Srpski teniser Miomir Kecmanović - Sputnik Srbija

Sjajni Kecmanović slavio posle preokreta – Rus srušio Đerea, ali mora preko još jednog Srbina

Srpski teniser Laslo Đere izgubio je posle velike borbe u drugom kolu Rolan Garosa od Danila Medvedeva - 6:3, 6:4, 6:3. Rus će već u narednom kolu morati da se sastane sa još jednim Srbinom, nakon što je Miomir Kecmanović samo nekoliko minuta kasnije savladao Aleksandra Bublika posle preokreta rezultatom 4:6, 7:5, 6:2, 6:1.
Iako rezultat to ne pokazuje, Laslo Đere odigrao je fantastičan meč u kojem je sve vreme napadao drugog tenisera sveta.
Taktika je bila dobra, ali neuspešna jer je Đere od starta pravio neiznuđene greške kojih je na kraju meča imao čak 68.
Imao je Đere mnogo propuštenih šansi, a najviše su bolele one iz drugog seta jer je srpski teniser lako gubio poene u trenucima kada je imao brejk lopte.
Dva maratonska gema odigrali su Laslo i Danil u trećem setu, ali deluje da je to i psihički umorilo srpskog tenisera koji nije imao snage za veliko iznenađenje.
Samo pola sata nakon početka meča Đerea i Medvedeva, duel su započeli Miomir Kecmanović i Aleksandar Bublik.
Otprilike u slično vreme Đere i Kecmanović su izgubili prvi set, ali se Miomir probudio u drugom.
Namučio se srpski teniser kako bi izjednačio na 1:1 u setovima, ali je onda usledila dominacija u trećem.
Potpuno je preuzeo kontrolu igre Kecmanović i upisao tri brejka, dok je protivniku dopustio samo jedan.
Usledio je potpuni preokret o fenomenalna igra srpskog tenisera i u četvrtom setu u kojem je Bubliku dopustio samo jedan gem.
Nakon što je Đere dobro umorio Medvedeva, ruski teniser moraće da se pripremi za još jedan okršaj sa srpskim teniserom koji igra svoju najbolju sezonu.
Pomenute susrete drugog kola mogli ste da pratite uživo uz Sputnjik sport.
14:53 26.05.2022
Pobeda Miomira Kecmanovića! – 4:6, 7:5, 6:2, 6:1
Miomir Kecmanović uspeo je da se vrati posle prvog izgubljenog seta i savlada Aleksandra Bublika. Srpski as igraće protiv Danila Medvedeva u trećem kolu.
14:51 26.05.2022
Poraz Lasla Đerea – 3:6, 4:6, 3:6
Nije srpski teniser mogao da pruža više otpor i posle velike borbe loptica je ostala u mreži, a Medvedev ide u treće kolo.
14:41 26.05.2022
Velika borba Đerea – 3:6, 4:6, 3:4
Veliki problem Đereu prave greške koje pravi jer je svetsan da mora da napada i ide na sve ili ništa.
Ne može se reći da srpski teniser ne igra dobro, ali se Medvedev brani fantastično i to Lasla izbacuje iz takta.
14:38 26.05.2022
Kecmanović dominira – 4:6, 7:5, 3:0
Miomir igra odličan tenis i sve konce drži u svojim rukama. U novi set ušao je odmah brejkom, a nakon potvrde još jednom je oduzeo servis protivniku i sve je bliži pobedi.
14:30 26.05.2022
Ajmo Laslo! 3:6, 4:6, 2:3
Još jedan maratonski gem odigrali su srpski i ruski teniser, ali ovoga puta Đere je uspeo da sačuva svoj servis.
Napadao je Laslo, ali Danilova defanziva je iscrpljujuća za bilo koga sa druge strane mreže. Sve je vraćao Rus, a u nekoliko ali je neumorno napadao Laslo koji je konačno sačekao i grešku Medvedeva.
14:27 26.05.2022
Bravo Mišo! – 4:6, 7:5, 6:2
Preokrenuo je meč Kecmanović i sada on vodi sa 2:1 u setovima nakon što je još jednom odlično servirao i potvrdio brejk .
14:24 26.05.2022
Kecmanović na korak do seta – 4:6, 7:5, 5:2
Srpski teniser došao je do novog brejka, a Bublik je potom uzvratio u narednom gemu.
