Fudbaleri Zvezde - Sputnik Srbija

Zvezda odbranila duplu krunu – Partizan poražen i u finalu Kupa Srbije!

Fudbaleri Crvene zvezde odbranili su duplu krunu pobedom nad Partizanom u finalu Kupa Srbije rezultatom 2:1, nakon što su prethodno osvojili i titulu šampiona Superlige Srbije.
Publika je mogla da vidi odličan derbi, tri lepa gola, ali i mnoštvo prilika sa obe strane.
Zvezda je svoje šanse bolje koristila, zablistao je Aleksandar Katai sa dva gola, u 26. i 73. minutu, a pogodak za crno-bele postigao je Slobodan Urošević u 61. minutu.
Partizan je odlučio da napadne od početka meča, u trećem i šestom minutu imao je šanse, prva je okončana ofsajdom Jojića, a drugu je upropastio Marković, veoma lošim pokušajem plasirane lopte iz šesnaesterca rivala – preko gola.
Zvezda se do desetog minuta oslobodila pritiska i već u 11. je Ohi imao veliku šansu kada je nadmudrio Vujačića i Miletića, ali je na pravom mestu bio golman Stevanović.
Četiri minuta kasnije Rikardo je uradio kao Marković, kapiten Partizana je kasnije imao još jedan trk po desnom boku, ali je lopta bila brža od njega, a prvi problem za crno-bele dogodio se u 23. minutu kada je Marko Jevtović morao van terena zbog povrede.
Njegovo odsustvo bili je primetno već tri minuta kasnije, „rupu“ u nedostatku defanzivnog veziste iskoristio je Aleksandar Katai i briljantnim udarcem je savladao Stevanovića, plasiravši loptu u gornji levi ugao.
Zvezda je imala priliku sedam minuta posle gola, posle auta Ohi se našao u prilici, a kao rezultat svega stigao je žuti karton treneru Zvezde Stankoviću zbog žestokih protesta jer je bio uveren da je Kanga bio fauliran na tridesetak metara od gola Partizana.
Veliku šansu za Partizan u 36. minutu imao je Miljković, ali je traljavim udarcem samo zagrejao rukavice Borjana, što je dva minuta kasnije, na drugoj strani uradio Katai, stavivši na test Stevanovića šutem glavom.
Do kraja poluvremena Partizan je imao nekoliko poluprilika, a prvi deo meča je obeležilo i koškanje fudbalera nakon što je Srnić posrnuo, a Rikardo pao preko njega, što je dovelo do sukoba Kange i Markovića.
Trener Stanojević je u poluvremenu izveo Miljkovića, na teren je otišao Lutovac i Partizan je zaigrao presing koji je kao rezultat dao dve prilike za Markovića koji je opet bio neprecizan, ali je u 61. minutu crno-beli tim konačno stigao do gola.
Ulazak Natha se isplatio, akcija koju je kreirao sa Rikardom i Lutovcem je omogućila Uroševiću da na levom boku ostane sam, što je on iskoristio i plasirao loptu pravo u mrežu, za izjednačenje.
Menig je osam minuta kasnije topovski šutirao, ali je do promene rezultata došlo u 73. minutu kada je u jeku napada Partizana usledio kontranapad – Ivanić je sjajno uposlio Kataija koji je predriblao golmana Stevanovića i smestio loptu u mrežu za 2:1.
Stanojević je krenuo u potpunu ofanzivu, poslao je na teren i Jovića i Milovanovića, ali je najbolje šanse do kraja meča, prožetog prekidima, faulovima, kartonima i „čuvanjem vremena“ fudbalera Zvezde imala domaća ekipa, dve je propustio Ivanić u nadoknadi vremena.
Promena rezultata nije bilo, ostalo je 2:1 i Zvezda je uspela da odbrani duplu krunu u srpskom fudbalu.
Meč ste mogli da pratite uživo uz Sputnjik.
20:02 26.05.2022
90+6' – Kraj! Pobeda Zvezde!
19:58 26.05.2022
90+4' – Ivanić!
Velika šansa posle kontranapada Bena, ali i loš šut Ivanića.
19:54 26.05.2022
90' – Još šest minuta!
Objavljena je nadoknada vremena.
90' – Faulovi, žuti kartoni...
Malo fudbala od drugog gola Zvezde.
19:50 26.05.2022
86' – Zvezda troši vreme
Prekidi igre i čuvanje lopte...
19:41 26.05.2022
78' – Izmene!
Milovanović menja Holendera, a Jović Jojića.
19:40 26.05.2022
76' – Izmene!
Gobeljić menja Rodića, a Krstičić Kataija.
76' – Holender!
Zamalo neprecizan iz daljine!
19:36 26.05.2022
73' – Katai! Zvezda vodi!
Drugi gol za Kataija u finalu Kupa Srbije, fenomenalan kontranapad pokrenuo je Mirko Ivanić, uposlio je saigrača koji nije želeo odmah da šutira, predriblao je golmana Stevanovića i plasirao loptu u praznu mrežu!
Zvezda vodi 2:1!
19:33 26.05.2022
69' – Pravo u Borjana!
Menig je topovski šutirao, ali je iskusni golman bio siguran.
19:25 26.05.2022
61' – Izjednačenje! Urošević!
Fenomenalan udarac levog beka Partizana Slobodana Uroševića završio je u mreži Crvene zvezde za izjednačenje na 1:1!
Akciju je pokrenuo Natho, Rikardo je vratio do Lutovca koji je prebacio na drugu stranu gde je čekao spreman Urošević, raspalio je po lopti i poslao je u donji levi ugao Borjana koji nije mogao ništa da uradi!
Nerešeno je, 1:1!
19:23 26.05.2022
59' – Izmene!
Marković prepušta mesto Nathu, a Ohi Pavkovu.
19:18 26.05.2022
55' – I opet Marković loš...
Napao je kapiten Partizana, ali je ponovo loše šutirao.
19:17 26.05.2022
53' – Žuti karton za Rodića
Posle Kange i Rodić je ostao u beležnici sudije Milanovića.
19:15 26.05.2022
51' – Spetljao se Marković
Hteo je da kombinuje sa Jojićem, ali se zakucao u Pankova.
19:14 26.05.2022
50' – Pankov ostao na travi
Ali, nastavlja igru.
19:12 26.05.2022
49' – Partizan u presingu!
Napadači Partizana vrlo visoko napadaju poslednju liniju odbrane Zvezde nadajući se šansi za gol.
Ipak, to zasad ne daje rezulate.
Zvezda vodi 1:0.
19:11 26.05.2022
Počelo je drugo poluvreme!
19:08 26.05.2022
46' – Stanojević šalje Lutovca na teren
Van terena će Miljković, koji je propustio jednu veliku priliku za gol, a i u završnicama napada nije bio dovoljno fokusiran, a imao je šansi više nego ikada.
Umesto njega na teren će Aleksandar Lutovac.
19:04 26.05.2022