet neiznuđenih grešaka, dok je Dijego imao samo tri vinera za ceo set naspram 16 grešaka.
14:04 29.05.2022
Dva brejka za Novaka! – 5:1
Dijego pravi i četvrtu duplu grešku, a onda poslao fantastičan servis. Novakova loptica ostaje u mreži posle proklizavanja zbog čega izgubio i drugu brejk šansu.
Posle maratonskog poena istrajniji je bio prvi reket sveta koji je izborio i treću brejk loptu. Švarcman spašava i nju ali već posle pete servis greške nije bilo šanse za Argentinca.