Žoze Murinjo - Sputnik Srbija

Murinjo ispisao istoriju u Tirani!

Žoze Murinjo, portugalski trener, postao je prvi stručnjak sa osvojena sva tri UEFA takmičenja pošto je predvodio Romu do pobede od 1:0 nad holandskim Fejenordom u finalu Lige konferencija!
Sputnjik i RT - cenzura  - Sputnik Srbija
VAŽNO OBAVEŠTENJE

Zbog učestalih hakerskih napada i ometanja sajta Sputnjik Srbija i naših kanala na Fejsbuku i Jutjubu, sve vesti pratite i na kanalu Sputnjik Srbija na Telegramu i preko mobilne aplikacije koja radi neometano, a koju možete preuzeti sa ovog linka, a video sadržaj na platformi „Odisi“ (odysee.com), kao i na platformi „Rambl“ (rumble.com).

Jedini gol na utakmici postignut je u 32. minutu, a Murinjo je još jednom demostrirao svoju briljantnu taktiku odbrane, tokom celog drugog poluvremena Fejenord je kidisao ka golu rivala, ali nije uspeo da stigne do izjednačenja.
Murinjo je sačuvao 1:0 i doneo Romi tek drugi evropski trofej u istoriji, a svoj ukupno peti.
Dvadeset minuta je proteklo bez udarca u okvir gola, polušanse sa obe strane su delovale bezazleno, a tako je mislila odbrana Fejenorda i u 32. minutu.
Nastala je gužva u njihovom kaznenom prostoru, a u njoj se bolje od svih snašao Nikola Zaniolo i rezantnim udarcem je poslao loptu iza leđa golmana Žistina Bajloua.
Nije bilo većih prilika do kraja poluvremena, Roma je otišla zadovoljnija na odmor, ali je bilo jasno da Murinjo nije bio zadovoljan.
Već na startu drugog Fejenord je pokazao svoje namere, Žerno Trone je imao veliku šansu u 47. minutu, pogodio je stativu, a iz odbitka probao je Gus Til, međutim fenomenalan je ponovo bio Rui Patrisio.
Sudija je proveravao potencijalnu igru rukom, dobio je signal iz kontrolne sobe da ne mora da reaguje, međutim tri minuta kasnije Fejenord je imao novu šansu, ali je ponovo Patrisio spasao Romu posle oštrog udarca Tirela Malasije.
U 52. minutu sudija Ištvan Kovač je ponovo bio nem, Senesi je vukao za ruku Tamija Ejbrahama dok je napadač Rome jurio ka kaznenom prostoru, Britanac nije pao i arbitar nije mislio da je prilika za signalizaciju prekršaja.
Fejenord je kidisao, Roma se branila, ali je u 73. minutu imala veliku priliku preko Žordana Veretua, koji je sa ivice kaznenog prostora žestoko uzdrmao golmana Bajloua.
U poslednjih deset minuta Roma je ušla sa idejom da se brani, Fejenord je preskakao igru i pokušavao da stigne do gola, ali su svi napadi holandskog sastava bili jalovi i bez rezultata.
Meč ste mogli da pratite uz Sputnjik.
22:57 25.05.2022
90’ – Kraj! Pobeda Rome!
22:53 25.05.2022
90’ – Kakva prilika!
Linsen je propustio veliku šansu za Fejenord!
22:47 25.05.2022
86’ – Velika šansa za Romu!
Sjajno je šutirao Pelegrini, ali je Bajlov ostao nesavladan!
22:43 25.05.2022
81’ – Roma se grčevito brani!
Desers je prvi put imao šansu, lomio je lomio, ali nije slomio defanzivce Rome koji su se odbranili.
22:34 25.05.2022
72’ – Šansa za Romu!
Sjajan udarac sa ivice kaznenog prostora posle kornera, Veretu je žestoko šutirao, ali je golman Bajlov odlično reagovao.
22:20 25.05.2022
60’ – Sat protiče, Fejenord kidiše!
Holanđani su apsolutno dominantni u drugom poluvremenu, imaju čak 71 odsto lopte u nogama i već su uputili tri šuta.
Ali, Roma i dalje vodi sa 1:0.
22:13 25.05.2022
52' – Zašto nije faul?!
Ejbraham je ostao sam pred golmanom, defanzivac Fejenorda Senesi ga je vukao za ruku, a sudija je ostao nem?!
22:12 25.05.2022
50' – Stativa!
Fenomenalan udarac Malasije levom nogom, Patrisio je ponovo sjajno reagovao i odbio loptu do stative!
22:09 25.05.2022
47' – Velika šansa za Fajenord!
Žerno Trone je imao veliku priliku za holandsku ekipu, ali je pogodio desnu stativu, odbitak je prihvatio Gus Til, ali je Rui Patrisio bio na pravom mestu.
Ostaje 1:0 za Romu.
21:50 25.05.2022
45' – Poluvreme!
Mršavo poluvreme za jedno finale, jedan gol i to je sve!
21:40 25.05.2022
Murinjo je posle gola bio ljut
Nije Portugalac bio zadovoljan igrom svoje ekipe u prvih pola sata i svojoj klupi, koja se radovala golu, samo je rekao da sednu nazad.
21:32 25.05.2022
32’ – Vodi Roma!
Strelac je Nikolo Zaniolo!
21:21 25.05.2022
20' – Prvi šut!
Posle 20 minuta igre prvi šut i to za ekipu Fejenorda.
21:18 25.05.2022
18' – Šok za Murinja!
Henrik Mhtarijan mora da napusti igru, na terenu je Serhio Oliveira.
21:11 25.05.2022
10' – Bez šuta
Za deset minuta ekipe nisu uputile nijedan udarac u gol rivala.
Roma je imala jedan dobar napad preko Rika Karsdorpa, a na drugoj strani aktivni su bili Tirel Malasija i Luis Sinistera.
20:44 25.05.2022
Negativna uvertira u Tirani
Tirana - Sputnik Srbija, 1920, 25.05.2022
Albanija deportovala Italijane – uhapšenima preti i do sedam godina zatvora!
Dobro došli!
Pratićemo uživo meč finala Lige konferencija u kojoj se sastaju fudbaleri Rome i Fejenorda.