Ipak, Kecmanović je furiozno napao na servis Kazahstanca i upisao treći brejk u setu.
Miomir Kecmanović - Sputnik Srbija
14:17 26.05.2022
Miomir u naletu – 4:6, 7:5, 3:1
Kecmanović igra odličan tenis i čuva stečenu prednost brejkom. Bublik je napravio čak 11 duplih servis grešaka, ali ima i 45 vinera.
Sa druge strane Miomir igra nešto strpljivije i ima manje vinera ali i znatno manje greši.
14:14 26.05.2022
Đere nema rešenje – 3:6, 4:6, 1:2
Đere je uspeo da vrati brejk, ali je potom izgubio mentalno možda i najvažniji gem. Čak 11 izjednačenja bilo je na servis srpskog tenisera u jednom gemu, a na kraju je Laslo okončao duplom servis greškom
14:00 26.05.2022
Kecmanović osvojio set! – 4:6, 7:5
Hrabro je igrao Miomir u drugom setu, više napadao i koristio prilike. U jedanaestom gemu iskoristio je drugu brejk loptu i konačno posle toga lako osvojio gem na svoj servis za 1:1 u setovima.
13:53 26.05.2022
Muči se Đere – 3:6, 4:6, 0:1
Medvedev je ušao u ritam, odlično se kreće, a Laslo je prinuđen da šalje rizične loptice koje sve češće završavaju u autu.
Rus brejkom otvara set.
 Laslo Đere - Sputnik Srbija
13:49 26.05.2022
Kecmanović ima brejk prednosti – 4:6, 5:4
Preokrenuo je Miomir rezultat u prvom setu i nakon što je posle velike borbe izborio gem na svoj servis sigurnije je napao Bublika.
Imao je dve vezane prilike za brejk i iskoristio prvu, a imaće servis za izjednačenje u setovima.
13:41 26.05.2022
Bravo Miomire! – 4:6, 3:3
Kecmanović je u potpunosti uspeo da se vrati u drugi set!
Upisao je nekoliko dobrih vinera, dok je sa druge strane Bublik počeo da niže greške i dođe 26. neiznuđene.
13:39 26.05.2022
Đere igrao odlično, ali set za Medvedeva – 3:6, 4:6
Imao je Đere poen u svojim rukama, ali bekhednom pravi 33. neiznuđenu grešku koja donisi set loptu Rusu.
Ipak, sada je bekhend paralela ušla u teren, a Medvedev je samo pogledao sa mreže i srpski teniser spašava set loptu.
Asom je izborio novu koju nije iskoristo, ali posle novog vinera Medvedev je imao i treću set loptu kojom je stavio tačku na drugi set.
13:33 26.05.2022
Brejk za Medvedeva – 3:6, 4:5
Nije imao sreće Laslo i ponovo su loptice išle u mrežu. Medvedev je imao dve prilike za brejk i u nezgodnom trenutku koristi prvu.
13:30 26.05.2022
Kecmanovićev sunovrat – 4:6, 0:3
Izuzetno je opao nivo igre Kecmanoviću koji je na startu drugog seta dopustio Bubliku vezane tri brejk lopte. Sa nulom je Kazahstanac oduzeo servis srpskom igraču.
13:24 26.05.2022
Đere vodi bez brejka – 4:3, 3:6
Dosta stabilnija igra Đerea u drugom setu daje mu prednost posle servis gemova, a bez problema na svoj servis i Medvedev.
13:18 26.05.2022
Kecmanović ostao bez prvog seta – 4:6
U najgorem trenutku Kecmanović je dopustio Bubliku brejk loptu. Pri rezultatu 5:4 Miomir je servirao za opstanak u setu, a Kazahstanac je došao do set lopte koju je iskoristio i poveo.
13:11 26.05.2022
Egal u oba meča
Bez veće drame sada i kod Đerea i kod Kecmanovića. Svi teniseri dobili su gemove na svoj servis i trenutno je kod Lasla 2:2 u drugom setu, odnosno 4:4 u prvom kod Miomira.
13:05 26.05.2022
Đere vratio brejk! – 3:6, 1:1
Vraća se Laslo! Smanjio je greške, bio strpljiv i napao Medvedeva kome je dopustio samo jedan poen na njegov servis.